wojtas

Co z tym cukrem?

Polecane posty

wojtas    75

Może ktoś logicznie wytłumaczy przyczyny podwyżek cen cukru. Czy jest to spowodowane ekonomią czy zwykłą spekulacją? miała być zielona wyspa a teraz dostajemy, brutalnie mówiąc ,(za przeproszeniem) kopa w jaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie ma czego przeżywać. Cukier nie jest jakims towarem którego używamy tak dużo. Bardziej przejmował bym się podwyżkami cen paliw np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Jak jest mało osób w domu to cukier tak szybko nie ubywa u mnie dość szybko ubywa ko wszyscy słodzą a jak jeszcze przyjdą święta wielkanocne to parę dni 10 kg u mnie pójdzie,jeżeli cukier skoczy do 7 czy tam 8 zł to za 10 kg będziemy zmuszeni płacić 70 zł. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

O tyle dziwna sprawa, ze w niemczech cukier jest po 64 centy.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Czyli coś koło 2.60 zł,wczoraj w biedronce był coś koło 4 zł kat II.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie słyszałem że w Niemczech jest dużo tańszy cukier podług cen w naszych sklepach.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Tańszy w niemczech bo tam mają cukrownie, a w Polsce dużą część zamknieto, a dziś odczuwamy tego skutki.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja dziś kupowałem po 5zł/kg! Aż się ręce składają do oklasków jak pięknie UE za pomocą polskiego rządu zniszczyło polskie cukrownictwo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Byłem ostatnio w mieście Węgrowie w żadnym sklepie nie ma cukru <_< znalazłem w jednym małym sklepie po 4.60 gr a już teraz jest nawet po 5 zł.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja dziś kupowałem po 5zł/kg! Aż się ręce składają do oklasków jak pięknie UE za pomocą polskiego rządu zniszczyło polskie cukrownictwo.

 

Jakoś tak pamiętam że byłeś wielkim zwolennikiem obecnej partii rządzącej ?(wiem,wiem jakby była inna to też by tak było-nie ?:D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w hurtowniach cena zakupu netto to już ponad 4,4zł/kg sklepy wykładają po 20kg na dzień i trzymają po kilka to na magazynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jakoś tak pamiętam że byłeś wielkim zwolennikiem obecnej partii rządzącej ?(wiem,wiem jakby była inna to też by tak było-nie ?:D )

 

A czy oni zamknęli cukrownie? Raczej nie :P

A zresztą nie byłem ich zwolennikiem, bardziej przeciwnikiem PiSu. A jak już zwolennikiem to jak będą wybory to najprawdopodobniej PSL lub SLD ale raczej PSL.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

to prawda w niemczech jest po 60 euro centow wczoraj kolezanka rozmawiala ze znajoma ktora tam mieszka . w czechach jest chyba po 4 zł trzeba skoczyc i kupic bo mam 15 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

stolica słodzi sobie już po 7zł/kg . cukier nie stanowi jakiegoś tam ewidentnego udziału w miesięcznych kosztach gosp domowego, zgoda, ale do kury nędzy moge płacić więcej za ten cukier wiedząc ze dorobi to jakiegoś polskiego oracza a nie posrednika który wykorzysta spekulacę i na dłuższą metę NordZucker... tak czy inaczej jestem pewien że to ostatni rok jem powidła z owoców, bo przy cenie 2,80 się to już ledwo kalkulowało, a teraz to chyba taniej będzie zrobić kilo kiełbasy niż dżemiku.

 

do niesłodzonej herbaty się przyzwyczaję, ok, pójdzie na zdrowie, ale podwójnych cen na słodycze nie przeżyję :unsure:

 

EDIT: restrukturyzacja i prywatyzacja cukrownictwa na rzecz niemiec rozpoczęła sie już za lewaków, i wtedy wszystko się właściwie rozegrało. zamknięcie łap to był tylko spektakularny finał...

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Mi tam podwyżki cukru aż tak nie przeszkadzają najwyżej nie będę słodził najbardziej mnie martwi podwyżka cen ON (u mnie w tej chwili 4,89PLN :( ).Bez cukru kawe da się wypić a ciągniki na wodzie nie jeżdżą chcąc czy nie chcąc tą drożyzne paliwa musisz kupić żeby pole obrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

podroczę się:

 

-średnia rodzina zuzywa średnio pół kilo cukru dziennie, czyli przy podwyżce ok 1,5zł/kg daje ~~ 300zł/rok

-średnie gospodarstwo w kraju ~~ 15 ha zużywa ok 1500l ropy co przy podwyżce o 20gr da ..??? ...:)

 

podwyżkę na stacjach rozumiem; konflikty na bliskim wschodzie, nowy podatek drogowy... ale susza w australii jakoś mnie nie przekonuje B)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Podwyżka cen cukru to jedno. Ale podrożało też wszystko, do produkcji czego jest on wykorzystywany ;)

 

Dziś w biedronce w Olsztynie cukier był po 3,99. Tzn. był w sensie spirytystycznym, bo namacalnym nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Szalenizna jest to ceny podnoszą. Pamiętam pare lat temu tez była szalenizna i też drożał. Przestali szaleć potaniał. U nas to jeszcze chyba z czasów prl została ta zbiorowa histeria, że czegoś nie będzie, że podrożeje i trzeba zapasy robić. Nie wiem jaka rodzina zużywa 0,5 kg cukru dziennie. Chyba 12 osobowa a to już nie jest przeciętna. Trzeba mniej słodzić od tego zęby się psują. Pijąc powiedzmy herbate 3 razy dziennie po łyzeczce cukru do tego przy 4 osobach w rodzinie to wyjdzie 12 łyżeczek można dodać do tego jakieś kawy czy coś to niech będzie 20. To chyba nie jest 0,5 kg.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Haha @hubetuss masz rację :D hmm ja nie słodzę, ale bez ciasta ciężko żyć ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tego co mi wiadomo, cukier nie jest podstawowym składnikiem ciast. Więcej wydasz na prąd do jego wypieku niż na cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

po zasięgnięciu opinii fachowca (żony) dowiedziałem się że na jedno ciasto (takie przeciętne z masą) wystarczy 0,5kg cukru :D A z resztą za rok cukier będzie po 1,90 zł jak się spekulacje skończą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Do blachy murzynka 2 szklanki cukru + cukier do masy i polewy :P @b0gdan na bank wystarczy np. 0,5kg, tylko kwestia jak czesto piecze się ciasto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj