robo

New Holland TD5050

Polecane posty

lisek    7

Tzn. jest jakiś dodatkowy filtr paliwa w zbiorniku? Filtr paliwa wymieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jakie mogą być przyczyny że nie działa wom w td5050 tzn nie działa tylko na obrotach 540. Ciągnik jest z 2012roku i dopiero w tym roku WOM był pierwszy raz używany w przetsąszarce do siana i po chwili się rozłączył i teraz działa tylko w pozycji tej co się steruje obroty gazem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacenty113    1

Jakie mogą być przyczyny że nie działa wom w td5050 tzn nie działa tylko na obrotach 540. Ciągnik jest z 2012roku i dopiero w tym roku WOM był pierwszy raz używany w przetsąszarce do siana i po chwili się rozłączył i teraz działa tylko w pozycji tej co się steruje obroty gazem,

 

ja w swoim nie widze regulacji WOMu inaczej jak tylko obrotami silnika więc nie bardzo kojaże ale WOM mam załączany hydraulicznie więc jak zgasze ciągnik to WOM sie wyłączy bo braknie ciśnienia w układzie hydrauliki

co do usterak bo czytałem troszke ten temat to miałem wyciek między skrzynią a silnikiem (serwis stwierdził że co drugi to ma , ponoć fabryczne uszczelniacze są wadliwe), wyciek ze zwolnic(okazało sie jak na serwis zajechałem), a wszystko sie zaczeło jak wysuneła sie tulejka co łączy wał z przystawką od przedniego napędu , było to w trasie więc jak zjechałem do domu i serwis przyjechał to sie okazało że troszke frezy zmieliło na wałku przystawki i musieli go wymienić. Dodam że było po przy 50mth więc odrazu naprawa i przegląd. Inna sprawa że troche za wcześnie na tyle usterek na raz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jest z tyłu ciągnika przełącznik z obrotów 1000 na 540. A w ciągniku obok siedzenia jest wajcha która się popycha do przodu i wtedy wom powinien się obracać z taką prędkoscia jaka ustawisz za ciągnikiem a więc albo 1000 albo 540. No i wtedy u mnie nie działa. Jest druga opcja wajchę się pociąga do tyłu no i załącza się wom i wtedy sterujesz obrotami gazem,no i wtedy im szybciej jedziesz tym szybciej wom się obraca. Mi podczas pracy przestał działać no i nie wiem co się mogło stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Gwarancja już dawno się skończyła. A forum chyba od tego jest żeby się wymieniać doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

ale nikt Ci nie mówi żebyś serwis najmował tylko przez telefon może powiedzą co mogło się popsuć i jak to naprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

u sąsiada w tym modelu też coś było z womem tylko że na gwarancji i serwis spóścił olej ze skrzyni i odkręcał tylny korpus ten za górnym zaczepem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacenty113    1

jakie EKO tam jest 540 i 1000

niby na liczniku obrotów jest EKO tylko nigdy sie z tym nie bawiłem zresztą też nie doczytałem może co i jak

wałek mi chodzi normalnie a przez skrzynie nie sprawdzałem bo nie mam takich maszyn więc trza by było komuś pewnie z tyłu stanąć coby to sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dzwoniłem i było tak jak myślałem a więc. Przez telefon nic panu nie powiem trzeba przyjechać i zobaczyć 1h pracy to 100zł + dojazd jak się pan zdecyduje to proszę dzwonić na razie bo nie mam czasu mam dużo roboty dowidzenia. Zbliża mi się przegląd tzn wymiana olejów itp. Serwis chce 1500zł brutto za ten przegląd. Właściwie co oni robią podczas drugiego przeglądu i czy nie lepiej samemu zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

ja mam td 5040 i drugi przeglad 550zł jesli dobrze pamietam. a skda ta cena 1500zł? za co za wymiane filtra paliwa oleju i oleju w silniku i nasmarowanie tura. chyba ze cos mi sie pomyliło albo zle czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Tobie się może pomyliło za pierwszy w 2012 roku płaciłem 1200zł. Co wymieniałeś przy 2 przeglądzie i po ilu godzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

chyba nie masz zamiaru zamawiać serwisu do przeglądu i wymiany oleju i kilku filtrów, bo to można samemu zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yale    15

ja mam taki maly wyciek kapie z tej osłony wału napedowego z tyłu pod skrzynia biegów skad to może leciec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

chyba nie masz zamiaru zamawiać serwisu do przeglądu i wymiany oleju i kilku filtrów, bo to można samemu zrobić

 

Właśnie nie wiem co robić próbuję się dowiedzieć co tam trzeba wymieniać po 500mth ale bez efektów. Tylko gdybym ich zamówił to by mi zobaczyli do tego wom co tam się dzieje. Sam to się nie znam ojciec c360 to ma opanowana sam wszystko robił silnik itp. a w tym to sam nic nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

po 500mth wymień olej w silniku i filtr, filtr od hydrauliki, przeczyścić wszystkie papierowe filtry powietrzne, a z tym womem to trzeba pewnie spóścić olej ze skrzyni i odkręcić tylny dekiel i tam patrzeć co jest nie tak (jak z zewnątrz wszystkie dzwignie od womu są dobre)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukiluki22    0

Koledzy powiedzcie mi co może być przyczyną że non stop wybija mi jeden z bezpieczników od świateł postojowych i to tylko z jednej strony....zakładam nowy na zgaszonym i działa; odpalam poszedł...nie wiem co to może być....skok napięcia, lipne bezpieczniki, zwarcie...instalacja jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj