Zaloguj się, aby obserwować  
Godlech912

Jaka karta graficzna do nowego komputera?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Godlech912    1

Witam! Mam problem z zakupem karty graficznej do nowego komputera. Jedgo specyfikacja:

 

Procesor: AMD Athlon II x2 2x3Ghz socket am3

Płyta: Asrock n68 c-s

Pamięć Ram: Goodram 2GB DDR3 1333Mhz (Niedługo będzie 4 GB)

Dysk: 320 Gb Sata II

Zasilacz: Tracer 450W (Nowy)

 

Obecnie mam Nvidia 8500GT ale nie wystarcza mi już...

 

Myślałem nad 8800 GTX 768 MB 384 bit:

http://allegro.pl/xfx-geforce-8800-gtx-768-mb-384-bit-okazja-i1315721811.html

 

lub ewentualnie coś z serii 9600-9800 np:

http://allegro.pl/nvidia-geforce-9800gt-512mb-palit-fvat-gw-bonusy-i1320557430.html

http://allegro.pl/galaxy-geforce-9600gt-512mb-ddr3-poznan-i1321814139.html

 

Który wybór byłby lepszy? Chodzi mi o karty używane lub nowe z Allegro do ok 250 zł. Mógłbym zakupić też Radeona ale kompletnie nie orientuję się w tej serii. Proszę o pomoc i ewentualnie o gotowe linki do aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Wg mnie najlepiej przy tej konfiguracji coś z radeona w najbliższym terminie podam Ci dane.

Apropo ramu jaki masz system że będziesz dokładać 2gb następne. Prawdopodobnie jakąś vistę or 7 ? Jeśli tak to prawdopodobnie masz 32b system więc dołożenie 2gb to troszkę nie tak 32b nie obsłuży 4 GB będzie pokazywać je (chyba z nowymi SP już widać pełne dane odnośnie RAM)Jednak to tylko system 32b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Najpierw polecam wymienic zasilacz jeśli chcesz aby kasa na kartę graficzną nie poszła na marne. Polecałbym taki : http://allegro.pl/chieftec-400w-gps-400aa-101a-pfc-pcie-nowy-gwara24-i1302618010.html lub ten http://allegro.pl/tagan-tg400-u33-2-force-ii-zasilacz-atx-400w-i1305914547.html

 

Oba zasilacze są porządnych firm nie to co tracer :). Dopiero potem zalecam wymianę lub dozbieranie do karty graficznej. Na Twoim miejscu zrobiłbym to drugie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Ja mam GeForca 9600GT i naprawde super płyta :) Polecam. Procek AMD Athlon II 2.8GHz .1gb ram suuper chodzi. Wójek robił mi ją tylko żebym miał jeszcze dysk trwardy 320gb to mówił że mi podkręci jeszcze ;)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

@daniel0011

 

Co Ty mi tu chłopie wylatujesz z 13 postami i będziesz się wymądrzał? Poczytaj sobie najpierw regulamin i zobacz sobie w jakim dziale jest umieszczony ten post! Każde szanujące się forum oprócz tematyki ściśle związanej z tematyką forum zawiera też inne działy, w których użytkownicy mogą się wypowiadać i prowadzić dyskusje.

 

Co do zasilacza nie będę go wymieniał, gdyż nie po to kupowałem 450W, żeby teraz wymieniać na 400! Ten Tracer wcale nie był taki tani i to jest ta najnowsza seria, która wyszła i nie sądzę, żeby to były takie shity jak te poprzednie. Porównując łączne natężenia na poszczególnych liniach w moim Tracerze a w tym Chieftecu ten drugi przegrywa bynajmniej teoretycznie, chociaż wcale nie sądzę, żeby Tracer był dobrą firmą. Miałem poprzednio zasilacz firmy megabajt 350W i chodził bezproblemowo z Pentium 4 3.0Ghz, które ma TDP ponad 100W (Obecny procek ma 65) 2x1 GB DDR i 8500GT bez najmniejszych oporów. Nawet jak sobie podkręciłem procek do 3.2 Ghz też było ok. Kumpel miał podobny zestaw z zasilaczem colorsit i też było ok. Na Tracera mam 3 lata gwarancji a na Cheifteca jest 2. Jak się spali to dołoże i wymienię na razie niech jest. Mój zasilacz:

http://allegro.pl/zasilacz-tracer-highlander-450w-silent-pfc-zabrze-i1303017483.html

 

Temat dotyczył karty graficznej więc o tym piszmy. Wezmę pod uwagę 9600GT czekam też na jakieś propozycje z Radeona.

 

A co do tych 4 gb ramu obecnie mam 7Ultimate 32b i myślałem, że mi obsłuży 4 gb ramu ;/ Ale jeśli nie to zmienimy na 64 bity.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

I co z tego , że on ma 450W skoro wykorzystuje około 300W i to jeszcze nie stabilnie. Tracer to jest zły zasilacz i tyle Ci powiem. Nie chcesz to nie wymieniaj tylko potem nie przylatuj z płaczem, że Ci się zasilacz spalił a do tego płyta główna i karta graficzna! Taka jest prawda. Co z tego, że miałeś megabajta i pentium IV. Teraz masz o niebo lepszy sprzęt i chyba szkoda go będzie spalic... Chieftect może i ma 2 lata gwarancji, ale jestem przekonany, że z tej gwarancji nie skorzystasz a na traceru jestem przekonany, że na pewno skorzystasz. A po co to robic i się z tym tylko męczyc? Rob jak chcesz, ale pójdź sobie na jakieś pierwsze lepsze forum o tematyce komputerowej i napisz w dziale sprzęt lub coś podobnego. Napiszą Ci to samo co ja.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno zmieniłem komputer i jest w nim karta grafy Radeon 9800 GT 1GB gry typu GTA 4 Call of Duty Modern Warfare śmigają ładnie, dla mnie wystarcza.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Dobra dobra już czytałem fora i zmienię zasilacz na coś lepszego np ten Chieftec albo OCZ bo to też dobra firma... Ale jeśli TDP tych kart wynosi ok 100w plus procesor 65w to dzieląc to przez 12 wychodzi, że zasilacz musi dostarczyć ok 13,75A na linii 12v a mój ma 17A... A jakie byście polecali karty bez zmiany zasilacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

bingo, nie jedna 450 ma mniej "mocy" od firmowej 400 czy 420, a wydajna grafika to duży pobór prądu, ja dopóki nie kupiłem chieftec-a to takie megabajty i tracery przy intensywnym użytkowaniu wystarczały na rok, i później się fajczyły, a jeszcze dawały hałas jak śrutownik, chieftec jest cichutki, komputera prawie nie słychać, i co najważniejsze od 3 lat prawie nie zaglądano do środka, tyle co odkurzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Godlech potwórze jeszcze raz : nie opłaca się kupowac karty graficznej przy tym zasilaczu. Kup jakiś zasilacz z tych co podałem a potem zakup jakiegoś używanego radka 4850, 4670 albo coś z geforce od biedy może byc 9600GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj