karol19920

Problem z cielakiem

Polecane posty

karol19920    70

Witam. Mam problem z cielakiem. Zacznę od tego że ok dwa tygodnie temu miał delikatne wzdęcie i bóle kolkowe. Wszystko ustąpiło po jednym dniu. Po tym epizodzie normalnie pił i się zachowywał przez ok tydzień. Teraz jest problem z piciem mleka, wogule nie ma ochoty na picie tylko bawi się smoczkiem. Wypije z litr i koniec. Temperatura w porządku, stolec normalny, kaszlu brak. Co byście powiedzieli na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5118

Dostawał jakieś leki? Czasem występują jakieś podkliniczne zakażenia, bez takich widocznych objawów, jak biegunka czy gorączka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8075

Widać, że jest głodny? Bo może też być, że mleko mu nie odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    70
2 godziny temu, Leszy napisał:

Dostawał jakieś leki? Czasem występują jakieś podkliniczne zakażenia, bez takich widocznych objawów, jak biegunka czy gorączka. 

Przy tym pierwszym wzdęciu dostawał rozkurczowe i coś  przeciwzapalnego. Natomiast teraz nic . Dziś rano wypił w miarę 2 litry. 

1 godzinę temu, Qwazi napisał:

Widać, że jest głodny? Bo może też być, że mleko mu nie odpowiada

Przez tydzień pił i było ok a dostaje to samo mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5118

Może inni mają na to inne zdanie, ale ja daje od razu strzał z antybiotyku jak wychodzą jakiekolwiek problemy trawienne. Zdrowy cielak pojony dwa raz dziennie powinien się rzucać na mleko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8075

Masz rację. Ale miałem takiego cielaka, który był zdrowy, ale od drugiego tygodnia mleka nie chciał wogóle. Można byłoby go w nim utopić i się nie napił. Wodę pobierał normalnie, tak samo jak paszę, słomę i siano. I tak się wychował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    71

W jakim wieku jest cielak? Daj mu elektrolitów do picia zamiast mleka i coś na trawienie. Ja miałem cielaka ale on już miał ponad miesiąc jadł już siano i też mleka nie pił ale wodę pił i weterynarz powiedział mi że mam mu dawać tylko wodę paszę i siano. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

A wet go badał? Może na tchawicy go słychać  . Było tak parę razy u mnie ze gorączki brak a piło jakby chciało a nie mogło.  Tak mamlało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Nie wiem :D wet coś zostawia a ja daje . Zostawia w strzykawkach to nie wiem jak się nazywa a też nie bardzo mam potrzebę sobie tym głowę zawracać.  Ważne że dobrze diagnozuje i skutecznie leczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj