xXRedBullXx

Produkcja jajek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dentka17    5

Po jakiej cenie sprzedajesz i gdzie sprzedajesz? ile tygodniowo? ty zawozisz czy sami przyjeźdzają?

Jeśli sprzedajesz do sklepów to są wymagane badania czy tylko sie idzie i sie pyta czy chca kupić jajka i sie sprzedaje i koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

@dentka17

Ty się mnie pytasz czy waldka?

Ja: Post nr #39 (2 str). Do restauracji my zawozimy (daleko nie jest), a sklepy same przyjeżdżają (codziennie po towar jadą koło mnie). My sami zaproponowaliśmy sprzedaż jajek do sklepów i restauracji. W tej chwili nie szukamy nowych odbiorców, bo nie nadążamy z produkcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Nie nie a sie teraz wladka pytam bo sie dołączył do rozmowy :)

A ile sklepy biorą?

A restauracje duze jakieś? Jak to wyglądało jak sie pytaliście ze sprzedaża? stękają coś z ceną?

Opowiedz o tych restauracjach. Jak wcześniej brali jajka z ferm to jak przehcodzili na twoje jajka to jak było z chęcią przechodzili czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek6530    0

Ja do sklepów nie wstawiam, biorą ode mnie indywidualni klienci i czasami bierze bar przy stacji. Nie wożę jajek sami przyjeżdżają tylko na rynek wywożę to co mi zostanie. Ot i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomm    0

do jakiej placówki najlepiej zadzwoni zyby uzyskac odpowiedz na temat produkcji jajek , chciałbym kupic w tym roku 350 kur nie wiem jaką ilosc mozna posiadac maksymanie bez rejestracji , na forum kazdy pisze co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

do jakiej placówki najlepiej zadzwoni zyby uzyskac odpowiedz na temat produkcji jajek , chciałbym kupic w tym roku 350 kur nie wiem jaką ilosc mozna posiadac maksymanie bez rejestracji , na forum kazdy pisze co innego

Odsyłam cię do tego tematu - tam zamieściłem odpowiednie ustawy które traktują o hodowli kur niosek http://www.agrofoto.pl/forum/topic/49846-klatki-dla-kur/page__pid__906096#entry906096

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomm    0

dzwoniłem dzisiaj do DOR i PLW powiedzieli mi ze do 350 kur bez rejestracji i jajke tygodniowo od 300 do 2400 sztuk bez rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Tak dokładnie to nawet do 2450 jajek - wynika to z przemnożenia 350 kur razy 7 dni w tygodniu aczkolwiek wiadomo że niemożliwe jest aby wszystkie kury znosiły codziennie jedno jajko Z ustawy nie wynika także aby istniał obowiązek rozdzielenia kur przykładowo twoich i twoich rodziców, czy rodzeństwa więc istnieje tu moim zdaniem pole do powiększenia kilkakrotnie tej liczby 350 kur bez rejestracji bez żadnych konsekwencji nawet w przypadku jakiejś kontroli choć nie wiem czy ktoś w ogóle mógłby to skontrolować i na mocy jakich przepisów

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomm    0

a jak na sprzedaz jaj patrzy urzad skarbowy , czy mozna np, wywiesic reklam przed domem sprzedaz jaj bez rejestracji jakichkolwiek opłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

http://www.infor.pl/...-z-dzialow.html

http://www.abc.com.p...kt/dz-u-07-5-38

Tu macie sporo w tym temacie Wystarczy dokładnie to przeczytać i w razie ewentualnych niejasności przejść się do ODR-u, PIW-u, US i ewentualnie KRUS Jak wywiesisz reklamę to to rozporządzenie Min. Roln. określa jakie warunki sanitarne musiałbyś spełniać aby sprzedawać bezpośrednio z gospodarstwa

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ema    0

Witam.Jak tam u was z obecnymi cenami jajek?? Po ile sprzedajecie?? Ja obecnie po 70gr za sztukę. Uważam to za godziwa cenę bo w sklepie te z ferm są w mojej okolicy po 60gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ja sprzedawałem do tej pory po 60 groszy ale już podnoszę do 70 groszy a u nas na rynku nawet po 80 groszy sprzedają Z tym że ja tam nie bawię się w sortowanie jajek i sprzedaję duże i jak się trafią jakieś mniejsze razem po jednej cenie (no chyba że jak kury zaczynają się nieść i mam wtedy większą ilość tych małych jajek to mam wtedy 2 ceny)

Co do mojego poprzedniego postu to jednak popełniłem błąd - w POlsce nie wolno sprzedawać jaj bezpośrednio z gospodarstwa Oto kolejny dowód że POlacy bardziej restrykcyjni niż cała Unia :

http://www.agrofoto.pl...dasz,31565.html

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Ja podniosłem cene z 55groszy na 65gr i pewnie jeszcze podniose. Teraz interes się ładnie kręci. Tylko jajek mam mało. Co moge poprawić w żywieniu? mam 28 kur i dzisiaj 19 jajek wczoraj 23. Jak bedzie trawa to pewnie ebdie wiecej jajek co? Daje im 1kg pszenicy całej troche parowanych ziemniaków z srutą dla gołębi i witaminami i pasze z nutreny do woli.

Ja na jesień jak miałem małe jajka to sprzedawałem po 40gr ale puzniej po 50 jak wieksze były.

A co do vatu to się płaci 96groszy rocznie od kury czy jak bo nie kumam tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Po pierwsze to nie jest żaden VAT tylko podatek dochodowy i obowiązuje to tylko wtedy gdy ktoś nie prowadzi ksiąg i służy do obliczenia podstawy opodatkowania - czyli mając powiedzmy 1000 kur należy wpisać w odpowiednia rubrykę PIT-u dochód 1960 zł i od tego obliczyć podatek A tu jest rozporządzenie na 2012 rok- http://ksiegowosc.in...j-w-2012-r.html

Nieśność musisz obliczyć w dłuższym okresie bo kury niosą się seriami (np 5 dni niosą i 2 dni przerwy) Zależy ile masz te kury i jaka rasa ale 70-80% powinno być zadowalające - nie da się osiągnąć nieśności 90-100%- takie rzeczy tylko na fermach gdzie kura ma wszystko wyliczone co do grama oraz wszelkie warunki takie jak temperatura, wilgotność, oświetlenie są ustalone fabrycznie - ale jak wpływa to na jakość i smak jajka to każdy wie

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

I jak panowie ceny u was za jajko? W Agrobiznesie mówili że jajka hamują z ceną ale do lipca może byc różnie ( raz kwadratowo raz podłóżnie :P :P ) Ja teraz podnosze do 70gt/szt. i stop narazie. Ktoś sprzedaje po cenach ponad 75gr?

Podnosiliśćie ceny? Jakie są w sklepach fermowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomm    0

z 350 kur wychodzi max 2450 jajek ,srednio około 2000 jajek gdzie jeszcze mozna taka ilosc jajek sprzedac nie wliczając rynków i znajomych , sąsiadów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

A skąd jesteś?- tzn jaki region Polski i czy masz jakieś miasta/miasteczka w pobliżu?

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

To ci podpowiem że ja największy rynek zbytu mam we wszelkiego rodzaju urzędach

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Do osiedlowych sklepików może? Ja jakoś niedługo będę musiał się przejść to takiego i się spytać czy by nie chcieli. Jaką cene podać? Jakby cena spadła to opłaca się na kupowanych paszach z nutreny+ziemniaki do kupienia i jakaś pszenica? Opłacałoby się? Przy max 60 kurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

zawsze coś tam będzie się opłacało, trzeba pomyśleć nad zwiększeniem produkcji,

ceny na dzisiaj to od 0,90 - 1,2 zł/szt

więc nie jest żle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Jak bedą chcieli w sklepie kupować to zwieksze do 60 sztuk. Próbuje jeszcze kolege nabic który ma sklep w centrum miasta i w tydzień zużywa 16 ton jaj fermowych. To ile to jest jajek? Przemko ty to masz ceny. Gdzie takie ceny są? Kupuja ludzie takie jajka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ChKrzysztof
      Witam,
      Mam zamiar zacząć hodowlę 7-8 tyś sztuk kaczki rzeźnej w hali łukowej, znalazłem ciekawą ofertę hali, mam grunt pod budowę, zaczynam starania w starostwie o warunki zabudowy no i oczywiście część wkładu finansowego....
      Niestety to za mało ...
      Kontaktowałem się z miejscowym ODR-em ... niestety otrzymałem informację, że nie łapie się na żaden program, otrzymałbym dofinansowanie na zakup hali łukowej gdybym chciał hodować bydło lub świnie.... lub utwardzić, ogrodzić teren gospodarstwa...czytając program dofinansowania w mojej opinii łapie się na rozwój małych gospodarstw i dofinansowanie 120 tyś nawet na zakup hali do hodowli drobiu...Dodatkowo po kontakcie z papfu spełniam warunki na zakup takiej hali...
      Stąd moje pytanie, czy odr ma rację i żadne dofinansowaniem mnie nie dotyczy?
      Gdzie szukać jakiegoś wsparcia finansowego/ jakiegoś programu unijnego?
      Czy zostaje tylko kredyt/pożyczka w banku?
      Dodam, że jestem młodym rolnikiem i nie mam milionów monet na koncie ani nie mam rodziców co śpią na pieniądzach a chcę być na swoim i się rozwijać 😉
    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj