yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

2 minuty temu, mysza103 napisał:

To co ty za każdym wjazdem którędy indziej wjezdżasz , czy jak , ja jak dosiewałem trochę to z rozpędu też nie zrobiłem dwóch ścieżek , ale na jesień 2 wjazdy , potem wiosna siarczan magnezu  azot 2 x oprysk na grzyba , , ale pomijając to , to ścieżki się normalnie zrobiły jak tam co były zakładane , tam i tu jest w ścieżce goła ziemia

W to samo miejsce na tym polu ale robiłem to z odstepami czasowymi zabieg od zabiegu i ta pszenica praktycznie nie ucierpiała i szybko wstawała bo ciapeczek lekki a w tym przypadku jest inaczej z t3.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    521
11 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Czy ogole jest sens robić jak tak sucho . Powoli wydaje mi się że nie będzie miało to sensu T3 i jak dalej opadów nie będą prognozować to zrezygnuje . 

U mnie we wsi dzisiaj z saletrą latali 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sisu napisał:

U mnie w maju 10 litrów , pszenica jeszcze wygląda obiecująco ale deszcz potrzebny natychmiast a go nie zapowiadająby

Byłem dziś na polu to u mnie są też takie place. Jak nie popada to słabo to widzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    284

Co proponujecie  na T3, jak t2 było priaxor + Tebu? Nigdy nie robiłem t3 i nie wiem jak do tego podejść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    501
33 minuty temu, boogie7 napisał:

U mnie we wsi dzisiaj z saletrą latali 😁

Jaki zbieg okoliczności . Bo u mnie tez latali 😅😅

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139

Top u was jest wilgoc? Czy w taka sahare sypia napalency?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    359

Robią miejsce w magazynie żeby było gdzie zboze sypać. XD 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    27

W pszenicy widać już pierwsze kłosy, ale na jednym kawałku najbardziej oddalonym,  wyszedł ostrożeń, mimo zabiegu jesiennego i wiosennej poprawki mustangiem. Można jeszcze czymś go zwalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym czy soczyście olać? Akurat taka roślina że zmiana jest poniżej czubka też ale głównie mam tylko  czubki a flagówka ok. Ostatni zabieg czyli t2 3.5 tyg temu.

Ps. Wczoraj wieczorem robiłem t2 na ościstych z cyperkillem a dziś już patrzę i dużo skrzypionki...  Padnie sobie na spokojnie czy trzeba będzie za jakiś czas poprawiać?

Screenshot_20230601-085432_Gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy1914    4
Badwolf napisał:

1 minutę temu, taux napisał:

 

@Badwolf kariatyda nigdy nie da tyle co fundus jeśli są takie same warunki..... miałem i nie powtórzyłem kariatydy....

 

No ja miałem w tamtym roku kariatyde kwalifikat i metronoma. Każdy metronoma zachwalał na okolicy i wogole, a dawał mniej tonę jak kariatyda( mieliśmy mocne niedobory wody ), też było siane jednego dnia... 

To ile ci sypała Kariatyda i na jakiej klasie ziemi? Ja ją mam pierwszy raz kwalifikat zapowiada się dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    340

Kariatyda 7.5 t/ha na 2/3 klasie ziemi. Metronom tonę mniej w warunkach suszy. Na następny rok nie wiem jeszcze jaka nowa zasiać. Może kilimanjaro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    364
fogbuse70 napisał:

Stosował ktoś siarczan potasu dolistne w trakcie suszy? Jakieś efekty? Czy szkods zachodu 

w trakcie suszy nic nie robimy, siarczan potasu trzeba było podać tydzień temu jak wilgoci była i rośliny były uwodnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    501

Za wiele to nie pomoże jak sucho i tak i tak trzeba wody . Podlewać sobie jedynie możemy . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    359

U mnie chyba tez potas przez susze zablokowany. :/ Kłosi się. Pewnie zaraz będzie kwitła. 
Sucho bardzo wiec nie wiem czy siarczan potasu dolistnie można w tej fazie i w takich warunkach. 
Myślicie że da się tu coś zwojować z dolistnym dokarmianiem? Zaraz kwitnienie. 

 

6873864f7aa9e.jpg

 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    501

Lepiej bym nic nie robił . I tak to cudów nie zdziała a może jeszcze pogorszyć . Rośliny skatowane to bez sensu ich dobijać jeszcze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
1 godzinę temu, tobago napisał:

U mnie chyba tez potas przez susze zablokowany. :/ Kłosi się. Pewnie zaraz będzie kwitła. 
Sucho bardzo wiec nie wiem czy siarczan potasu dolistnie można w tej fazie i w takich warunkach. 
Myślicie że da się tu coś zwojować z dolistnym dokarmianiem? Zaraz kwitnienie. 

 

6873864f7aa9e.jpg

 

A to nie przypalenie po triazolu?

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    359

Niee. Tam protio szło jakieś 4tyg temu, nawet wcześniej. Nic od tamtej pory nie było pryskane. Kwestia potasu chyba bo pH marne i jedno może wiązać się z drugim. Pokrój roślin nawet inny niż w normalnych miejscach. 
Raczej w tym sezonie nic z tym już nie zrobie. Jeszcze gdyby wilgoć była to moza jakieś dokarmianie ale jak tak sucho.. to jak @SawekBraczyk mówi - można tylko sobie pogorszyć. 
 

Myśle teraz bo tu na dniach miało być dawane T3. 
 

Pryskac, odpuścić..? 🤔

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    359

Nie ma szans na deszcz. Wszystko zdechnie jak nie z suszy to od chorób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
1 minutę temu, suffeks napisał:

hybryda siana 50kg początek września 

Co to za odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    211

hymalaya

miałem 2 lata temu padało normalnie to plon dobry powyżej 9t, poniżej zdjęcia 2021 tej odmiany 

20210627_173027.jpg

20210627_172941.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj