kingway

Prasa New Holland 640 - pasy bezspinkowe gdzie kupić ?

Polecane posty

kingway    10

Witam , mam prasę New Holland 640 i czy moze ktoś wie czy można dokupić do niej pasy bezspinkowe ? Albo jakiej marki brać pasy ze spinkami ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1618

O jej czy ty sobie wyobrażasz ile to roboty założyć pasy bezspinkowe .

Jedyne konkretne spinki to mato o ile ktoś to dobrze zakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2372

pasy bezspinkowe można samemu zrobić, klej multibond do taśmociągów zdaje egzamin, rozcinasz pas w poprzek i robisz kanapke


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1618

Tylko trzeba zgrać te pasy , a najlepiej to zgrzewarką przenośną i zrobić to na prasie wtedy nie trzeba całej rozkręcać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    10
12 godzin temu, robert1226 napisał:

O jej czy ty sobie wyobrażasz ile to roboty założyć pasy bezspinkowe .

Jedyne konkretne spinki to mato o ile ktoś to dobrze zakuje.

Zdaje sobie sprawę ile to roboty , ale pasy bezpisnkowe  pewnie do końca życia by mi starczyły mam jeden bezspinkowy nic sie nie dzieje a kupione nowe pasy i spinki mato i tam .... trochę wytrzymało , ale no .... porażka - spinka mato , pas nie był za krótki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2372

jak już tu piszecie to może ktoś mi sprawdzić czy na sprzegle jednokierunkowym co ciagnie pasy jest jakiś koszyczek łożyskowy miedzy połówka sprzegla a ośka walca. pytam bo dwa lata temy byl tam duzy luz i niewiele myśląc dalem do tokarza żeby wspawac tulej , w zeszlym roku pod koniec sezonu mocno omykalo się aż zamiast sprężyny założyłem kawalek rury, teraz to rozebrałem i jest znowu duzy luz tyle że teraz i ośka dostała


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    10
11 godzin temu, robi57362 napisał:

jak już tu piszecie to może ktoś mi sprawdzić czy na sprzegle jednokierunkowym co ciagnie pasy jest jakiś koszyczek łożyskowy miedzy połówka sprzegla a ośka walca. pytam bo dwa lata temy byl tam duzy luz i niewiele myśląc dalem do tokarza żeby wspawac tulej , w zeszlym roku pod koniec sezonu mocno omykalo się aż zamiast sprężyny założyłem kawalek rury, teraz to rozebrałem i jest znowu duzy luz tyle że teraz i ośka dostała

Daj najlepiej zdjęcie , ale domyślam się o co Ci chodzi ;) Tam nie ma żadnego łożyska - łożyska koszczykowego - luz  reguluje się podkładkami i dociska to wszystko takie podkładki jakby sprężyste . Sprzęgło powinno się kręcić razem z osią walca i jak będzie coś nie tak sprzęgło ma reagować czyli omykać stawiać opór - oczywiście pod warunkiem , że będzie dobrze naciągnięte - a czy tam piasta sprzęgła wchodzi luzno to chyba nie ma znaczenia - chociaż daj zdjęcia to najlepiej bym to ocenił ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2372
8 godzin temu, kingway napisał:

Daj najlepiej zdjęcie , ale domyślam się o co Ci chodzi ;) Tam nie ma żadnego łożyska - łożyska koszczykowego - luz  reguluje się podkładkami i dociska to wszystko takie podkładki jakby sprężyste . Sprzęgło powinno się kręcić razem z osią walca i jak będzie coś nie tak sprzęgło ma reagować czyli omykać stawiać opór - oczywiście pod warunkiem , że będzie dobrze naciągnięte - a czy tam piasta sprzęgła wchodzi luzno to chyba nie ma znaczenia - chociaż daj zdjęcia to najlepiej bym to ocenił ;) 

No nie o to sprzeglo mi chodzi 

20240510_062431.jpg

Chodzi mi o to czy ta połówka sprzegla z zębatka jest jakoś łożyskowana na ośce 


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    10
7 godzin temu, robi57362 napisał:

No nie o to sprzeglo mi chodzi 

20240510_062431.jpg

Chodzi mi o to czy ta połówka sprzegla z zębatka jest jakoś łożyskowana na ośce 

 

To chyba jakaś prasa 658 ? Bo w 640 ani 644 , 648 nie ma czegoś takiego . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2372

tak 658


kingway napisał:

7 godzin temu, robi57362 napisał:

No nie o to sprzeglo mi chodzi 

Chodzi mi o to czy ta połówka sprzegla z zębatka jest jakoś łożyskowana na ośce 

 

To chyba jakaś prasa 658 ? Bo w 640 ani 644 , 648 nie ma czegoś takiego . 

a w tych innych jest na sztywno? spawarka to ja mam😆


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    10
6 minut temu, robi57362 napisał:

tak 658

 

a w tych innych jest na sztywno? spawarka to ja mam😆

 

Ta zębatka na samej górze napędzająca pasy i ona w tych prasach co wymieniłem jest na sztywno i nic sie nie dzieje ;)  Moim  zdaniem nie ma tam zadnego łożyska koszczkowego - wałeczkowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2372
kingway napisał:

6 minut temu, robi57362 napisał:

tak 658

 

a w tych innych jest na sztywno? spawarka to ja mam😆

 

Ta zębatka na samej górze napędzająca pasy i ona w tych prasach co wymieniłem jest na sztywno i nic sie nie dzieje ;)  Moim  zdaniem nie ma tam zadnego łożyska koszczkowego - wałeczkowego 

jakbyś mógł to zrob zdjecie, bo interesuje mnie czy walek jest dłuższy


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    10
6 godzin temu, robi57362 napisał:

jakbyś mógł to zrob zdjecie, bo interesuje mnie czy walek jest dłuższy

Tam nie ma dłuższego nic , jest zębatka na równo z wałkiem w jednych jest na klin zębatka a w innych na frez i zębatka siedzi równo z wałkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2372

Ok dzięki za pomoc


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez młodyrolnik2
      Szukam opini na temat prasy maschio entry 120
    • Przez luki02165
      Witam mam problem z prasa mf 167V
      Jaki ustawiacie zgniot przy kiszonce a jaki przy słomie Mowa tu o komputerze gdzie wpisuje się D1 P1 D2 P2 P3?
      Również mam problem z tym że przy prasowaniu trawy Wyskakuje gora Owija walki i automatycznie pas nachodzi na drugi bądź się przekręcą
      Czy to ma związek ze złym ustawieniem? 
      POMOCY!
    • Przez Radu84
      Witam. Szwagier kupił prasę Vicon RV1601, wszystko ładnie, pięknie...beleczki kręci, łyka aż miło ale...podczas rozpoczęcia owijania sznurkiem, ramię startuje, dochodzi do skrajnych boków i na tym koniec!! Ramię nie wraca z powrotem. Siłowniki działają bo po podłączeniu do prostownika i zamianie kabli, siłowniki działają w obie strony. Różne były teorie, ale wszystkie błędne. Prasa bez rotoru i owijanie tylko sznurkiem. Proszę o pomysły co może być nie tak!! Z góry dziękuję za podpowiedzi!!!
    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj