pawcio6045

Prasa John Deere 864 pytanie

Polecane posty

pawcio6045    47
Witam może jest tu jakiś posiadacz prasy John Deere 864 i powie jak u Niego idzie zaczynanie beli? problem jest taki że rotor miele słomę na sieczkę nawet jadąc na małym gazie i zabija się pomiędzy grzebieniem a walcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Jak się domyślam w 864 również powinna być walec, który odrzuca/ zaczyna obracać materiał w komorze. Na nim przykręcona listwy ( metalowe lub gumowe). Musisz sprawdzić ich stan tzn ich grubość. powinny wystawać wyżej niż naspawane metalowe pręty (jeśli wgl są zamontowane) Jeśli nie ma polecam zakupić komplet. Słoma, szczególnie z pszenżyta jest paskudna do prasowania.

Instrukcja (przynajmniej od 570) podaje, że przy takich objawach zmniejszyć zgniot... ale ja daje na max a z mieleniem radzę sobie w ten sposób, że po wyrzuceniu belki z komory puszczam luźno pasy aż opadną ile mogą (muszą się kręcić), podaje na podbierak słomę do czasu zwiększenia o jakieś 5 cm średnicy na sterowniku i wtedy dociągam pasy hydrauliką. Tym zabiegiem belka już się kręci i nie mieli słomy. Konstrukcja Twojej prasy pewnie w dużym stopniu podobna. polecam spróbować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio6045    47

konstrukcja zmieniona pasy nie są hydraulika naciągane tylko są na sprężynach a problem udało się rozwiązać opuszczając walec na nizszy otwór przy zaczynanie beli trzeba mimo wszystko nogę z gazu zdjąć podjechać kawałek aż zacznie kręcić na komputerze przedstawia się to od 56 do 60 po tej wartości już można cisnąć w zależności od słomy minus taki że jak słoma pocięta jest to z sieczki nie idzie zacząć dodatkowo ten rotor ja potnie i potrafi się zapchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Wiem o co chodzi, początek wolniej a dalej w zależności jak równe jest pole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425
emtecc napisał:

Wiem o co chodzi, początek wolniej a dalej w zależności jak równe jest pole :)

Jakiej siatki używasz w swojej prasie? Ja u siebie kupuje, to co mają w agromie teraz mam helsneta znowu, to w miarę, a inne te tańsze, to aparat ich nie lubi, potrafi ściągać z któregoś boku. Tamy nie miałem okazji testować, bo nie mają u mnie... W 572, pewnie podobny aparat jak w 578, tylko u ciebie z tyłu a, u mnie z przodu 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Ty masz 864, nowsza prasa to i nowszy aparat, ja w swojej jeszcze jd nie próbowałem, bo zawsze jak pytam o ich siatkę, to nie mają. będę musiał na próbę zamówić na internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

ja używam helasnet i netzwerk. Jedna i druga bdb. Przeważnie kupuje 3000m x125cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

To ja kupuję 123, mówisz że lepiej brać 125?


W sumie, szersza rolka zmieści się w podajniku na siatkę. Zdążyło ci się, że tańsze siatki nie zachodziły dobrze? czy tylko te dwie stałe bierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj