Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 31.05.2025 o 13:26, outstanding napisał(a):

Panowie w jakiej cenie jałówki SM w wadze 300-400kg?

Ponawiam pytanie

W dniu 31.05.2025 o 13:26, outstanding napisał(a):

Panowie w jakiej cenie jałówki SM w wadze 300-400kg?

Ponawiam pytanie

Opublikowano
11 godzin temu, pedro2 napisał(a):

Od czego bysiaki 100-150kg ciągle spocone? 

Nie wariują, a non stop mokre.

W oborze chłodno, przewiew

IMG_20250601_195748_9.jpg

Daj formofos. Miałem tak kiedyś z kupna krowa całą rano mokra była , zjadła 20 kg formofosu i przeszło jej. Ale nie na raz 🙈

Kupiona jałoszka simental mleczny czarno biała 2 tyg za 800 zł duża koścista wygląda na ok 60 kg 

Opublikowano (edytowane)

Ale jakoś tam rosną 

23msc 950 +- jest 

Bez kiszonki z qq

Bez cudownych koncentratów 

Zboże i groch. Z kupnych witaminy i kreda.

I lizawki

Edytowane przez pedro2
Opublikowano
Godzinę temu, pedro2 napisał(a):

Ale jakoś tam rosną 

23msc 950 +- jest 

Bez kiszonki z qq

Bez cudownych koncentratów 

Zboże i groch. Z kupnych witaminy i kreda.

I lizawki

I co? Że wszystkie ci tak rosną?

Opublikowano
8 minut temu, radzioRS napisał(a):

Podobnież firma pod Grudziądza ogłosiła upadłość ,takie słuchy lecz wiadomość do zweryfikowania. Kolegi znajomy sprzedał 15 i dostał info ,że firma się zwinęła.

Jaka firma bo jestem z tych okolic 

Opublikowano
27 minut temu, radzioRS napisał(a):

Podobnież firma pod Grudziądza ogłosiła upadłość ,takie słuchy lecz wiadomość do zweryfikowania. Kolegi znajomy sprzedał 15 i dostał info ,że firma się zwinęła.

Świecie

Opublikowano
Godzinę temu, pedro2 napisał(a):

zdechlaków 600kg w 30msc nie mam

Hf też zrobi taką wagę, ale na wbc już inaczej 

Hf urośnie do 1tony ale nie gadaj że 23miesiace. 

A tak realnie czysty hf 24-27 miesięcy urośnie 700-850kg przy dobrym żywieniu. 

Opublikowano

Różnie to bywa, jak matka wyrośnięta i cielak poprawnie odpojony nie osra się 5 razy i 3razy płuca to urośnie. 

Po 26msc chyba max sprzedawałem. 

No widzisz, cały problem jest w tym, że nie dacie sobie powiedzieć tylko zaraz głupie gadki, przytyki.

Napieprzacie cuda nie widy, a jak komuś urośnie bez cudownych smakołyków to już kłamie. 

Mi to szczerze lotto kto uwierzy, a kto nie. Ale osobnik ze zdjęcia qq ani nic z kupnych pasz nie powąchał. 

Nie on pierwszy ani nie ostatni tak wygląda. Tyle w temacie 🙋

1 godzinę temu, Wpaw napisał(a):

realnie czysty hf 24-27 miesięcy urośnie 700-850kg przy dobrym żywieniu. 

Niechaj Ci będzie. W takim razie u mnie ho daje na wbc grubo ponad 60% 🤣 przy 500kg mięsa 

Musisz mieć ujowe żywienie 😉

Opublikowano
3 godziny temu, Berthold napisał(a):

Odblokowali Słowackie cielaki ? Ktoś , coś? Ja mam info ze tylko na ubój a nie do hodowli ... tymczasem Eurocieleta sprzedają w najlepsze...

Widziałem ich ceny nie wiem czy tu się płakać czy śmiać

  • Thanks 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam Hodowców w 2026 roku!
      Uzupełniamy naszą serię o temat, który dla wielu jest najważniejszy – aktualne ceny skupu tuczników. Otwieram wątek zbiorczy na cały rok 2026, służący do wymiany informacji o stawkach w ubojniach i punktach skupu.
      Początek roku to zawsze moment niepewności i oczekiwania na ruchy giełdy niemieckiej (VEZG) oraz reakcję naszych krajowych zakładów. Sprawdźmy, jak rynek otworzył się po Nowym Roku.
      Abyśmy nie porównywali jabłek do gruszek, bardzo proszę o wyraźne zaznaczanie, czy podajecie cenę za wagę żywą, czy poubojową (WBC).
      Proponowany schemat wpisu:
      Województwo:
      Ubojnia / Skup (opcjonalnie):
      Rodzaj rozliczenia (Żywa waga / WBC):
      Cena (netto/brutto):
      Klasowość / Mięsność (przy WBC):
      Strefa ASF (jeśli dotyczy):
      Termin płatności/odbioru:
      Jakie sygnały płyną od Waszych odbiorców? Czy zakłady szukają towaru, czy raczej robią się kolejki i "zatory"? Zapraszam do rzetelnej wymiany danych.
      Przypominam: To wątek o cenach. Starajmy się dyskutować merytorycznie i z szacunkiem do pracy innych hodowców, niezależnie od skali ich produkcji.
    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2026? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂 Wam drodzy hodowcy i sobie w 2026 życzę jak najwyższych cen!!!
       
       
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
       
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/305087-ceny-bydla-2025/
    • Przez _Pawciu_
      Witam. Pytanie jak w temacie. Szukam opinii o tych dwóch odbiorcach. Do tej pory odstawiałem do Biskupca ale po ostatniej sprzedaży jestem delikatnie zniesmaczony. Przedstawiciel obiecywał że dołozy "kilka groszy" do ceny startowej ale oczywiście tak nie było. Przy ważeniu na gospodarstwie i ważeniu przed ubojem waga na każdej sztuce spadła od 50 do 70kg. Może to jednorazowy wybryk? Do tej pory nie miałem z nimi problemu. Lecz teraz rozmyślam nad sprzedażą do Zakrzewskich. Dajcie swoje opinie i przemyślenia na temat tych dwóch firm. Pozdrawiam
    • Przez yacenty
      Witam wszystkich w nowym, 2026 roku! 🚜
      Z racji, że mamy już 2 stycznia, otwieram oficjalny wątek poświęcony cenom cieląt w roku 2026. Poprzednie lata pokazały, że rynek potrafi być dynamiczny, dlatego warto na bieżąco wymieniać się informacjami z różnych regionów Polski.
      Zapraszam do dzielenia się aktualnymi stawkami, jakie oferują u Was pośrednicy lub jakie uzyskujecie przy sprzedaży/zakupie. Aby dyskusja była czytelna i pomocna dla nas wszystkich, proszę o trzymanie się konkretów.
      Przy wpisywaniu cen, postarajmy się używać poniższego schematu (ułatwi to porównanie):
      Województwo:
      Płeć (byczek/jałówka):
      Rasa:
      Waga/Wiek:
      Cena (netto/brutto):
      Dodatkowe uwagi (kondycja, popyt w okolicy):
      Jaka jest Wasza prognoza na ten rok? Czy początek 2026 przynosi jakieś zmiany w cennikach w Waszych okolicach?
      Prośba organizacyjna: Dbajmy o kulturę wypowiedzi. Szanujmy się nawzajem, nawet jeśli mamy odmienne zdanie na temat opłacalności produkcji.
      Zapraszam do dyskusji!
    • Przez wjmarcia
      Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak podejść do tego tematu. Wiem że mimo że jestem RR to i tak muszę podejść do tego tematu. Czy da się to samemu ogarnąć?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v