Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

heniekii rumian polny gwiazdnica pospolita komosa biała przytulja czepnai rdesty tyle widzialem pod rzepakiem

Opublikowano (edytowane)

panowie to jest coś oprócz galery na wiosne

Edytowane przez Gość
Gość Profil usunięty
Opublikowano

"oprócz" jest Cliphar 300 SL, Lontrel 300 SL.

Opublikowano

panowie mieszał ktoś galere z lontrelem 300 sl na wiosne

Opublikowano

Interesuje mnie zniszczenie rumianu chabra i przytulii.Jaki środek zastosować aby w miare wcześnie przy niższych temperaturach pryskać, i skutecznie!?Z doświadczenia wiem że jak średnia temperatura wzrośnie do 8 stopni [jak piszą na galerze] to chwasty są już tak duże że już nic ich nie weżmie. ;[ A może lepiej pużniej przy wyższych temperaturach i już przy dużych chwastach?Wiadomo najlepiej by było jak by na jesień środek wszystkie chwasty wzioł,ale nie zawsze tak się udaje

Opublikowano

rumian i chaber nie przelatuje przez sita kombajnu podczas zbioru.jesli masz te chwasty na polu w malym nasileniu to sobie je odpusc.jesli chcesz w niskich temperaturach zwalczyc przytulie to pozostaje kerb 50 wp ktory mozna stosowac na zamarznieta ziemie.poczytaj o tym srodku to moze wymyslisz miks z lontrelem

Opublikowano

czy ktos stosował mieszanke na jesieni prosto po siewie Metazanex 500 SC i comandem

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

@ malkolm Ja nie pryskałem :D

Edytowane przez e1leex
Opublikowano

tylko czytając opis stosowania metazanexu to pisze że po wschodowo bo wcześniej pryskalem też na jesieni wyjatkowo w tym roku wyszło inaczej ale była to ina nazwa środka a wszystkie skladniki chemiczne takie same a co polecacie na 1 liściene chwasty

Gość Profil usunięty
Opublikowano

@magnum123 Ja pryskałem Leopardem i nie widziałem, żeby jakieś jednoliścienne rosły i perz też ładnie usechł.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez mf387
      Witam. Przymierzam się do zakupu stołu do rzepaku do mojego john deere 1055. Mam jednak problem bo przeglądajać ogloszenia widziałem same duże stoły (powyżej 3,9m) a mój heder ma coś koło 3m koszenia. Znalazłem firme która by dorobiła stół lecz musze im dowieżć heder ponad 400km i kosztuje ponad 15tys zł.  Czy ktoś z was dorabiał gdzieś może taniej? A może ktoś planuje sprzedaż podobnego stołu w rozsądnych pieniądzach 
    • Przez azzadek
      Miał ktoś taki problem z Bizonem? Mianowicie chodzi o czystość nasion rzepaku w zbiorniku. Pole jest lekko pod górkę, dosłownie niewielkie wzniesienie, ale jak kosiłem dzisiaj to  jadąc z górki to leciało sporo syfu do zbiornika (kawałki łodyg, połamane łuszczyny). Natomiast pod górkę czyste ziarno. Da się to jakoś "naprawić"? Na płaskim również leci syf. Z górki sporo kawałów łuszczyn, pod górkę czysto. Na płaskim tak samo, brudne. Moje ustawienie na rzepak:
      - obroty bębna 450
      - wiatr 1,5 (i tak przy tym wietrze wyrzucał rzepak z tyłu)
      - obie kierownice wiatru na dół
      - szczelina 4cm (ok 23 na skali)
      - sita oba otwarte na pierwszy ząb (były też oba zamknięte i żadnej różnicy w zbiorniku)
      - wrzucał mi kawałki suchych łuszczyn to napiąłem łańcuch podajnika kłosowego, to było lepiej.
      Co z nim robić? To pierwszy rok gdy miałem rzepak, za rok też będę miał i chciałbym sobie poradzić z tym problemem bo rzepak będzie na płaskim polu ;/
    • Przez BercikFarm
      Witam ! 
      Jakie stosujecie opryski w Rzepaku  "? (agrotechnikę  , na co pryskacie ) ? 
      Jakie macie plony ? jakie odmiany siejecie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v