Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 31.05.2025 o 13:26, outstanding napisał(a):

Panowie w jakiej cenie jałówki SM w wadze 300-400kg?

Ponawiam pytanie

W dniu 31.05.2025 o 13:26, outstanding napisał(a):

Panowie w jakiej cenie jałówki SM w wadze 300-400kg?

Ponawiam pytanie

Opublikowano
11 godzin temu, pedro2 napisał(a):

Od czego bysiaki 100-150kg ciągle spocone? 

Nie wariują, a non stop mokre.

W oborze chłodno, przewiew

IMG_20250601_195748_9.jpg

Daj formofos. Miałem tak kiedyś z kupna krowa całą rano mokra była , zjadła 20 kg formofosu i przeszło jej. Ale nie na raz 🙈

Kupiona jałoszka simental mleczny czarno biała 2 tyg za 800 zł duża koścista wygląda na ok 60 kg 

Opublikowano (edytowane)

Ale jakoś tam rosną 

23msc 950 +- jest 

Bez kiszonki z qq

Bez cudownych koncentratów 

Zboże i groch. Z kupnych witaminy i kreda.

I lizawki

Edytowane przez pedro2
Opublikowano
Godzinę temu, pedro2 napisał(a):

Ale jakoś tam rosną 

23msc 950 +- jest 

Bez kiszonki z qq

Bez cudownych koncentratów 

Zboże i groch. Z kupnych witaminy i kreda.

I lizawki

I co? Że wszystkie ci tak rosną?

Opublikowano
8 minut temu, radzioRS napisał(a):

Podobnież firma pod Grudziądza ogłosiła upadłość ,takie słuchy lecz wiadomość do zweryfikowania. Kolegi znajomy sprzedał 15 i dostał info ,że firma się zwinęła.

Jaka firma bo jestem z tych okolic 

Opublikowano
27 minut temu, radzioRS napisał(a):

Podobnież firma pod Grudziądza ogłosiła upadłość ,takie słuchy lecz wiadomość do zweryfikowania. Kolegi znajomy sprzedał 15 i dostał info ,że firma się zwinęła.

Świecie

Opublikowano
Godzinę temu, pedro2 napisał(a):

zdechlaków 600kg w 30msc nie mam

Hf też zrobi taką wagę, ale na wbc już inaczej 

Hf urośnie do 1tony ale nie gadaj że 23miesiace. 

A tak realnie czysty hf 24-27 miesięcy urośnie 700-850kg przy dobrym żywieniu. 

Opublikowano

Różnie to bywa, jak matka wyrośnięta i cielak poprawnie odpojony nie osra się 5 razy i 3razy płuca to urośnie. 

Po 26msc chyba max sprzedawałem. 

No widzisz, cały problem jest w tym, że nie dacie sobie powiedzieć tylko zaraz głupie gadki, przytyki.

Napieprzacie cuda nie widy, a jak komuś urośnie bez cudownych smakołyków to już kłamie. 

Mi to szczerze lotto kto uwierzy, a kto nie. Ale osobnik ze zdjęcia qq ani nic z kupnych pasz nie powąchał. 

Nie on pierwszy ani nie ostatni tak wygląda. Tyle w temacie 🙋

1 godzinę temu, Wpaw napisał(a):

realnie czysty hf 24-27 miesięcy urośnie 700-850kg przy dobrym żywieniu. 

Niechaj Ci będzie. W takim razie u mnie ho daje na wbc grubo ponad 60% 🤣 przy 500kg mięsa 

Musisz mieć ujowe żywienie 😉

Opublikowano
3 godziny temu, Berthold napisał(a):

Odblokowali Słowackie cielaki ? Ktoś , coś? Ja mam info ze tylko na ubój a nie do hodowli ... tymczasem Eurocieleta sprzedają w najlepsze...

Widziałem ich ceny nie wiem czy tu się płakać czy śmiać

  • Thanks 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam Hodowców w 2026 roku!
      Uzupełniamy naszą serię o temat, który dla wielu jest najważniejszy – aktualne ceny skupu tuczników. Otwieram wątek zbiorczy na cały rok 2026, służący do wymiany informacji o stawkach w ubojniach i punktach skupu.
      Początek roku to zawsze moment niepewności i oczekiwania na ruchy giełdy niemieckiej (VEZG) oraz reakcję naszych krajowych zakładów. Sprawdźmy, jak rynek otworzył się po Nowym Roku.
      Abyśmy nie porównywali jabłek do gruszek, bardzo proszę o wyraźne zaznaczanie, czy podajecie cenę za wagę żywą, czy poubojową (WBC).
      Proponowany schemat wpisu:
      Województwo:
      Ubojnia / Skup (opcjonalnie):
      Rodzaj rozliczenia (Żywa waga / WBC):
      Cena (netto/brutto):
      Klasowość / Mięsność (przy WBC):
      Strefa ASF (jeśli dotyczy):
      Termin płatności/odbioru:
      Jakie sygnały płyną od Waszych odbiorców? Czy zakłady szukają towaru, czy raczej robią się kolejki i "zatory"? Zapraszam do rzetelnej wymiany danych.
      Przypominam: To wątek o cenach. Starajmy się dyskutować merytorycznie i z szacunkiem do pracy innych hodowców, niezależnie od skali ich produkcji.
    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2026? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂 Wam drodzy hodowcy i sobie w 2026 życzę jak najwyższych cen!!!
       
       
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
       
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/305087-ceny-bydla-2025/
    • Przez wjmarcia
      Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak podejść do tego tematu. Wiem że mimo że jestem RR to i tak muszę podejść do tego tematu. Czy da się to samemu ogarnąć?
    • Przez yacenty
      Witam wszystkich w nowym, 2026 roku! 🚜
      Z racji, że mamy już 2 stycznia, otwieram oficjalny wątek poświęcony cenom cieląt w roku 2026. Poprzednie lata pokazały, że rynek potrafi być dynamiczny, dlatego warto na bieżąco wymieniać się informacjami z różnych regionów Polski.
      Zapraszam do dzielenia się aktualnymi stawkami, jakie oferują u Was pośrednicy lub jakie uzyskujecie przy sprzedaży/zakupie. Aby dyskusja była czytelna i pomocna dla nas wszystkich, proszę o trzymanie się konkretów.
      Przy wpisywaniu cen, postarajmy się używać poniższego schematu (ułatwi to porównanie):
      Województwo:
      Płeć (byczek/jałówka):
      Rasa:
      Waga/Wiek:
      Cena (netto/brutto):
      Dodatkowe uwagi (kondycja, popyt w okolicy):
      Jaka jest Wasza prognoza na ten rok? Czy początek 2026 przynosi jakieś zmiany w cennikach w Waszych okolicach?
      Prośba organizacyjna: Dbajmy o kulturę wypowiedzi. Szanujmy się nawzajem, nawet jeśli mamy odmienne zdanie na temat opłacalności produkcji.
      Zapraszam do dyskusji!
    • Przez DRIPOL
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. 
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontyunacja wątku z 2024
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v