Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marek1977

Kamienie graniczne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marek1977    27

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat,bo mam mały problem z sąsiadem.Dzisiaj byłem na polu i gość orając w nocy wyorał 2 kamienie,krzywiąc granice.Sąsiad nie bardzo poczuwa się do winy twierdząc że nie były dostatecznie widoczne,choć dla mnie jest to działanie celowe.Taraz pytanie: co zrobić? by gość naprawił szkodę na własny koszt ,lub oddał mi za geodetę.Oczywiście w swietle prawa i przepisów bez zastraszania!!!.

agromatik    175

Uszkodzenie kamieni granicznych jest karalne, wystarczy więc zgłosić fakt dewastacji w gminie, dalej potoczy się to samo. Odpowiednie przepisy znajdziesz na googlach.

anticius    0

Ja się podepnę do tematu jeśli można...

Mam takie pytanie, czy mogę(patrząc ze strony prawa) przeorać granice dwóch moich własnych pól sąsiadujących ze sobą, ale znajdujących się w innej gminie i co więcej innym powiecie?

Wiadomość z agroFakt.pl

wertus    0

Nie możesz tego zrobić, gdyż jest to granica podziału administracyjnego, jeśli się dopatrzą to będziesz wznawiał granice na swój koszt.

jeżeli pamiętasz mniej więcej w kórym miejscu były słupki to zawsze przy ustawianiu słupków granicznych pod słupkiem ok 1-1,5 metra jest wkopana pusta szklana butelka także problemu ze zalezieniem linii granicy nie będzie

saherb    28

jeżeli pamiętasz mniej więcej w kórym miejscu były słupki to zawsze przy ustawianiu słupków granicznych pod słupkiem ok 1-1,5 metra jest wkopana pusta szklana butelka także problemu ze zalezieniem linii granicy nie będzie

Tak gęboko nie ma. Kamień ma ok. 50-60 cm i zaraz pod nim jest owa butelka, lub dren, plastikowa rurka albo betonowa płytka. Uszkodzenie znaków grznicznych jest karane 500 zł grzywną i pokryciem kosztów wznowienia granic przez sprawcę zniszczenia. Zgłoś to na policji.

marek1977    27

Dzięki za zainteresowanie tematem ,na pewno nie tylko mi to się zdarzyło?.A wracając do sprawy to na razie postaram się poszukać tych znaków z pod kamienia ,może się uda?.Kumpel podpowiedział mi żeby Turem zgarnąć 0,5 metra ziemi i potem drutem działać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować