raven18

Internaw ilość obornika plan nawozowy

Polecane posty

raven18    163

Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek87    6

Samych wartości to chyba nie zmienisz, bo to taka "książkowa norma". Obrót stada poprawnie zrobiłeś, że aż taka nadwyżka Ci wychodzi? Nie jest to może profesjonalne rozwiązanie, ale możesz  ustawić sobie okres pastwiskowy na jakiś okres czasu. Im dłuższe pastwiskowanie tym mniej obornika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

Raczej dobrze, były obliczane w innym kalkulatorze, z tej książkowej normy wynika że wszystko jest prawidłowo choć dla mnie to jest kosmos 🙃 Nie wiem natomiast czy do czegokolwiek jest potrzebny wydruk z produkcji zwierzęcej, wystarczy plan nawożenia azotem, npk i ewidencja nawożenia. Ale chyba rzeczywiście dodam jałówki do pastwiskowania żeby wszystko wyszło na 0 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek87    6

Faktycznie, wydruk z obrotu stadem nie jest raczej potrzebny. Nawet jak mi plan nawozowy w ramach młodego rolnika robili z OSChR-u to roczna produkcję nawozów naturalnych podawałem im tak z głowy bez żadnych wyliczeń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek87    6

U mnie kontrola planu nawozowego z młodego rolnika wyglądała tak, że babka sprawdziła tylko pierwszą stronę, a w zasadzie interesował ją tylko stempel czy plan nawozowy został opracowany przez organ uprawniony. Samego planu nawozowego nawet nie przekartkowała. Nie oszukujmy się, w swoim gospodarstwie każdy jest w stanie samodzielnie podać produkcję nawozów naturalnych bez robienia obrotu stada. Ale wiadomo, wszystko też zależy od tego kto Cię kontroluje, jakiś służbista zawsze do czegoś może się przyczepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

To ja jestem na z góry straconej pozycji bo robię sam 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek87    6

Ja teraz też robię sam. Do ekoschematów można samemu. Do młodego rolnika musiał być stempel odpowiedniej jednostki więc musiałem płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj