Polecane posty

Maksol    1

Witam mam do wyboru trzy ciągniki:

-Fabrycznie nowy MTZ 892.2 

-Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 

-Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?

Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanek_113    16

Jeśli chodzi o JD to pamiętaj że to są używki wyeksploatowane bo nikt dobrego sprzętu się nie pozbywa. Na start bądź przygotowany na wydatek ok 30 tys. A w przeciągu 10 lat pewnie drugie tyle musisz szykować. Bo będzie do remontu skrzynia, pewniki silnik. Co do Ruska to sprzęgło do roboty co 1000 godzin średnio. I po jakimś czasie zaczyna się pocić i przeciekać. Poza tym w miarę ok. 
wszystko zależy ile masz ziemi, jak bardzo cenisz sobie komfort i czy jesteś w stanie inwestować duże pieniądze w remonty. 
Ja sam kupiłem DF z przebiegiem 13 tys godzin. Przez chwilę po zakupie było ok. Potem padło sprzęgło, przy naprawie trzeba było wymienić jeszcze kilka rzeczy i pyk 35tys nawet nie wiem kiedy wydane… 

także pomyśl o tym…

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
Napisano (edytowany)

No nie wiem , wtryski w tym padle są do wymiany nawet co parę tys godzin za kupę kasy!!! Plus inne typowe usterki tej serii 

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1012

Zastanów się nad 6310, będzie prostszy w naprawach niż 6330 i bardziej komfortowy, wygodny niż mtz, za różnicę tych 40 tys możesz ewentualnie dokupić nowe opony lub zrobić przegląd olejowy ciągnika i zostanie na jakieś remonty w przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksol    1
21 minut temu, JD1052 napisał:

No nie wiem , wtryski w tym padle są do wymiany nawet co parę tys godzin za kupę kasy!!! Plus inne typowe usterki tej serii 

A może wiesz jak z częściami do 6310 bo to dosyć stary ciągnik?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksol    1
1 minutę temu, jacek1296 napisał:

Ile ten 6310 kosztuje? To Ci powiem czy warto.

Trochę poniżej 100tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

To jest właśnie problem ze do serii 10 będzie pomału problem z częściami ale są prostsze i nie mają tych wtrysków cr. Seria 20 nie na cr byłaby najlepsza, ale jak ładna 10 to bym brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksol    1
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, jacek1296 napisał:

Przeszedł przez ręce "naszych"? Jeśli nie, to bym zaryzykował.

Przyszedł z rąk francuzów później wpadł do rąk Polaka mechanika który wyremontował w nim silnik i wymienił pare zbędnych rzeczy a teraz go sprzedaje w skrócie znajomy handlarz.

Edytowano przez Maksol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1599

Moim skromnym zdaniem nie masz żadnego wyboru wszystkie co wymieniłeś to same padaki łącznie z tą zemsto Łukaszenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksol    1
Napisano (edytowany)
12 minut temu, robert1226 napisał:

Moim skromnym zdaniem nie masz żadnego wyboru wszystkie co wymieniłeś to same padaki łącznie z tą zemsto Łukaszenki.

To że jeździsz fendem 936 Vario to nie znaczy że wszystkie ciągniki tańsze i inne od fendta są złe. Może ktoś nie ma budżetu 500k na ciągnik bo uprawia ziemię i hoduje zwierzęta hobbistycznie trochę na tym dorabiając, i ma pracę poza rolnictwem.Po co w ogóle piszesz pod postem że wszystkie to padaki ja prosiłem tylko o to żeby ktoś doradził mi 1 z 3 ciągników które wymieniłem a nie mówił że wszystkie to padaki.

Edytowano przez Maksol
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    155

Jak w 6310 powerquad żyje i ma sie dobrze to jak remont silnika byl zgodny ze sztuką i na dobrych jeśli jest możliwość w ogole oceny części które montujemy to bym szedł w tą stronę.

Zależy też jakie maszyny z owym maja współpracować jak wydajna i mocna hydraulika i cieższe maszyny to maazyna ze wschodu moment zacznie "puszczać".

6330 trochę strach o te wtryski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
10 godzin temu, Maksol napisał:

Przyszedł z rąk francuzów później wpadł do rąk Polaka mechanika który wyremontował w nim silnik i wymienił pare zbędnych rzeczy a teraz go sprzedaje w skrócie znajomy handlarz.

Czyli "nasi tu byli". Nie znam handlarza, ale z założenia nie im nie wierzę. Kwestia "jakości" tego remontu. Ale remont i do żyda, to raczej ciężko z jakością. Kolega kupił właśnie bez oglądania 6610 od żabojada, niecałe 9000mth, kombinuje transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1599
10 godzin temu, Maksol napisał:

To że jeździsz fendem 936 Vario to nie znaczy że wszystkie ciągniki tańsze i inne od fendta są złe. Może ktoś nie ma budżetu 500k na ciągnik bo uprawia ziemię i hoduje zwierzęta hobbistycznie trochę na tym dorabiając, i ma pracę poza rolnictwem.Po co w ogóle piszesz pod postem że wszystkie to padaki ja prosiłem tylko o to żeby ktoś doradził mi 1 z 3 ciągników które wymieniłem a nie mówił że wszystkie to padaki.

No prosiłeś by doradzić który to ci doradzam że żaden z tych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9111    12
Napisano (edytowany)

Osobiście 6330 bym odpuścił,  albo nowy albo 6310 i te 40 na remonty

Edytowano przez tomek9111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3008

poniżej 2000r jest problem z częściami do skrzyni ...trza wymieniać prawie całe bebechy ....nowsze tańsze w naprawie i dostępne części ....więc ja bym odpuścił ciągnik z 98r

no chyba że byłaby to seria 68xx i wyżej w dobrym stanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj