Zaloguj się, aby obserwować  
niuniek1

Ursus C-360 czy Zetor 6245

Polecane posty

niuniek1    78

Mam mały problem chce sprzedać jedną c360 i kupić takiego zetorka cena okazyjna , jak jest ze spalaniem w zetorku czy wogule się opłaca sprzedawać jedną c360 i kupić to doradzicie coś :)

 

Co byście wybrali na moim miejscu? :lol:


Massey Ferguson 255
Ursus C-360 2x
Case 4230
Kanał youtube[--->http://www.youtube.com/user/gallendor11?feature=mhee<---]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

proste zetor:)

jeszcze jak cena okazyjna a zetorem w dobrym stanie nie wyzalowany egzemparz to tylko brac lac rope co jakis czas wymieniac olej i gaz w podłoge ;) spalanie cos od 8 do 10 l:) ale spalanie bd dobre tylko wtedy jak zapniesz mu odpowiednie sprzety :) a nie kupiles zetora a podczepiasz go do plug od 60 :blink: to mija sie z celem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Cena okazyjna ale jak stan jego? Czy zanasz właściciela? Oglądałeś go? ile mth? orginał czy malowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

ja polecam zetora popierwsze przedni naped zawsze sie przydaje , po drugie owiele lepsza kabina wygodniejsza , cichsza wszystko jakos tak lepeij ulozone uwazam ze zetor jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

troche duzy przebieg kabina nie orgilalna chyba:) wydaje mi sie ze jakas sadowa czy cos takiego:)

nie wiem czy ci go doradzixc czy odradzic:)

jak chcesz podjedz poogladaj sprawdz silnik sprzegło skrzynie czy cos nie huczy i zwroc uwage na podnosik :)

jesli wszytko gra i byczy to dobrze :P kup:)

aaa jeszcze pytanie do cb:)

ile masz ha?? czy to bd głowny ciagnik?? ;)

a moze mtz 82?? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Zobacz http://otomoto.pl/zetor-6245-stan-bdb-2900mtg-A35355.html nawet jak ci nie podpasuje to możesz sprzedać i nie stracisz... możesz zaryzykować...osobiscie miałem z 92r to złego słowa o tym ciągniku nie powiem. Mój miał coś z 4,5tys mth i nic to dla mniego nie było a 60 z takim przebiegiem to....

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

8tys mtg to duzo na tak stry ciagnik??? moja 60 ma juz chyba ze 12tys mtg i jeszcze nie miala robionego silnika co prawda nie chodzi juz najlepiej i trzeba bedzie zrobic remonta le nie jst najgorzej, teraz ma niby 3,5 ale licznik byl wymieniany jakies 5-6 lat temu a na starym bylo ponad 8tys mtg jak nie wiecej i biorac pod uwage fakt ze kiedys (jakies 10 lat temu)

 

wiec nie mowcie ze 8tys na tego zetorka to duzo kolego mister a ty swojego miales od nowosci?? bo nie chce mi sie wierzyc zeby mial tylko tyle mtg chyba ze wiecej stal jak jezdzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Kupiłem właśnie w tym roku takiego zetora 6245 tylko jest z tą szeroką komfortowa kabiną,ma on 61KM, i mogę powiedzieć tak jak dla mnie różnica ogromna w porównaniu z c 360. Pod względem komfortu,wyciszenie,ogrzewanie ,szczelna duża kabina,dobrze amortyzowane siedzenie.Teraz tak spalanie jak na razie obliczyłem to przy pracach typu wożenie i rozrzucanie obornika,uprawa agregatem, to wychodzi 6l na 1 mth,a przy orce to od 7-8l na 1 mth. Oczywiście jak będzie mokro to na pewno więcej spali bo wiadomo że będzie sobie dawke paliwa dodawał a tak łatwo się nie zadusi.Następna sprawa to przedni napęd wręcz potrafi zdziałać cuda gdy jest mokro na polu oczywiście bez przesady mokro,ale idzie do przodu gdzie 360 nie dała by rady. Jeszcze warto wspomnieć o bardzo funkcjonalnym sprzęgle ręcznym załączania WOM-u super sprawa ułatwia życie.A teraz napisze ,że jednak nic nie jest doskonałe ja w swoim też musiałem kilka części wymienić bo były zużyte po tylu latach i nie da się tego uniknać.Ogólnie jakość wykonania jak na tamte czasy produkcji to jest super , i moge powiedzieć że ursus to nawet do pięt nie dorasta technice Zetorowi, chociaż robili niby na ich licencji z poczatku a później to tylko pogorszyli sprawę. Pewnie niektórzy napiszą ,że za te pieniądze kupiłbyś jakiś zagraniczny lepszy traktor tylko nie wiadomo co trafisz bo jak by miał się psuć i masz wtykać w niego to współczuje części do zagranicznych są dużo droższe niż do ursusów czy zetorów.a co najważniejsze dostaniesz bez problemu w każdym sklepie praktycznie od ręki. Tyle ode mnie na ten temat jakbyś coś więcej chciał wiedzieć to pisz najlepiej na PW.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

sprawdz najpierw dostepnosc czesci....u mnie sie od reki nie dostanie tylko na drugi dzien...jezeli chodzi o spalanie to roznicy duzej nie bedzie, pod warunkiem ze maszyny dopasujesz, wykonanie lepsze ale czesci drozsze...i koszty napraw na jedno wyjda...jesli ma to byc ciagnik pomocniczy lub do lzejszych prac to to pewnie sie nie bedzie oplacac ale jako glowny to tak...cena pewnie adykwatna do stanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niuniek1    78

8tys mtg to duzo na tak stry ciagnik??? moja 60 ma juz chyba ze 12tys mtg i jeszcze nie miala robionego silnika co prawda nie chodzi juz najlepiej i trzeba bedzie zrobic remonta le nie jst najgorzej, teraz ma niby 3,5 ale licznik byl wymieniany jakies 5-6 lat temu a na starym bylo ponad 8tys mtg jak nie wiecej i biorac pod uwage fakt ze kiedys (jakies 10 lat temu)

 

wiec nie mowcie ze 8tys na tego zetorka to duzo kolego mister a ty swojego miales od nowosci?? bo nie chce mi sie wierzyc zeby mial tylko tyle mtg chyba ze wiecej stal jak jezdzil

 

 

Mam około 20h

Motogodzin to ma rzeczywiście dużo :blink:

Edytowano przez niuniek1

Massey Ferguson 255
Ursus C-360 2x
Case 4230
Kanał youtube[--->http://www.youtube.com/user/gallendor11?feature=mhee<---]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

proste zetor:)

jeszcze jak cena okazyjna a zetorem w dobrym stanie nie wyzalowany egzemparz to tylko brac lac rope co jakis czas wymieniac olej i gaz w podłoge ;) spalanie cos od 8 do 10 l:) ale spalanie bd dobre tylko wtedy jak zapniesz mu odpowiednie sprzety :) a nie kupiles zetora a podczepiasz go do plug od 60 :blink: to mija sie z celem :P

 

 

Kolego NIE PISZ BZDÓR!!! Skoro bardziej "wyżyłowany", tzn. z większą mocą zetor 72xx Spali 7L w pługu obciążony na MAX... to jak może mniejszy silnik spalić więcej.. NIE MIERZYŁEŚ to NIE PISZ bzdur. Chyba że masz pompę paliwa jeb***tą i wtryski Ci leją..

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie ma sie co zastanawiac, oczywiscie ze lepszy zetor, bo ma przedni naped


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Wojtas ja zawsze kupywałem ciągniki ze sprawdzonych żródeł i nawet opony orginalne były więc przebieg był jak najbardziej prawdziwy. Jego następca 18 letni w chwili kupna 7711 miał 1200mth ;) i co dołożyłem do tych ciągników... no to w 6245 nie miałem zaczepu a w 7711 nie dołożyłem ani złotówki i dlatego tyle za nigo dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Bez zastanowienia Zetor wogóle z zamkniętymi oczami. Lepsza kabina szczelniejsza, cichszy ciągnik, wspomaganie, 4x4


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj