Polecane posty

Gość   
Gość
15 minut temu, walkman12 napisał:

Cena bez transportu Agroskład

chyba jeszcze poczekam

Bez tytułu.png

Jaki agrosklad ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1009
23 minuty temu, Desperado napisał:

Nie mają co narzekać, nakupili ci co mieli widać kasę, a jak mieli kasę, to przed podwyżkami rok jechali na tanim, bo też pewnie kupili prędzej, także niech na d*pach cicho siedzą, bo śmiali się i drwili że to się prędzej kupuje, kij ma zawsze dwa końce.

Nie ma się co śmiać z nikogo-chyba że cwaniaki wcześniej się śmiali z innych ? Przy tak rozpierolonym rynku nikt nie ma pewności czy kupuje w danym momencie robiąc dobrze czy źle .A pycha kroczy przed upadkiem .Powodu do dalszych spadków nie widzę może jeszcze ciut ale zboża sięgną dna i niedługo i z kogo wówczas będziecie się naśmiewać . 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4362
1 minutę temu, v11 napisał:

Nie ma się co śmiać z nikogo-chyba że cwaniaki wcześniej się śmiali z innych ?

Poczytaj rok wstecz jak się śmiali ci co nakupili jeszcze tanio, tylko stwierdziłem fakty jak to jest, a to są w większości ci co teraz kupili drogo.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, walkman12 napisał:

Ujazd

ten cennik jest dla odbiorców hurtowych ? Bo mi dziś przywieźli saletre po 3180 brutto a zamówiłem 2 dni temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1403
Przed chwilą, dzarjan8111 napisał:

Mocznik import 2350 zł

jaki region, płatnosc na podwórku czy przedplata?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1009

nakupiłem tanio z nikogo się nie śmiałem wręcz było odwrotnie a

1 godzinę temu, Desperado napisał:

Poczytaj rok wstecz jak się śmiali ci co nakupili jeszcze tanio, tylko stwierdziłem fakty jak to jest, a to są w większości ci co teraz kupili drogo.

skakali do mnie więc cwaniaków jest więcej 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1285
1 godzinę temu, v11 napisał:

Nie ma się co śmiać z nikogo-chyba że cwaniaki wcześniej się śmiali z innych ? Przy tak rozpierolonym rynku nikt nie ma pewności czy kupuje w danym momencie robiąc dobrze czy źle .A pycha kroczy przed upadkiem .Powodu do dalszych spadków nie widzę może jeszcze ciut ale zboża sięgną dna i niedługo i z kogo wówczas będziecie się naśmiewać

Wówczas będą narzekać na rząd, jaki by nie był i domagać się rekompensaty, dopłaty, albo innego suszowego. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1009

Robi się paranoja zamiast coś produkować trzeba kombinować jak dostać "zasiłek " rozdupczyć to towarzystwo i rynek wszystko ustabilizuje bez niczyjej łaski i dopłaty . Komuna była bardziej rynkowa niż ten niby kapitalizm zasiłkowy 

  • Like 4
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkman12    25
Aktywnyrolnik7245 napisał:

1 godzinę temu, walkman12 napisał:

Ujazd

ten cennik jest dla odbiorców hurtowych ? Bo mi dziś przywieźli saletre po 3180 brutto a zamówiłem 2 dni temu 

Cena przy całym aucie, zapomniałem dodać że to cennik na azoty Genezis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4001
3 godziny temu, ubogiwladek napisał:

Agrolok proponowal saletrzak ukraiński za 2200 brutto chyba. Swoją drogą to ciekawe że kraj ogarnięty wojna jest w stanie taniej wyprodukować niż nasi

I to na rosyjskim tanim gazie. To jest dopiero paradoks. Przecież jakby Rosja chciała tą wojnę wygrać to wystarczyłoby zakręcić gaz i ropę. Plus węgiel i było by po temacie. A tak walczą ale też robią interesy. A o rozmowach pokojowych nie ma mowy 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    448

W tamtym roku była "zapomoga nawozowa" do 50 ha i ona istotnie obniżyła koszt nawożenia. 

A w tym roku trzymają zakłady azotowe wysokie ceny, zapomogi nawozowej nie będzie i dodatkowo zapowiadają sie w żniwa mega niskie ceny za nasze zbiory rzepaku czy zbóż i kukurydzy. To ten rok będzie trudny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, krzychu121 napisał:

I to na rosyjskim tanim gazie. To jest dopiero paradoks. Przecież jakby Rosja chciała tą wojnę wygrać to wystarczyłoby zakręcić gaz i ropę. Plus węgiel i było by po temacie. A tak walczą ale też robią interesy. A o rozmowach pokojowych nie ma mowy 

napisz meila do Putina... no  że jeszcze nikt na to nie wpadł...😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

W zniwa niby była promocja na azoty , problem tylko był taki ze nie chcieli sprzedawać saletry po 2700 bo czekali na wyższe cenę.  Później kupiłem trochę po 4 000 zł i powiedziałem sobie ze czekam do wiosny . Z racji że pojawił się mocznik importowany po 2500 to kupiłem 30 ton i na tym zakończę nawozenie azotem .

A zmierzam do tego że latem mieli pełne magazyny nawozu ale go nie sprzedawali bo czekali na wyższa cenę no i trochę sprzedali drożej,  ale mocno się przeliczyli bo są zawaleni nawozem na maksa i teraz po zniwach kupię ta sama saletrę po 2000 a może i taniej i będą prosić się o to  

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, walkman12 napisał:

Cena przy całym aucie, zapomniałem dodać że to cennik na azoty Genezis

Na import to tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1009
7 minut temu, krzychu121 napisał:

I to na rosyjskim tanim gazie. To jest dopiero paradoks. Przecież jakby Rosja chciała tą wojnę wygrać to wystarczyłoby zakręcić gaz i ropę. Plus węgiel i było by po temacie. A tak walczą ale też robią interesy. A o rozmowach pokojowych nie ma mowy 

Nie zdziwił bym się gdyby ruscy ukraińcom sprzedawali części do sprzętu wojskowego a nasi by pośredniczyli w wystawianiu faktur -to nie jest normalne -jeszcze pół świata robi interesy bo trzeba 20 razy refakturować żeby ominąć embargo .Przynajmniej z tym Nordstream ktoś pomyślał jak zrobić żeby nie walili głupa -jak ten świat ma istnieć przecież na takie pomysły nawet diabeł by nie wpadł żeby wojować i handlować 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7740

Każda wojna jest inna .

1 Wojna jak była to była .

Tak samo 2 Wojna Światowa była okrutna .

3 wojna jak widać jest całkiem inna .

Każdy handluje jak potrafi i sprzedaje za ile znajdą się nabywcy a że w Polsce są wstanie kupować nawet , po 5 tyś .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2233
4 godziny temu, ubogiwladek napisał:

Agrolok proponowal saletrzak ukraiński za 2200 brutto chyba. Swoją drogą to ciekawe że kraj ogarnięty wojna jest w stanie taniej wyprodukować niż nasi

pytanie skąd oni mają gaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7740

Jak nie prawdziwa , co powiada giną ludzie , wszystko powalone , raczej byś nie chciał tego w Polsce .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sądzisz że ludzie udają że giną?

2 minuty temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

Ona jest taka prawdziwa jak ten srowid  19

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2233
27 minut temu, krzychu121 napisał:

I to na rosyjskim tanim gazie. To jest dopiero paradoks. Przecież jakby Rosja chciała tą wojnę wygrać to wystarczyłoby zakręcić gaz i ropę. Plus węgiel i było by po temacie. A tak walczą ale też robią interesy. A o rozmowach pokojowych nie ma mowy 

Rozmowy pokojowe ten komik przeprowadzi jak Rosja wycofa się oraz zapłaci reparacje....Tylko po co ma płacić? Czy Polska coś dostała?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj