DawidSpec

Kurs kwalifikacyjny Rol.04- Rolnik

Polecane posty

Celownik07    665
13 godzin temu, DawidSpec napisał:

Aktualnie uczęszczam na ten kurs i praktykę można odbyć na gospodarstwie np. u rodziców ale czy u siebie to nie jestem pewny czy tak przejdzie.

juz sie dowiadywałem. mam kwalifikacje ale i tak nie jestem rolnikiem indywidualnym bo meldunek w innej gminie. kurs nic nie pomoze. za kazdym razem musze prosic KOWR o zgodę bo nie ma obejścia tego przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
13 godzin temu, Celownik07 napisał:

juz sie dowiadywałem. mam kwalifikacje ale i tak nie jestem rolnikiem indywidualnym bo meldunek w innej gminie. kurs nic nie pomoze. za kazdym razem musze prosic KOWR o zgodę bo nie ma obejścia tego przepisu.

Masz ukończony kurs rol 04 i nie można nabyć gruntów rolnych??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
12 godzin temu, DawidSpec napisał:

Masz ukończony kurs rol 04 i nie można nabyć gruntów rolnych??

 

Tak bo to jeden z paru wymogow zeby zostac rolnikiem indywidualnym - czyli kwalifikacje rolnicze. Ja nie spelniam minimum 5 lat zameldowania w gminie gdzie mam grunty rolne. ( Tam gdzie jestem zameldowany nie mam ziemi). 

Wszystkie wymogi musza zostac spelnione lacznie. 

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
10 godzin temu, Celownik07 napisał:

Tak bo to jeden z paru wymogow zeby zostac rolnikiem indywidualnym - czyli kwalifikacje rolnicze. Ja nie spelniam minimum 5 lat zameldowania w gminie gdzie mam grunty rolne. ( Tam gdzie jestem zameldowany nie mam ziemi). 

Wszystkie wymogi musza zostac spelnione lacznie. 

Rozumiem a czy można po tym kursie kupić grunty rolne w miejscowości gdzie jestem zameldowany ale nie mam gospodarstwa rolnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
48 minut temu, DawidSpec napisał:

Rozumiem a czy można po tym kursie kupić grunty rolne w miejscowości gdzie jestem zameldowany ale nie mam gospodarstwa rolnego??

Jezeli jestes tam zameldowany min 5 lat i zrobisz kurs to tak. Poczytaj sobie o rolniku indywidualnym i co sie zalicza do kwalifikacji rolniczych- bo moze juz je masz. Ja mam bo szkola wyższa sie liczy i do tego min.3lata doswiadczenie rolnicze ( biore na siebie doplaty od 3lat) wiec bez sensu dla mnie jest ten kurs. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
25 minut temu, Celownik07 napisał:

Jezeli jestes tam zameldowany min 5 lat i zrobisz kurs to tak. Poczytaj sobie o rolniku indywidualnym i co sie zalicza do kwalifikacji rolniczych- bo moze juz je masz. Ja mam bo szkola wyższa sie liczy i do tego min.3lata doswiadczenie rolnicze ( biore na siebie doplaty od 3lat) wiec bez sensu dla mnie jest ten kurs. 

Tzn. U mnie wygląda sytuacja tak że nie posiadam gospodarstwa tylko moi rodzice i razem mieszkamy jestem zameldowany ponad 5 lat tylko nie mam wykształcenia rolnicze i chce kupić grunt rolny aby na siebie wziąć dotacje itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
9 godzin temu, Celownik07 napisał:

https://www.kowr.gov.pl/ukur/rolnik-indywidualny-kwalifikacje-rolnicze

 

Aby brac dotacje musisz miec ziemie na siebie lub dzierzawe a nie kwalifikacje rolnicze . Tu chodzi o  zakup ziemi. 

Dokładnie, tylko żeby mieć grunty rolne na siebie to muszę zakupić i muszę mieć ten kurs aby zostać tym rolnikiem indywidualnym.A w dzierżawię nie wiem czy mogę wziąć od rolnika gdy nie jestem rolnikiem indywidualnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
1 godzinę temu, DawidSpec napisał:

Dokładnie, tylko żeby mieć grunty rolne na siebie to muszę zakupić i muszę mieć ten kurs aby zostać tym rolnikiem indywidualnym.A w dzierżawię nie wiem czy mogę wziąć od rolnika gdy nie jestem rolnikiem indywidualnym.

Niech ci rodzice przepisza 1ha i juz bedzie ci sie staz liczyl w rolnictwie. O dzierzawach nic nie wiem bo nie korzystam. Chyba ze nie masz czasu to kurs. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
1 minutę temu, Celownik07 napisał:

Niech ci rodzice przepisza 1ha i juz bedzie ci sie staz liczyl w rolnictwie. O dzierzawach nic nie wiem bo nie korzystam. Chyba ze nie masz czasu to kurs. 

Zależy mi na czasie także tylko kurs mi został do zrobienia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roksana89    0
Dnia 27.11.2022 o 15:32, bergman31 napisał:

Na egzaminie teoretycznym masz test, czyli wybierasz właściwą odpowiedź. Aby odpowiedzieć na niektóre pytania, należy dokonać prostych obliczeń. Jak masz minimalne pojęcie o rolnictwie, to na ponad 50% pytań odpowiesz poprawnie. Testy egzaminacyjne z poprzednich lat znajdziesz w Internecie. Bez przygotowania odpowiadałem poprawnie na ponad 70% pytań.

Egzamin praktyczny polega na wykonaniu jakiś czynności, np. z obsługi maszyn, dobór składników do sporządzenia paszy itp.

A czy ktoś zdawał w styczniu 2023 praktyczny z rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniutka    1

hej czy możesz cos podpowiedziec o egzaminie praktycznym jak to wygląda czy pomagaja czzy raczej do przejscia czy ciezko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
Dnia 22.01.2023 o 12:56, dantur96 napisał:

Ja zdawałem tydzień temu w sobotę pisemny i za dwa dni w poniedziałek praktyczny 

I jak tam ten egzamin pisemny ciężki był do zdania??Jak wygląda egzamin praktyczny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    317
Dnia 13.03.2023 o 11:27, Aniutka napisał:

hej czy możesz cos podpowiedziec o egzaminie praktycznym jak to wygląda czy pomagaja czzy raczej do przejscia czy ciezko?

Powiem tak ze raczej nie da się tego nie zdac😂

16 minut temu, DawidSpec napisał:

I jak tam ten egzamin pisemny ciężki był do zdania??Jak wygląda egzamin praktyczny??

Ja zdawałem w styczniu to na praktycznym musiałem wyliczyć ilość paszy dla 30 tuczników i ile paszy na jednego tucznika i później podejść do wagi i dawkę zważyć przy komisji 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
Dnia 19.03.2023 o 09:08, dantur96 napisał:

Powiem tak ze raczej nie da się tego nie zdac😂

Ja zdawałem w styczniu to na praktycznym musiałem wyliczyć ilość paszy dla 30 tuczników i ile paszy na jednego tucznika i później podejść do wagi i dawkę zważyć przy komisji 😃

Ilość paszy to z pamięci trzeba wiedzieć czy jest jakaś tabela itp.??Praktyka to miałeś fajną😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    317

Dają ci arkusz na początku jest tam kilka zadań pisemnych i musisz wyliczyć ta dawkę dla jednego świniaka i później iść do stołu gdzie jest komisja i  przygotować ta paszę dla tego świniaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liducha8    0
Dnia 27.11.2022 o 10:37, DawidSpec napisał:

Witam wykonywał ktoś z was Kurs kwalifikacyjny Rol.04- Rolnik online??

 

Czy po takim kursie zostanę rolnikiem indywidualnym i będę mógł kupić grunty rolne powyżej 1H??

 

Dnia 27.11.2022 o 15:05, bergman31 napisał:

Po skończeniu kursy rolnik, masz wyuczony zawód jak po szkole zawodowej. Natomiast po kursie na technik rolnik jesteś technikem rolnikiem, czyli jakbyś skończył technikum rolnicze.

Aby uzyskać niezbędne kwalifikacje rolnicze, to po ukończeniu kursu musisz jeszcze zdać egzamin państwowy. Egzamin odbywa się już stacjonarnie i dzieli się na część teoretyczną i praktyczną.

Po zdaniu egzaminu formalnie uzyskujesz uprawnienia do nabywania ziemii rolnej.

Jeśli nie jesteś rolnikiem a chcesz nabyć ziemię rolną powyżej 1ha, to można ją nabyć za zgodą KOWR. Na stronie KOWR jest wyjaśnione w jaki sposób można nabyć ziemię za ich zgodą. 

Witam, kto z Was zdaje egzamin w styczniu?

Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznych, podobno są umieszczone ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj