Skocz do zawartości
Damian505

Steyr 6140 Profi

Polecane posty

Damian505    0

Witam. Wczoraj byłem na konkursie orki i o dziwo były tam dwie takie maszyny (Steyr 6140), latały z UG ibis 3+1 i byłem pełen podziwu jak dobrze sobie radziły, w środku tych sprzętów było wszystko elegancko rozmieszczone, powiem szczerze że pierwszy raz widziałem tą markę na własne oczy na żywo. A tu moje pytanie czy te ciągniki są na prawdę dobre czy tylko z wyglądu, jaka jest cena modelu wymienionego powyżej bądź 4110. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Cenowo podobnie jak Case, chociaż słyszałem o kilku procentowych różnicach wzwyż.

Andrzej24871    12

Ja się pytałem dilera to mi powiedział że jeśli będe chciał steyra to "nie ma problemu sprowadzimy steyra" dilera case oczywiście bo nh steyra nie prowadzi i cena taka sama jak porównywalnego case .

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja powiem tak interesuje mnie Seria 4120 Profi i cena narazie ok 230 tyś brutto ;) jeżeli będzie za 210 to biorę . W lipcu byłem w fabryce w Austrii i po przejażdce byłem zachwycony zwrotnością jak i wykonaniem ;)

ursus3502PL    2

no jezdziem tm modelem co mówisz @albania846 bardzo dobrze wykonany jest , wszystko dopracowane , a ta cena co podales to do negocjajci ?> bardzo wzrotny jest ten model , w srodku bardzo dobrze wyciszony , nie ma az tyle plastkików itp

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście że do negocjacji ;) myślę że jak unia da to taki sprawie sobie ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I wiem że na AS będzie model jakiś :D warto jechać i zobaczyć bo mam też pare innych rzeczy na oku :D

ursus914    6

W konkursie orki to ja startowałem tym Steyr-em i to jest model 6115 Profi :P Nie wiedziałem ze ktoś z AF był na konkursie ;[ Steyr to marka w polsce dostępna na zamówienie przez dilerów case. Cena 4110 Profi Clasic to koło 220000zł brutto, a w wrsji profi około 250000zł brutto ( to wersja z MC). Na agro show był pokazany model który również brał udział w tym konkursie (4110) którym startował nasz diler. Jak macie jakieś pytania dot. Steyr-a to piszcie a postaram się odpowiedzieć.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli możesz powiedz mi czy ma on dobry uciąg , planujemy ok 140 km i nie wiem jak będzie sobie radził z Horschem Pronto Dc , myślę że da radę . Czy miałeś jakieś awarię w nim

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No chyba masz racje bo w Case -ie to Mx albo jakoś inaczej dokładnie nie pamiętam :) i wiem że teraz naraże się użytkownikom Nh ale gdy byłem w fabryce w Austrii to gość mówił że gdy silnik zapala za pierwszym razem idzie do Casea lub Steyera a gdy za drugim idzie do Nh :/

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No nie wiadomo ;D my się jednak zdecydujemy na Steyera ;D ale bierzemy pod uwagę jeszcze kilka traktorów :) zobaczymy kto da mniej :D

ursus914    6

No uciąg ma porządny , z resztą przy 140 KM to będziesz miał szersze opony i zawsze możesz wrzucić obciążniki na tylne koła. Ale wątpię żeby to było koniecznie, u mnie to maszyny trzeszczą a ciągnik nie klęka... Sprawność przekładni jest duża, silnik też ma dobrą charakterystykę. Awarii w nim nie miałem żadnych. A oto jak wygląda nazewnictwo z porównywalnymi modelami koncernu (Tutaj bardzo uogólniam, bo każdy z nich nawet na takim poziomie w pewnych miejscach naprawdę znacznie różni) :

Marka: Nazwa pakietu:

Steyr: Profi Classic | Profi

Case: Maxxum x-line | Maxxum Multicontroller

New Holland: T6000 Plus | T6000 Elite

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No koła będą trochę węższe bo do oprsykiwacza , ale nie ukrywam że czasem będzie chodził z siewnikiem :) dzięki za pomoc :)

ursus914    6

Spoko, to pewnie będziesz miał te koła co u mnie tak ?? Czy jednak już typowe międzyrzędówki??

gdy byłem w fabryce w Austrii to gość mówił że gdy silnik zapala za pierwszym razem idzie do Casea lub Steyera a gdy za drugim idzie do Nh :/

He też to słyszałem :lol: Ale nie wiem ile w tym prawdy ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie raczej takie jak u ciebie :)

konrad82    46

Czym się różni 4110 profi od classica . jeden ma common-rail a drugi nie,to wiem.. Jest różnica w spalaniu miedzy nimi?

Daro20    9

Ten drugi czyli classic to ma mechaniczny wtrysk czyli pompę rotacyjną. Common rail jest sterowany przez komputer i tam jak jest zapotrzebowanie na większą moc to jest wzrost mocy czyli pewnie komputer zwiększa dawkę paliwa czyli więcej wtedy pali.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KiQ
      Witam wszystkich uzytkownikow. Bardzo się napaliłem na te dwa modele ciagniczków ze stajni STEYR. Prosił bym użytkowników o opinie na temat tej marki (niekoniecznie na temat tych modeli, lecz jednak tylko one wchodza u mnie wgrę). Chciał bym sie dowiedzieć o awaryjności i spalaniu. Prosil bym o opinie osób ktorzy posiadaja jakis ciagniczek STEYR'a. Czy warto brać?. Czy może lepiej inna marke. Co do cen wszystko wiem

Pozdrawiam
    • Przez Kalinio
      Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze ciągnika. Zastanawiam się na Case JX 60 oraz Steyr Kompakt 65 S. Ciągniki są w cenie ok 100tys. netto Steyr jest drozszy o 5tys. Który z tych lub innych ciągników będzie najlepszy do pracy z TUR'em, transportu i odśniezania. Zależy mi na jak najmniejszym spalaniu i dobrej wydajności. Proszę o opinie lub inne propozycje ciagników do 70KM i w tych granicach cenowych. Z góry dziękuje za pomoc
    • Przez nunu85
      Witam Panowie
      Mam niemały dylemat. Rozważam zakup traktora, wstępnie spodobał mi się steyr, wiec odwiedziłem swojego dealera żeby rozeznać się w cenach.
      I na chwilę obecna 6125 profi i 6130 cvt są w bardzo podobnych cenach. Różnice są dosłownie groszowe (jest jakaś promocja na CVT)

Dealer bardzo namawia mnie na cvt, gadałem też z kilkoma użytkownikami tego traktora i wszyscy zadowoleni (ponoc wytrzymały i się nie psuje prawie w ogóle, czego nie można powiedzieć o wersjach profi). Ponadto ma bardzo fajną skrzynie bezstopniową.

to są zalety. A teraz druga strona medalu.

Traktor jest koło tony cieższy- masywniejszy (wyższy dłuższy, szerszy) i będzie pewnie przez to palił odczuwalnie więcej paliwa, nieprawdaż?

Ogólnie jak na moje potrzeby (areał, posiadany park maszynowy), to 6125 profi staczyłby w zupełności, no ale skoro mocniejszy, lepiej wyposażony i z wyższej serii traktor jest w takiej samej cenie, to czemu go nie brać?
      Choć jak go wezmę, to będzie taki trochę przerost formy nad treścią

Doradźcie coś.
    • Przez gseries
      Witam!
      Drodzy forumowicze, zastanawiam się nad kupnem ciągnika o mocy 85-95km. Rocznik 1995 i w górę, cena max 60 000 zł. W oko wpadły mi wyżej wymienione modele, czyli MF 6140, Same Silver oraz Lamborghini Premium. Wszystkie mają swoje wady i zalety, chciałbym abyście podzielili się opinią na ten temat, a może zaproponowalibyście coś innego. Z góry dzięki
      @edit Powiedzcie mi, jak w Same i Lambo wygląda sytuacja z hydrauliką, czy można mieszać oleje czy tak jak w MF może skończyć się to dużymi kosztami?
    • Przez Tomek1079
      Witam
      Jak w temacie potrzebuję skalibrować skrzynię biegów, lecz gdy dochodzę do kalibracji wyskakuje błąd U20, czyli że robię coś nie w kolejności. Zaczynam od uruchomienia ciągnika z wciśniętymi + i -, po czym sprzęgło rewers do przodu i dźwignia przełożenia skrzyń w górę. Obroty 1200, i w dalszej kolejności + lecz wyskakuje błąd U20.
      Czy ktoś robił kalibrację tych skrzyń? Wspomnę że jest to skrzynia 16x16 taka sama jak New Holland czy tez Case. Nie wiem co robię nie tak