Okisz

Kalibracja podnośnika tylnego w T6.160

Polecane posty

Okisz    29

Cześć, 

Czy ktoś jest w stanie opisać proces kalibracji podnośnika tylnego w serii t6?

Podnośnik nie opuszcza mi się do końca jak wcisnę przycisk szybkiego opuszczania.  Muszę go przytrzymac bo inaczej silowniki zostają wysunięte około 7cm

Czy bez interwencji serwisu jestem w stanie taka kalibracje wykonać?

Znalazłem w internecie jakiś opis kalibracji ale podnośnik tak jak by ustalał tylko pozycje górna a do dołu w ogóle nie zjeżdża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Witam, jesteś w stanie przeprowadzić kalibrację podnośnika samodzielnie. Opisz proszę sposób znaleziony przez Ciebie w internecie to potwierdzę czy jest to poprawna procedura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

To nie jest kalibracja, której potrzebujesz. Pokrętło wysokości podnoszenia należy tylko ustawić maksymalnie w prawo. Na suwaku na najniższe położenie opuszczania. Przy odpalaniu trzeba trzymać przycisk szybkiego opuszczania i przytrzymać os 5-10s po odpaleniu. Wtedy powinno wejść w procedurę kalibracji podnośnika. I trzeba go opuścić, później podnieść przyciskiem szybkiego opuszczania/podnoszenia. Tyle pamiętam z głowy. Jeżeli się nie uda, to odezwij się na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

Znalazłem na necie instrukcje serwisowa to mojego modelu. Zrobiłem  kalibracje jak w instrukcji i nic. Silowniki dalej po kliknięciu opuszczania nie chowają się od 0. Trzeba przytrzymac przycisk żeby zjechały do 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

naciskając przycisk opuszczania w dół pokazuje 0 gdy juz sie zatrzymuje.

przytrzymując przycisk opuszczania dalej zeby zjechało niżej dalej pokazuje 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Zrobienie kalibracji zgodnie z instrukcją nie zawsze oznacza poprawność jej wykonania. Jeżeli wyświetla wartość zerowego położenia to nie ma opcji, żeby opuszczał niżej z przycisku szybkiego opuszczania. Sterownik musi poprawnie odczytać skrajne wartości, inaczej nie będzie to działać tak jak tego oczekujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

Czyli tak jak by odczytywał  błędnie wartość najniższego położenia. 

Przy robieniu kalibracji cięgna w ogóle się nie opuszczały. Minimalnie dygaly do dolu i tylko na max do góry.  

Żeby rozpocząć kalibracje trzeba suwak przesunąć na 70-90% wtedy pojawią się napis CAL.

Jak się rozpocznie kalibracja  to  nie można jej przestawiać bo przerywa proces

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie moją drugą wypowiedź w tym temacie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

zrobione.  Trzeba bylo zrobic reset czujnika położenia. Wg instrukcji.

Screenshot_20231106_200822_OneDrive.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

To jest właśnie kalibracja, której potrzebowałeś, dlatego zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiekc
      Witam czy ma ktoś schemat lub wie jak złożyć membranę zaworu wabco od pneumatyki ? 

    • Przez ppiotr
      Po rozgrzaniu ciągnika zanikają hamulce, pedał wpada w podłogę a następnego dnia  hamulce już są, i tak codziennie, może ktoś miał tak w T4 ?
    • Przez adam1968z
      Witam mam pytanie czy w NH 8260 można jakoś obejść zmostkować czy coś podobnego sworznie siły uciągu bo wywala błąd nr 14 i nie działa EHR. Proszę o podpowiedzi.
    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj