Polecane posty

Ktoś ma suchą na sprzedaż 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13
5 godzin temu, Unexpected napisał:

Kontrakt 400zl netto mokra propozycja Lubelskie

możesz podać kto? Cefetra pawłów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież CEFETRA na liście firm importujących była brutusy


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
8 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Ktoś ma suchą na sprzedaż 

Mam 300 ton WSC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
10 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Ktoś ma suchą na sprzedaż 

Ile za suchą? 08-300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
5 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Przecież CEFETRA na liście firm importujących była brutusy

W mojej okolicy nie byłoby komu sprzedać gdyby nie handlować z tymi co na liście byli 

  • Sad 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

630 netto

Pisałem już wcześniej, że ta lista nic nie zmieni 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3534
Napisano (edytowany)

Dobrze że sprzedałem , przy tej cenie to strata na suszeniu, względem mokrej, u nas była po 450, 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niżej jest już taniej Sochaczew to po 600 netto


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
15 godzin temu, miwigos napisał:

Dobrze że sprzedałem , przy tej cenie to strata na suszeniu, względem mokrej, u nas była po 450, 

Jak Mozesz powiedziec to ile kosztuje  wysuszenie powiedzmy z 28-30% do tych 14% ? O ile kojarze to Ty masz suszarnie na olej opalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002

około 1.4 l /t/%  =210 l na 10t  przy dobrej pogodzie plus 100 zł prąd  przy 5 zł netto 1200 zł na 10t  

z 10t mokrego = 8150kg suchego ziarna 

(8,150 x 600 ) minus 1200 =3690-  800 zł straty na suszeniu przy cenie 600

cena równowagi to 695zł za suchą nie zyskujemy nie tracimy 

więc jaki szwindel jest na skupie mokrej jak jeszcze wychodzą na zysk -susząc nawet gazem jest trochę taniej ale ma być zysk ?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1832

Gdzie 100 zł za prąd gaz też mniej wyjdzie przy dużych suszarniach w pracy ciągłej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002

Nawet żeby na gazie było 50%  taniej a tak nie jest to jest jeszcze 650 a gdzie jest zysk skupującego? trzeba dodać jeszcze amortyzację i robociznę a ogólnie liczą koszty na poziomie 12 zł/t%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3534
16 godzin temu, slavik80 napisał:

Jak Mozesz powiedziec to ile kosztuje  wysuszenie powiedzmy z 28-30% do tych 14% ? O ile kojarze to Ty masz suszarnie na olej opalowy.

 

Z 28% do 13,5 % , bo tak mi wyszło 96 zł  wysuszenie tony mokrej , opał po 4,32 netto , prąd 96 zł na 18 t, jedna suszarnie tyle mieści, nie licząc włanej roboty i amortyzacji, rok temu  117 zł , była mokrzejsza 32%

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002

opału nie kupuje ale jesienią koledzy płakali że jest opał po 5 netto a zwykle do kalkulacji przyjmuje się cenę rynkową w dniu zużycia ale nie o to chodzi bo po doliczeniu roboty i amortyzacji i tak się robi w okolicy 11-14 zł na tono% .ale nawet przy 96/t/% cena równowagi to 669zł tona suchej - więc i tak pytanie jak skupujący mokrą generują zysk za 20 zł nikt nie będzie obracał towarem bo jeszcze mają  koszt kredytu, przechowania , załadunku ,strat w przechowaniu .moja suszarnia waży i na bieżąco widzę co  jest ogólnie mam wrażenie że z tą wilgotnością skupujący kręcą . Dla siebie kupiłem suszarkę laboratoryjną żeby umieć dokładnie określić wilgotność ziarna bo mierniki różnie mierzą szczególnie świeżo suszone ziarno  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3534
Napisano (edytowany)

Z suszarni wysypywałem 15,5, przy skupie miałem 13,5, opął kupiony wcześniej 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002
Napisano (edytowany)

więc wilgotność początkowa była 26% albo wsypałeś 18,6 t  dodatkowo te 13,5 % ja tam skneram i robię w okolicy 14,3 bo wszystko poniżej 14,5   jest stratą wolę  lekkie potrącenie za np 14,9 niż 13,5% -robią się z tego dość spore kwoty przy sprzedaży 

Edytowano przez v11
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3534

Potrącenia nie chce za każde rozpoczęte 0,5 % powyżej 14,5 , potrącaja 10 zł , czyli jakby miała 14,6 % to juz 10 zł potrącą, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1832
4 minuty temu, miwigos napisał:

Potrącenia nie chce za każde rozpoczęte 0,5 % powyżej 14,5 , potrącaja 10 zł , czyli jakby miała 14,6 % to juz 10 zł potrącą, 

Still better than 13% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj