Skocz do zawartości

Ursus- prototypy.


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Niedawno dorwałem instrukcję Ursus 1374 i 1674. Ursus 1374 różni się jedynie mocą silnika. Jest to Perkins 1106D-E66TA typ PJ75183 o mocy 95,5 kW i maksymalnym momencie 587 Nm i udźwigiem podnośnika 5500 kg

Opublikowano (edytowane)

Czy to 356 nie wiadomo, ale bardziej obeznani piszą, że albo to nie jest, bo szczegóły nie odpowiadają do końca, albo było kilka wersji o tej samej nazwie....

https://retrotraktor.pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=2665&hilit=prototyp+43

Silnika s-43 

nr silnika: 0021

moc: 60/2200

są też zdjecia skrzyni (obroty 540/1000 itp). 

Mam nadzieję ze właściciel się nie obrazi, ale ze względu, że to rzadkość:

 

 

158a49d1ea883787med.jpg

7733eb43b1cae2a2med.jpg

Edytowane przez Alchemik
Opublikowano

W sumie teraz ważniejsze dla takich egzemplarzy, albo je zachować, albo przynajmniej zrobić dokładną dokumentację fotograficzną. Spisać historię itp. Juz zawsze będzie ich mniej i będą w coraz gorszym stanie. 

Przykre jest to, że po długich latach wypływają poprostu maszyny i po nich poznajemy namiastkę historii.  A przecież ktoś to zaprojektował, wyprodukował, poskładał, testował. Pewnie istniała ogromna dokumentacja dotycząca różnych prototypowych egzemplarzy, czy "ulepów" z testowym podzespołami. Tyle, ze to wszystko poszło na opał, w śmietnik, czy nie wiadomo gdzie....

Opublikowano
8 godzin temu, niesmiertelny88 napisał:

Hej. Jak nazywa się sprzedawca oryginalnych części do Ursusa?

Sieć sklepów "Jacek Mocny" chwali się jakością części porównywalną z oryginałem. I ma prawa do brandowania swoich wyrobów logiem Ursusa, bo pewnie o to pytałeś

Opublikowano

To nie jest prototyp, tylko jedna z wersji eksportowej i to w dodatku bardzo brzydka.

Parę dni temu, był na sprzedaż składak z przekładnią od Zetora 25 i silnikiem z Ursusa, 3 cylindrowym S-313.  

To nie jest prototyp, tylko jedna z wersji eksportowej i to w dodatku bardzo brzydka.

Parę dni temu, był na sprzedaż składak z przekładnią od Zetora 25 i silnikiem z Ursusa, 3 cylindrowym S-313.  

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez kubaa3p
      Cześć, chce się dowiedzieć czy ursusy 4514/5314 były produkowane na kwadratowych światłach z przodu z normalnymi starymi kabinami. Czy był to odrębny typ świateł zarezerwowanych tylko do typu agro.
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez rbtm
      Witam, 
      Jaki klucz idzie żeby odkręcić koło pasowe w Perkinsie 3p? Jakiś calowy? Chciałem wymienić uszczelniacz. 
      Dzięki i pozdrawiam! 
    • Przez Mrsysli
      Witam otóż wziąłem się ostatnio za ustawianie kąta wtrysku w moim perkinsie, kiedy paliwo pojawia się na pierwszej sekcji to na kole zamachowym do kreski ustawienia kąta wtrysku brakuje trochę obrotu obracałem pompę w jedną stronę do końca w drugą stronę do końca no i nie da się tego kąta wtrysku ustawić tak jak trzeba. Wyjąłem pompę na stół i ustawiłem wedle zaleceń pana z filmiku do którego link podaje
      Kiedy próbowałem pompę włożyć z powrotem na ciągnik klin na kole zębatym przy rozrządzie nie pokrywa się z wyciętym miejscem na klin w pompie brakuje około 30 stopni obrotu koło zamachowe ustawione na GMP. Czy jest to możliwe aby ktoś kiedyś rozbierał ten ciągnik i źle złożył to koło zębate na które nakłada się pompę? 
       
    • Przez Fraanekkk
      Witam kupię oponę Stomil kormoran land pro 14.9 28 rozważę każde propozycje 


×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v