Polecane posty

Grandzik    89

Na początku nie wiem czy dobry temat ale nigdzie mi sie więcej nie nadawało więc jak zrobić oświetlenie i jakie wy macie?

Jak ja np nam na chlewie i to oświetlenie idzie pod ziemia i da się zrobic zeby ten kabel jakoś rozłączyc i szedł np do silosa albo na hale i zrobic przełącznik włączania i wyłączania swiatła? a i znacie jakieś lampy oświetleniowe do gospodarstwa? jakiś link najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Wstawiasz rozetkę i jazda dalej wszystko idzie zrobić tylko trzeba trochę czasu jak przy tym nie robiłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie. Widzę, że nie masz o tym pojęcia, podobnie jak piszący o jakichś rozetkach @damjan15. Podałeś za mało szczegółów, mianowicie jakiego przekroju jest przewód zasilający, jakie jest zabezpieczenie, ile punktów świetlnych planujesz zamontować. Jeżeli przekrój przewodu jest wystarczajcy i zabezpieczenie również, to można wstawić w tej chlewni rozdzielnicę nn i podłączyć dodatkowe punkty świetlne. Jeszcze raz napiszę: bez opowiednich kwalifikacji się za to nie zabieraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

chcę zrobić takich punktów z 12 i to w róznych miejscach a kable nie wiem jakie bo są pod ziemią a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Zgadzam się z kolegą @Elektrotechnik.

Jeśli ma to być wykonane tak jak należy to sprawdź jakie masz zabezpieczenie, czy wystarczy do planowanych odbiorników, sprawdź przekrój przewodu doprowadzającego prąd jeśli potrzeba zmień na większy i zamontuj rozdzielnice. Rozdzielnica pozwoli ci zachować ład i porządek w przewodach i będziesz miał rozdzielone wszystko na obwody w poszczególnych pomieszczeniach.

Ale najpierw napisz co chcesz podłączać w tym budynku do prądu jakie masz zabezpieczenia i dobierz się do tego przewodu.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

a do tego trzeba jakiegoś elektryka czy nie? mój tato się trochę na tym zna więc raczej problemów nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro się zna, to po co tutaj zadajesz pytania? Do tego potrzeba trochę wiedzy i doświadczenia, bo to nie jest jakaś niskonapięciowa instalacja. Chodzi tu o bezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
Napisano (edytowany)

A mam jeszcze pytanie czy macie może zdjęcie takiej rozetki?

 

 

 

Kolego, nie ma czegoś takiego w elektrotechnice jak rozetka. We wczesniejszych postach masz napisane jak to zrobić. Jeżeli nie wiesz, to dla włsnego dobra zleć to fachowcowi.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj