Zaloguj się, aby obserwować  
Ursusik

Pług 3x30

Polecane posty

Ursusik    1

Mam pytanie gdzie będzie lepiej zamontowac koło podporowe przy pługu 3x30,z przodu czy raczej przy koncu ramy,jak wy macie to u siebie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Dołaczam sie do tematu ja mam kułko originalne od 2 skibowego i jest ono blisko pługu i mi sie zapycha często i czy jak by je przeniesc na koniec to by cos sie zmieniło oprócz tego że trzeba wtedy trzymac pług na podnośniku ? A tak na marginesie jaka powinna byc długośc tej rury od ramy pługu do ramy koła jak ktoś ma orginalny pług 3 skibowy niech zmierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

mój ojciec właśnie przerobił taki pług, koło które oryginalnie jest z przodu przeniósł na tył i o wiele lepiej sprawuje się ten pług,a mianowicie tył pługa jest oparty na kole podporowym a przód wisi na pompie no i najważniejsze nie zatyka się tak jak to było dotychczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ja mam w swoim kobuzie na końcu i jest super nie zmienił bym tego fakt że podnośnik odczuwa bardziej ale przy dłuzszym pługu jest extra ładnie orze lepiej wchodzi w ziemie tylk fasolka na cięgnie by sięprzydała a nie mam do tego zrobić musze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek750    0

ja w swoim 3x35 to mam przy 3 skibie.... kiedy było przy 2 ale zapychało i gorzej było ustawić pług na polu a teraz to troche trzyma na podnośniku ale lepiej się orze i można lepiej głębokość regulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja też w 2x30 mam kółko z tyłu i według mnie to jest lepsze niż w srodku bo cięzko jest wtedy zapłchac pług. A jeśli jest na środkui to trochę słomy i stoimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No i jak jest z tyłu to łatwiej jest ustawik pług.

Bo gdy mamy koło na wysokości [tzn obok] ostatniego korpusu to głębokość pracy ostatniej skiby jest taka sama lub nieznacznie się zmienia- wtedy na śrubie rzymskiej regulujemy tylko przednią część pługa.

Bo gdy mamy koło na środku to z pługa robi nam się "wachadło" i raz albo przód albo tył idzie za głęboko/za płytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja wcale kólka nie używam bo tylko się z kółkiem zapychało, fergim i tak robie na dociążaniu to opuszczam ile uciągnie, a lambem ile pługi w ziemie wejdą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Do unijnego 3x30 lepiej zamontować kółko przy ostatnim korpusie - łatwiej się pracuje, mniej się zapycha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak tak, dobrze mówisz, z tyłu o wiele lepiej w tym roku trochę słomy było po wichurze, i teraz się nie zapychało, a 4 lata temu bardziej z przodu i nic nie szło, więc brat przełożył i teraz graj jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Kiedyś przełożyliśmy kółko do tyłu, pług bym niestabilny, źle się orało i wcale łatwiej nie było go ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

według mnie to nie ma zaznaczenia jak sie odpowiednio plug ustawi. Znajomy w tym roku pługiem 3x30 orał na 2 koła ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale jak się przekłada kółko do tyłu, to trzeba mieć dobrą pompę, jak mieliśmy na starą nic nie szło, to zamieniliśmy na inną i teraz jest jak należy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj