krzys111

Zapalenie wymienia przed zasuszeniem

Polecane posty

krzys111    102

Chcieliśmy zasuszyć krowę a ona dostała zapalenia. I teraz pytanie czy podać na zasuszenie i zostawić czy najpierw wyleczyć i potem podać na zasuszenie i zasuszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
17 minut temu, krzys111 napisał:

Chcieliśmy zasuszyć krowę a ona dostała zapalenia. I teraz pytanie czy podać na zasuszenie i zostawić czy najpierw wyleczyć i potem podać na zasuszenie i zasuszyć.

Najpierw wylecz a potem zasuszyć. 

Na kiedy termin porodu?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
12 godzin temu, krzys111 napisał:

4 kwietnia termin wycielenia

To spokojnie wyleczysz ćwiartkę .

Czym będziesz zasuszał?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

pobierz mleko z chorych ćwiartek i daj je na badanie dla weta lub laboratorium w okolicy. niech zrobią antybiogram i dobiorą potem antybiotyk do zasuszenia krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
15 godzin temu, krzys111 napisał:

4 kwietnia termin wycielenia

Czemu zasuszasz na 3 miesiace? Dopoki krowa daje mleko, nawet nie duzo to doic jeszcze ten miesiac, a jak bedzie wszsytko z nia dobrze to zasuszy bez zastrzykow na zasuszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    102
6 godzin temu, bronek napisał:

pobierz mleko z chorych ćwiartek i daj je na badanie dla weta lub laboratorium w okolicy. niech zrobią antybiogram i dobiorą potem antybiotyk do zasuszenia krowy.

Ta krowa to ciężki przypadek, gdyby nie to że jest cielna już dawno by jej nie było w stadzie. Walka trwa od lata, pierwszy raz dostała zapalenia to był robiony antybiogram w Gietrzwałdzie, szczepiona autoszczepionką i nic to nie dało. Od tego czasu już trzecie zapalenie. Po podaniu antybiotyku jakiś czas spokój i znów to samo.

3 godziny temu, emattti napisał:

Czemu zasuszasz na 3 miesiace? Dopoki krowa daje mleko, nawet nie duzo to doic jeszcze ten miesiac, a jak bedzie wszsytko z nia dobrze to zasuszy bez zastrzykow na zasuszenie

Żona zawsze zasusza na ok. 8 tygodni ( to żony królestwo😀 gdyż ja pracuje i pomagam jej) . Żona twierdzi że i tak zanim przestanie produkować mleko( zaschnie) to minie jeszcze trochę czasu. Znajomy twierdzi że jak krowa sama nie spada z mlekiem to jej nie zasusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248
emattti napisał:

15 godzin temu, krzys111 napisał:

4 kwietnia termin wycielenia

Czemu zasuszasz na 3 miesiace? Dopoki krowa daje mleko, nawet nie duzo to doic jeszcze ten miesiac, a jak bedzie wszsytko z nia dobrze to zasuszy bez zastrzykow na zasuszenie

Osobiście, jeśli krowa ma zapalenie wymienia staram się ją zasuszyć jak najwcześniej. Jednego roku miałem problemy z somatyką u kilku krów, to zasuszyłem je antybiotykiem 3 m-ce przed porodem. Po porodzie nie było żadnych problemów z mlekiem. Jeśli w wymieniu przez dłuższy czas nie ma mleka, to i komórki somatyczne nie mają jak i w czym się rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablos_1970    129

Jak     już  to   bakterie     komórki  somatyczne  krowa  wytwarza  po  to   by  je  zwalczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuptusie7    2

Najpierw lecz później zasusz. Jak wyjdzie uberis to lecz minimum 4 dni bo się odnowi. u siebie zawsze daję antybiotyk na zasuszenia po uprzednim badaniu pod kątem czym zasuszyć bo później są straty na mleku albo brakowanie krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj