Bociek51

Jaką prase wybrać ?

Polecane posty

Bociek51    2

Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    121

Na pewno szukałbym siatki, i wielkość beli do 150cm średnicy. Większych nie ma sensu robić bo jest problem z załadunkiem i rozładunkiem(wywracają się), a w razie wymiany pasów niższy koszt. Mniejszy gabaryt prasy to też zaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    2

Tylko siatka wchodzi w grę baloty będę 125 chyba że na usługach ktoś będzie chciał większe nie wiem na jaką prase się zdecydować może polecił byś coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    121

Mam claasa Varianta 280, ale taki stary  brzydki New Holland znajomego ma np możliwość regulacji wielkości beli z kabiny ciągnika, a w claasie trzeba wyjśc z kluczem i kręcić przy prasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    2
1 godzinę temu, maniekc360 napisał:

Mam claasa Varianta 280, ale taki stary  brzydki New Holland znajomego ma np możliwość regulacji wielkości beli z kabiny ciągnika, a w claasie trzeba wyjśc z kluczem i kręcić przy prasie...

Mi w oko wpadła prasa John Deere 854 lub claas variant 360 ale obawiam się czy ciągnik da radę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    2
32 minuty temu, robert1226 napisał:

Szukaj kunh 2160 lub vicon duzo lżej chodzą od claasa.

A ten John Deere ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    2
25 minut temu, robert1226 napisał:

Nie wypowiem się nie miałem z nim di czynienia  wogule mam wstręt do tej marki.

Można wiedzieć coś więcej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7470
jaco512    1012

Tylko nowa wchodzi w grę, na dofinansowanie? Z tych raczej tylko NH warty jest uwagi, niedawno ktoś na forum kupił, możesz dopytać o opinie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1601

Może jednak ten metal fach .

Czemu mówisz że używana  za droga przecież za połowę tego hollanda możesz kupić dobrą pasówkę z niewielkim przebiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1601

No właśnie na olx widziałem z nożami ładnego vicona za 61tys .

Sam kupiłem dwa lata temu deutz fahr 560 z nożami miała zrobione 12 tys bel farba na podbieraczu i rotorze nic nie zdarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1601

Zanim trafiłem na te to obejrzałem kilkanaście innych i przejechałem 4tys km. Bywało że jechaliśmy ponad 500km dprzedaecs zapewniał że stan idealny ,a na miejscu złom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    71

Na taki areał wystarczy ci w zupełności sipma. Ja 1000 bel rocznie robiłem metal fachem z 562 i obwiązywanie 1 sznurkiem bo siatka była porażka w tej prasie. W tym roku kupiłem rb 344 jedna jej wada że głośna. Reszta na plus jak masz kasę bierz coś z cnh chociaż osobiście uważam że na tak mały areał nie opłaca się kupować tak drogiej prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8063
2 minuty temu, Karol6130 napisał:

Tyle że to zakup na lata 

A to już wymaga zastanowienia 

Karolku a taka może być?

 

 

IMG_1810.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam prasę New Holland 640 i czy moze ktoś wie czy można dokupić do niej pasy bezspinkowe ? Albo jakiej marki brać pasy ze spinkami ? 
    • Przez luki02165
      Witam mam problem z prasa mf 167V
      Jaki ustawiacie zgniot przy kiszonce a jaki przy słomie Mowa tu o komputerze gdzie wpisuje się D1 P1 D2 P2 P3?
      Również mam problem z tym że przy prasowaniu trawy Wyskakuje gora Owija walki i automatycznie pas nachodzi na drugi bądź się przekręcą
      Czy to ma związek ze złym ustawieniem? 
      POMOCY!
    • Przez Radu84
      Witam. Szwagier kupił prasę Vicon RV1601, wszystko ładnie, pięknie...beleczki kręci, łyka aż miło ale...podczas rozpoczęcia owijania sznurkiem, ramię startuje, dochodzi do skrajnych boków i na tym koniec!! Ramię nie wraca z powrotem. Siłowniki działają bo po podłączeniu do prostownika i zamianie kabli, siłowniki działają w obie strony. Różne były teorie, ale wszystkie błędne. Prasa bez rotoru i owijanie tylko sznurkiem. Proszę o pomysły co może być nie tak!! Z góry dziękuję za podpowiedzi!!!
    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj