Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To tak samo jak zachwycanie się na 1 klasą a 3, ilości światła i opadów nie oszuka się, plony i tak finalnie są na niemal takim samym poziomie. 

Teraz, Wpaw napisał(a):

To na 1,2 kl ile zbieracie?

ja tyle samo co na trzeciej z tym że jedyne co to musze dać 50kg saletry mniej bo położy.

Opublikowano
33 minuty temu, Tomek90 napisał(a):

4a to u mnie potrafi być glina jak cholera

Już raz pisałem , macie inne klasy, glina to IIIa , albo II , takjest u nas, chyba że pod glina na 30 cm piach , ale czy to możliwe ?

Opublikowano
34 minuty temu, Tigon napisał(a):

To tak samo jak zachwycanie się na 1 klasą a 3, ilości światła i opadów nie oszuka się, plony i tak finalnie są na niemal takim samym poziomie. 

ja tyle samo co na trzeciej z tym że jedyne co to musze dać 50kg saletry mniej bo położy.

Się zgodzę, u mnie 2,3 a 4 to jest przepaść 2tyg suszy i wypalona a 2,3 nic jej.

Opublikowano
W dniu 9.10.2025 o 17:59, kamil800 napisał(a):

Opryskalem ten kawalek z wyczyncem. 0.35 experta + 0.180 jakiegos wynalazku z flufenacetem 500, w sumie 237g/ha.

Pszenica tydzien temu siana wiec gole pole. Zobaczymy ile tego wyczynca wyjdzie i ile pszenicy. Najwyzej bede mial jarą 😂

240g czy 250 flu to dawka max zarejestrowana więc chyba jest bezpieczna

Opublikowano
1 godzinę temu, Tomek90 napisał(a):

4a to u mnie potrafi być glina jak cholera

Mam działkę 3ha, cała oznaczona 5 klasa, dookoła piach a w środku jest takie kółko 1ha gliny gdzie w ścieżce przez cały rok stoi woda.

Opublikowano
2 minuty temu, ervyn napisał(a):

Mam działkę 3ha, cała oznaczona 5 klasa, dookoła piach a w środku jest takie kółko 1ha gliny gdzie w ścieżce przez cały rok stoi woda.

Próbowałeś głębosza w tym miejscu?

Opublikowano
3 godziny temu, MarcinC88 napisał(a):

Wszystkie, pszenica na 4 klasie w dobrych latach spokojnie 9 ton łapie 

Baju baj z tym spokojnie , fakt kosi się na 4 klasie rędzinie nawet 9 ton jak rok przypasuje , ale na pewno nie każda odmiana i na spokojnie żeby tyle dawała . 9 ton na 4 klasie to pogoda musi dopisać i odmiana też musi się dobrze w komponować w ziemie , powiedziałbym ze na 10 odmian z 2-3 odmiany sypną te 9 ton

  • Like 2
Opublikowano
Godzinę temu, lobudek napisał(a):

Próbowałeś głębosza w tym miejscu?

Nie próbowałem bo nie sprawia to problemów, rośliny zawsze pięknie tam rosną, nie brakuje im niczego więc nie ruszam. A na Piasku wiadomo 2 tygodnie bez deszczu i lipa a to koło zawsze zielone do samych żniw.

Trzeba pamiętać o tym że klasy gleby nie określa się poprzez samą warstwę orna, a podglebie, zakamienienie, skale macierzysta czy łatwość uprawy tejże gleby. Tak jak wyżej, nasze świętokrzyskie rędziny to 4a 4b a w tym roku 9 z dużym hakiem się zwoziło z pola. 

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)
39 minut temu, ervyn napisał(a):

Nie próbowałem bo nie sprawia to problemów, rośliny zawsze pięknie tam rosną, nie brakuje im niczego więc nie ruszam. A na Piasku wiadomo 2 tygodnie bez deszczu i lipa a to koło zawsze zielone do samych żniw.

Trzeba pamiętać o tym że klasy gleby nie określa się poprzez samą warstwę orna, a podglebie, zakamienienie, skale macierzysta czy łatwość uprawy tejże gleby. Tak jak wyżej, nasze świętokrzyskie rędziny to 4a 4b a w tym roku 9 z dużym hakiem się zwoziło z pola. 

to spróbuj to zgłęboszować.

Miałem takie zastoiska wodne na 3A (to zdjęcie z wiosny 2024).Poszedł głębosz po zbiorze rzepaku, a w tym roku mimo rekordowych opadów w pszenicy nie stała woda dłużej jak kilka godzin po intensywnym deszczu (40l w pół godziny).

 

IMG_20240301_110540.jpg

IMG20250423180950.jpg

Edytowane przez lobudek
Opublikowano (edytowane)

Zachęcam do dyskusji, czy ktoś to widzi inaczej, bo kłóciłem się ostatnio z kilkoma osobami na YouTube. 
 

Zakup kwalifikatu 2100zł/tona netto. Taki kupowałem zaprawiony kinto plus i primseed multi. Przy założeniu że zasiejemy toną 6ha. 
 

2100 : 6 = 350zł - 70zł dopłaty = 280zł/ha.

Siejąc swoim materiałem siewnym, który moglibyśmy sprzedać po 800zł, czyli: 

15% odejdzie przy czyszczeniu, 

800 + 15% =920zł 

zaprawa + nawóz 320zł

usluga czyszczenia i zaprawiania 200

wychodzi 1440zł : 6= 240zł

Wychodzi że siejac swoim materiałem siewnym oszczędzam 40zł/ha. 
 

A jeszcze co roku zostawiam do bagów i sprzedaje kilka ton po 100zł, w jednym roku chevignona gdy bił rekordy Polski sprzedawałem po 140zł c2. 
 

 

Edytowane przez ervyn
Opublikowano
Godzinę temu, andrzej224 napisał(a):

Sławek nie przesadzaj, żeby 5 sypało to już trzeba olać zupełnie

Jeszcze po d*pie nigdy chyba nie dostałeś albo plonu liczyć nie potrafisz 

33 minuty temu, ervyn napisał(a):

Zachęcam do dyskusji, czy ktoś to widzi inaczej, bo kłóciłem się ostatnio z kilkoma osobami na YouTube. 
 

Zakup kwalifikatu 2100zł/tona netto. Taki kupowałem zaprawiony kinto plus i primseed multi. Przy założeniu że zasiejemy toną 6ha. 
 

2100 : 6 = 350zł - 70zł dopłaty = 280zł/ha.

Siejąc swoim materiałem siewnym, który moglibyśmy sprzedać po 800zł, czyli: 

15% odejdzie przy czyszczeniu, 

800 + 15% =920zł 

zaprawa + nawóz 320zł

usluga czyszczenia i zaprawiania 200

wychodzi 1440zł : 6= 240zł

Wychodzi że siejac swoim materiałem siewnym oszczędzam 40zł/ha. 
 

A jeszcze co roku zostawiam do bagów i sprzedaje kilka ton po 100zł, w jednym roku chevignona gdy bił rekordy Polski sprzedawałem po 140zł c2. 
 

 

Inaczej widzi ten co za pszenicę by dostał 650 zł w skupie i zaprawie ją sobie sam w betoniarce albo zmijką 

  • Like 2
Opublikowano
6 godzin temu, ervyn napisał(a):

Zachęcam do dyskusji, czy ktoś to widzi inaczej, bo kłóciłem się ostatnio z kilkoma osobami na YouTube. 
 

Zakup kwalifikatu 2100zł/tona netto. Taki kupowałem zaprawiony kinto plus i primseed multi. Przy założeniu że zasiejemy toną 6ha. 
 

2100 : 6 = 350zł - 70zł dopłaty = 280zł/ha.

Siejąc swoim materiałem siewnym, który moglibyśmy sprzedać po 800zł, czyli: 

15% odejdzie przy czyszczeniu, 

800 + 15% =920zł 

zaprawa + nawóz 320zł

usluga czyszczenia i zaprawiania 200

wychodzi 1440zł : 6= 240zł

Wychodzi że siejac swoim materiałem siewnym oszczędzam 40zł/ha. 
 

A jeszcze co roku zostawiam do bagów i sprzedaje kilka ton po 100zł, w jednym roku chevignona gdy bił rekordy Polski sprzedawałem po 140zł c2. 
 

 

Tam u Perqinsa byłeś? 

Opublikowano

Bez usługi zaprawiania i czyszczenia będzie wyższa różnica . Cena kwalifkikatu to średnio po 2500 a widziałem i po 3000 .  A co najważniejsze jak zrobisz sam to wiesz co masz. Kwalifikat to przeważnie niewyrównane badziewie zaprawione byle czym 

  • Haha 1
Opublikowano
19 minut temu, masa24 napisał(a):

Bez usługi zaprawiania i czyszczenia będzie wyższa różnica . Cena kwalifkikatu to średnio po 2500 a widziałem i po 3000 .  A co najważniejsze jak zrobisz sam to wiesz co masz. Kwalifikat to przeważnie niewyrównane badziewie zaprawione byle czym 

Nie wiem gdzie kupujesz materiał siewny ale musiałeś bardzo źle trafić

  • Like 1
Opublikowano
29 minut temu, ervyn napisał(a):

Nie wiem gdzie kupujesz materiał siewny ale musiałeś bardzo źle trafić

Ja rocznie sieje 30 ton kwalifikatu . Kupuję hurtowo 24 t więc w cenach się orientuję . Sam kupiłem po około 2200 netto pallasa i Alabamę wliczając gratisy . Znam średnie ceny hurtowe i detaliczne to że kupiłeś po 2100 nie zmienia faktu że średnie ceny za nowe odmiany są wyższe 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
    • Przez yacenty
      Jak nawozicie pszenicę ozimą? Jakie startegie przyjmujecie? Na 2 dawki? Na 3? Stosujecie nawozy sypkie typu saletra, saletrzak, mocznik czy może jednak RSM? A może jakaś kombinacja mieszana?
      Jakie macie pomysły nawożenia pszenicy? Jak wygląda nawożenie pszenicy ozimej a jak jarej?
      Temat jest kontunuacją rozbitą na wątki z tematu ogólnego o pszenicy: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/80-pszenica-ozima-i-jara/
       
    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Potrzebuje bardzo dobrej odmiany pszenicy ozimej na województwa wymienione w temacie. Najlepiej żeby to była ostka, odporna na choroby, na średnie stanowiska i dobrze plonujaca. Wiem, każda firma ma taka pszenicę, która ma wyżej wymienione cechy. 😀
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v