Polecane posty

Badwolf    341
36 minut temu, przemek28_28 napisał:

U mnie płacą po 2000 za V-VI i przy suszy kolejny rok zbierają po 3-3.5 tony pszenzyta…. Interes po chu…..

U mnie za tyle idzie wyrwać 2/4 klasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4032
21 minut temu, miwigos napisał:

Takich nie żałuje

Takim to trzeba dobra flache stawiać jak przychodzą płacić. Ze świecą takich szukać 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3589

To niech kupują , a nie przepłacaja za dzierżawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4032
12 minut temu, GABBER85 napisał:

Majo ludzie piniędzy...

Się nie ma co śmiać. Mi jakby ktoś zaproponował 2 tys dzierżawy i dopłaty oraz  akcyza moja to zaraz bym w dzierżawę oddawał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3589

Nikt normalny tyle obecenie nie daje, chyba że zobowiązania unijne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2175
18 minut temu, miwigos napisał:

Nikt normalny tyle obecenie nie daje, chyba że zobowiązania unijne

 

Ale jakie to mogą być zobowiązania? Niewolnictwo niby zakazane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

U mnie płacą po 2000 za V-VI i przy suszy kolejny rok zbierają po 3-3.5 tony pszenzyta…. Interes po chu…..

Dziwni ludzie , ja takich pół co tylko 5-6 klasa ziemi jest to bym za darmo nie wziął , chyba że przy pisaniu dopłat na siebie to można takie coś wziąć na zasadzie , zasiać jakąś lucerke żeby wegetowała z 4-5 lat bez ruszania co roku tego piachu , a w między czasie dopłatę dodatkową do strączkowych zgarnąć + można by z tą lucerka wejść w ekoschemat zróżnicowana struktura  upraw , bo tak żeby coś uprawiać na 6 klasie i myśląc o jakimś plonie który da jakiś zarobek , to trzeba być niepoważnym 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    218

kiedyś dostałem kilka ha za free żeby sobie obsiać co chce. spróbowałem 2 lata wyszło na zero były miejsca nawet chwasty nie chciały rosnąć szybko zrezygnowałem haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    183

Miałem trochę dzierżawy V klasa. Nic nie płaciłem, siałem zbierałem , dokąd było bydło i mało własnej słomy. W tym roku oddałem to innemu sąsiadowi co ma bydło. Włascicielka oczywiście chętnie na to przystała, gdy powiedziałem , że mi się to nie opłaca ale sąsiad chciałby to obrabiać. Mam takich gruntów swoich , i człowiek kombinuje jakieś łubiny pod dopłatę, czy ekoschemat ZSU. A skoro nie ubiegam się o ten grunt o dopłaty to nie widzę sensu tego obrabiać nawet za free. Generalnie takie grunty wcześniej miały jeszcze branie , ale to kilka lat wstecz. Niestety kalkulator weryfikuje wszystko.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    321

U nas w okolicy pole tylko 6 klasa, rzadko gdzie 5 i ani kawałek ugorem nie stoi a jeszcze się biją o kawałki jak ktoś chce dać. Jeden dał ponad 2 tys za piach 6 klasa a dokoła lasy. Fakt na umowę ale tylko na 2 lata z możliwością przedłużenia o kolejne. Sieję tam kukurydzę i wycina kombajnem kręgi w zbożu bo 1/3 pola nie opłaca się kosić😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500

No i czy tacy nie są  chorzy na umyśle? Bo to że są niespełna rozumu to pewne. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    321

A jego tekst który zwala z nóg "mam 65ha i nie da się wyżyć z tego rolnictwa trzeba dorobić". Dodatkowo gość byki hoduje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2175

Za dzieciaka pamiętam jedną działkę 20ha za brzozy i sosny zaczynały rosnąć, od jakiś 15 lat sieją na potęgę żyto i facelie…… ostatniego roku żyto dało całą tonę z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    436
9 godzin temu, mysza103 napisał:

Dziwni ludzie , ja takich pół co tylko 5-6 klasa ziemi jest to bym za darmo nie wziął 

Chyba tam na początku to nie o słowo " pół" chodziło??? 

Swoją drogą jak masz dobre ziemie to na piachu nie chcesz się bawić , a jak sporo osób ma tylko 5 i 6 klasę??? Gdzie nie gdzie kawałek 4? Na takie piachy jak nie dasz co rok konkretnej dawki 💩💩💩 to nic nie chce rosnąć. U mnie też byli tacy doplatowcy że tylko żyto po życie przez całe życie , zboże sprzedać, słome sprzedać, nawóz za drogi, kupić jakiegoś podkładu z pod pieczarek czy gnoju z jakiś kur ,kaczek czy czegoś innego to "kto to będzie woził, ile to paliwa" i sami w końcu zrezygnowali bo to się nie opłaca. Znajomy to zbiera , dał konkretnie podłoża, wapna, nawozu i ma plony i na 5 klasie. I jemu się opłaca. 

Tak że wracając do sedna sprawy: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 🤷 ( tyle że u mnie za dzierżawy się nie płaci,a dla właścicieli są dopłaty i akcyza i podatek do zaplacenia)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2318
8 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Za dzieciaka pamiętam jedną działkę 20ha za brzozy i sosny zaczynały rosnąć, od jakiś 15 lat sieją na potęgę żyto i facelie…… ostatniego roku żyto dało całą tonę z ha

Mi to się tylko śmiać chce jak niektórzy mają takie egipskie piaskownice i jeszcze się uwezma i oraja to na potęgę, później przed siewem rozpylają agregatami i sieją oczywiście brona aktywna 

Wystarczy to głębiej uprawić i siać odrazu w to co 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500
9 godzin temu, migacz napisał:

A jego tekst który zwala z nóg "mam 65ha i nie da się wyżyć z tego rolnictwa trzeba dorobić". 

A dziwisz się że  wyżyć nie może na tych 65 ha 5 -6 klasy?  Jak te ha przedstawiają potencjał plonotwórczy może 6,5 ha albo I nie , do tego jak dzierżawy płaci po 2 tys to wszystko w temacie. Gospodarstwa nawet 100 ha ale klasy 5-6 , są na straconej pozycji przy gospodarstwie 10 ha klasy 1-3

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    448

mając 65 ha to nasiac lucerny, wejść w ekologię i sprzątnąć raz w roku. Mnóstwo ludzi kupowało ziemię( od 2004-2007 roku ) np: w zachodniopomorskim ziemię z AWRSP/ANR... Obszarnik który sprowadził się z okolic Końskich do gminy Złota (swietokrzyskie ) miał nawet takie pola po 495 ha , wszystko w lucernie i w ekologii....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4032

Żeby można było sobie tak wydzielić to ok. Ale albo jest całe gospodarstwo w ekologii albo nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    448

Zasad ekologii w tamtych czasach nie znam ale robiono takie "uprawy". Z orzechem laskowym lub włoskim też były niezle przekręty... Sadzili ludzie plantacje, raz w roku roundup w niskiej dawce i dotacje ekologiczne... Jakoś potem zmieniono bo był wielka nagonka na tą "pseudouprawe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
5 godzin temu, tommy66692 napisał:

Mi to się tylko śmiać chce jak niektórzy mają takie egipskie piaskownice i jeszcze się uwezma i oraja to na potęgę, później przed siewem rozpylają agregatami i sieją oczywiście brona aktywna 

Wystarczy to głębiej uprawić i siać odrazu w to co 

Wg mnie takich ziem to nie ma co nawet głębiej uprawiać, byleby resztki nie przeszkadzały i chwasty były ścięte. Przecież ta ziemia jak taka lekka, to korzeń nie ma problemów z przerastaniem. 

Jakieś NPK 8-20-30 z importu po 2280 zł + transport ze Szczecina lub 2250 zł + transport z Braniewa. Takie miałem ostatnie oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISZPAN    22
16 godzin temu, mysza103 napisał:

Dziwni ludzie , ja takich pół co tylko 5-6 klasa ziemi jest to bym za darmo nie wziął , chyba że przy pisaniu dopłat na siebie to można takie coś wziąć na zasadzie , zasiać jakąś lucerke żeby wegetowała z 4-5 lat bez ruszania co roku tego piachu , a w między czasie dopłatę dodatkową do strączkowych zgarnąć + można by z tą lucerka wejść w ekoschemat zróżnicowana struktura  upraw , bo tak żeby coś uprawiać na 6 klasie i myśląc o jakimś plonie który da jakiś zarobek , to trzeba być niepoważnym 

u nas jedynie pod truskawki biorąc są w stanie dać 2000 zł za dzierżawę, pozostali w większości tylko za darmo wezmą 5-6 klasa

1 godzinę temu, Marl napisał:

Zasad ekologii w tamtych czasach nie znam ale robiono takie "uprawy". Z orzechem laskowym lub włoskim też były niezle przekręty... Sadzili ludzie plantacje, raz w roku roundup w niskiej dawce i dotacje ekologiczne... Jakoś potem zmieniono bo był wielka nagonka na tą "pseudouprawe"...

tak orzechy potem historyczna płatność do truskawek, a potem ekologia. Ci co przy korycie siedzą sami pod siebie te programy piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    164
Maniaks napisał:

5 godzin temu, tommy66692 napisał:

Mi to się tylko śmiać chce jak niektórzy mają takie egipskie piaskownice i jeszcze się uwezma i oraja to na potęgę, później przed siewem rozpylają agregatami i sieją oczywiście brona aktywna 

Wystarczy to głębiej uprawić i siać odrazu w to co 

Wg mnie takich ziem to nie ma co nawet głębiej uprawiać, byleby resztki nie przeszkadzały i chwasty były ścięte. Przecież ta ziemia jak taka lekka, to korzeń nie ma problemów z przerastaniem. 

Jakieś NPK 8-20-30 z importu po 2280 zł + transport ze Szczecina lub 2250 zł + transport z Braniewa. Takie miałem ostatnie oferty.

Fajna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    110

Potrzebuje kupić fosforan amonu 18-46 24 tony w BB. Ma ktoś? Lub wie gdzie zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Kevinekk
      Experience carefree connections with the top-rated site for casual dating adventures.
      Genuine Ladies
      Premier casual Dating
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj