Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bulin

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bulin    0

Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .

Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .

Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?

Pierwszy post na forum więc witam wszystkich

dentka17    3

Witam

też mam kurki ale troche więcej. Może jakiś zanik mięśni? Jeśli masz troche czasu i kasy to zabij ją i zawieź do weta moze powie ci co to było. Z tym psem i kotem też moze być możliwe. Miałem ostatnio też nagły ubój kury. W kurniku leżała na gnoju i kury ją dziobały i chodziły po niej to zabrałem ją w ciepłe miejsce to było w czwartek wieczorem. Piła 2h wode i stała o własnych siłach ale nic nie chciała jeść. W piatek już nie chciała wstać i trzeba było jej głową ruszać w strone wody zeby piła. W sobote był już ubój. Przyczyna było zatrucie organizmu bo wątroba prawidło nie działała ponieważ gdy ją wyciągałem to w kawałkach,rozpadywała się a jak wiemy z pierwszej klasy gimnazjum wątroba przekrztałca trujące substancje w obojętne, a u mojej kury ona nie działała.

bobytempelton    158

@Bulin to salmonelloza typu nerwowego, ten typ tej choroby jest nieuleczalny, dobij ją, i reszcie niestety powinieneś podać amoksycyline np. biomox, ale wstrzymaj się z antybiotykiem podaj szybko reszcie witaminy i powinny się obronić przed chorobą.

Wiadomość z agroFakt.pl

bobytempelton    158

Nie weterynarzem nie jestem choć kiedyś chciałem, hoduje gołębie pocztowe i mam kontakt i pewne doświadczenia z chorobami ptaków i lekami dla ptaków.

http://www.golebiepocztowe.home.pl/10choroby_golebi.html

zjedź trochę w dół jest tam opisana salmonelloza postać nerwowa

Edytowano przez bobytempelton

dentka17    3

A znasz sie troche na kurach?

Mozesz coś powiedzieć na temat szczepień? jakimi lekami przeciw jakiej chorobie? gdzie się szczepi. Słyszałem gdzieś ze ktoś szczepi kury.

bobytempelton    158

To by szczepić kury słysze a raczej czytam pierwszy raz od ciebie, gołębie się szczepi rok rocznie takie są wymogi przeciw chorobom zakaźnym, szczepi się podskórnie z tyłu szyi, kompleksowym środkiem na kilka syfilisów, ale u kur to ci nie powiem, poszukaj czegoś o ziołach wpisz zioła dla kur czy zioła dla gołębi jest mnóstwo tego w necie, i co najważniejsze jest naturalne,tanie, zdrowe i pomaga, parz herbatki rozcieńczaj z wodą dodawaj witaminy podawaj od malutkiego i nie będą chorować, ja tak się bawie już 3 rok i jestem zadowolony, nic nie choruje a jak widze że choruje skracam o głowę.

dentka17    3

Narazie mi tylko jedna kura zachorowała ale to pisałem kilka postów wyżej. Znasz przyczyne czemu ta wątroba sie tak rozlatywała? Krew nie dochodziła czy jak?

bobytempelton    158

Musiała zeżreć coś toksycznego lub coś zjadło ją od środka, np. choroba czy pierwotniaki np. rzęsistki, jeżeli miała w środku żółte guzki to rzęsistki.

Na wątrobę jest naturalne dobre lekarstwo, sam go nawet stosuję gdy pobaluje dzień wcześniej :D są to nasiona ostropestu plamistego, kosztują kilka zł. hepatil i inne cudaki na wątrobe są z tego robione.

http://ostropestplamisty.info/

http://www.ceneo.pl/8395114?se=EYvciuGRycV8D_W0vAP6Dj_H4ZjbMHZt&gclid=CKf_yPH3_60CFcGFDgodxVgIvA

a rzęsistki wszystkie stworzenia my też pijemy z wodą, rzesistki zabija odczyn wody poniżej 5.0ph, czyli kwaśna woda, czyli woda z cytryną, octem jabłkowym lub kwaskiem cytrynowym, i czysta woda z poidła nie z kałuży.

dentka17    3

Coś toksycznego czyli co dokładniej?

Chyba nie miała żółtych guzków .

Pomocy moim kurą coś jest. dziś zauważyłem że jedna z kur w moim małym bo 8sztuk stadku jakoś dziwnie czka a może kicha i ma trudności z oddychaniemi jest osowiała Czy spotkał się ktoś z czymś takim? nie wiem co mam robić proszę o porady i pomoc czy to jest uleczalne?

pozdrawiam wlascicielziemski1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować