Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

okolice Inowroclaw( kujawsko -pomorskie) mam do wyciecia 7 topol TOPOLA wys ok 25m, na wysokosci  1m obwod 2,7m. dojazd dobry jest duzo miejsca do powalenia. drzewa do wycinki i zabrania, posprzatania. ile moge cenic?

oraz 3duze jesiony i 3mniejsze

te duze na wysokosci 1 metra obwod ok 2,5m male ok 1,20

pozwolenie jest.

prosze o pomoc w wycenie

Opublikowano
4 godziny temu, ENDRIUROL napisał:

witam

okolice Inowroclaw( kujawsko -pomorskie) mam do wyciecia 7 topol TOPOLA wys ok 25m, na wysokosci  1m obwod 2,7m. dojazd dobry jest duzo miejsca do powalenia. drzewa do wycinki i zabrania, posprzatania. ile moge cenic?

oraz 3duze jesiony i 3mniejsze

te duze na wysokosci 1 metra obwod ok 2,5m male ok 1,20

pozwolenie jest.

prosze o pomoc w wycenie

Popytaj u tych co palety robią 

Opublikowano

Co prawda drugi koniec Polski, ale - (wg. cennika LP) to za duże jesiony nie mniej niż 800 zł za m3 liczone za kłodę bez sęków. To co powyżej sęków i te cienkie jesiony - to ok 350 zł za m3.

Topola wg tych samych zasad - nie mniej niż 500 zł za m3. Gałęziówka jakieś 150 zł za m3. Z tym że jeśli na topoli trafia się czeczota, to drastycznie wzrasta wartość takiego drewna.

Najbardziej korzystne dla ciebie byłoby samodzielne wycięcie tych drzew, posortowanie, uprzątnięcie i dopiero wtedy wystąpienie z ofertą sprzedaży. Jeśli nie masz na to czasu albo umiejętności to dogadanie się z kimś znajomym. Dopiero w ostateczności oferta sprzedaży na pniu. Tylko że taka sprzedaż "na pniu", to dla tego kto ewentualnie te drzewa zechce kupić, jest okazją żeby cię grubo oszwabić jeśli się zorientuje że w ząb nie znasz się ani na drewnie, ani na tym czego oczekujesz.

Koszt położenia drzewa to od 80 do 400 zł za sztukę. Zależy czy płacisz tylko za obalenie, czy również za oprawienie.

Inna sprawa, że wartość tych drzew może być bardzo różna. Od skrajnej tylko wartości opałowej, po wartość stolarsko/meblarską (wspomniana czeczota topolowa to już inna bajka)

 

Opublikowano

W tamtym roku znajoma miała na działce 3 duże, stare kasztany pochylone w stronę sąsiedniej działki (i zabudowań), pytała czy bym to ogarnal. Jeden znajomy pilarz powiedział, że się nie podejmie. Drugi, że jakby to była moja działka to można wycinać (po znajomości 300zl za 3szt - samo ścięcie), ale że jak to nie moje, to przy takiej bliskości zabudowan sobie darować. Tak też powiedziałem znajomej i ostatecznie wynajęła firmę do wycinki (nie wiem ile wzięli), a do mnie przyszła, czy nie sprzątane tych drzew - drzewo za sprzątnięcie go z działki. Koniec koncow tyle czasu na to straciłem - okazało się, że mają sporo odłamków, do tego sporo trzeba było nacinać i klinami rozbijac - że jakby jakaś uczciwa stawkę godzinowa za swoją pracę policzyć  to chyba jakbym kupił gotowe metry jakiegoś "lżejszego" w obróbce drzewa i je ogarnął, to jakby wszystko policzyć, to dużo drożej by to nie wyszło pewnie.

Opublikowano

Jaki problem zapytać w kilku tartakach ile za ile? Za wycięcie i posprzątanie jesionów oddać drzewo, fajne podpowiedzi:) Zapytaj kupujących ile zapłacą a nie na forum ile możesz wziąć za to.

Opublikowano
6 godzin temu, bazalt50 napisał:

Co prawda drugi koniec Polski, ale - (wg. cennika LP) to za duże jesiony nie mniej niż 800 zł za m3 liczone za kłodę bez sęków. To co powyżej sęków i te cienkie jesiony - to ok 350 zł za m3.

Topola wg tych samych zasad - nie mniej niż 500 zł za m3. Gałęziówka jakieś 150 zł za m3. Z tym że jeśli na topoli trafia się czeczota, to drastycznie wzrasta wartość takiego drewna.

Najbardziej korzystne dla ciebie byłoby samodzielne wycięcie tych drzew, posortowanie, uprzątnięcie i dopiero wtedy wystąpienie z ofertą sprzedaży. Jeśli nie masz na to czasu albo umiejętności to dogadanie się z kimś znajomym. Dopiero w ostateczności oferta sprzedaży na pniu. Tylko że taka sprzedaż "na pniu", to dla tego kto ewentualnie te drzewa zechce kupić, jest okazją żeby cię grubo oszwabić jeśli się zorientuje że w ząb nie znasz się ani na drewnie, ani na tym czego oczekujesz.

Koszt położenia drzewa to od 80 do 400 zł za sztukę. Zależy czy płacisz tylko za obalenie, czy również za oprawienie.

Inna sprawa, że wartość tych drzew może być bardzo różna. Od skrajnej tylko wartości opałowej, po wartość stolarsko/meblarską (wspomniana czeczota topolowa to już inna bajka)

 

dosc konkretna odpowiedz. dzieki

niestety nie mam czasu a nawet gdybym mial to checi tez brak

dzieki za odpowwiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Matey
      Jakie przewidujecie stawki za poszczególne usługi rolnicze w 2025? Względem sezonu 2024 planujecie zwiększyć stawki? Przyjmujecie stała kwotę na cały sezon czy w zależności od wahań cen np. oleju napędowego modyfikujecie ceny?
      kontyunacja tematu z 2024 roku:
       
    • Przez r49
      Proszę omijać firmę serbol .mieszcząca się srebrny Borek 18c.sprzedaja tam ruiny ciągników. Na ogłoszeniach piszą Zambrów. Zakop ciagnika tam to porażka trzeba jeszcze tyle mieć na naprawy.zaniżaja faktury. Cwaniaki
    • Przez Karolek132
      Witam ile bierzecie za gniecenie pryzmy z kukurydzy 
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v