ma123

Rozrzutnik obornika

Polecane posty

ma123    28

Witam 

Zacząłem remontować rozrzutnik obornika polski 4t i zastanawiam się nad łańcuchami listew jakie wybrać ponad to chciałbym wymienić burty jakie były by najlepsze i najbardziej zbliżone do orginału przeważnie nowe mają duże wytłoczenie przez co wydaje mi się że materiał może zostawać  pomiędzy słupkami. 

Ewentualnie jak by miał ktoś kontak do producenta burt 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

Z łańcuchami nie pomogę u nas w Agromie były jakieś gotowe to kupiłem i jako tako zdają egzamin a burty robiłem sam nowe z profilu 40x40x3 i blacha gładka 3mm wypiaskowane i wymalowane i trzymają się już chyba 8 lat. Po wożeniu zawsze miotłą wygarnuje resztki z podłogi i rozrzutnik pod dach wstawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7933

Burty wymieniałem z 10 lat temu. Kupiłem w Agromie te z wytłoczeniami. Pomalowane i przez te lata nic się z nimi nie dzieje. Rozrzutnik parkuje pod chmurką ale po robocie jest myty i ropowany. Razem z burtami zakładałem łańcuchy i kupiłem te zielone. Uważam że lipa. Na początku było w porządku, potem zaczęły się powoli wyciągać więc napinałem, kiedy brakowało napinacza skracałem. Tym sposobem jednej listwy już nie ma a łańcuchy kwalifikują się do napinania po dosłownie kilku rozrzutnikach. Na przyszły sezon trzeba będzie dać nowe. Wydaje się że Waryńskiego powinny być lepsze ale czy tak jest czy się tylko wydaje nie wiem. Na pewno igły do ładowania bel Waryńskiego są dobre bo posiadam i w porównaniu z tańszymi to elita. Więc chyba łańcuchy też od nich kupię. Jeśli będziesz wymieniał też listwy a masz przykręcane to mogę powiedzieć, że wg mnie wsuwane są lepsze. Lepiej dolegają do podłogi i nie mają tendencji do skręcania się. W przypadku przeskoczenia na zębatkach myślę że tez nie są tak bardzo podatne na wszelkie wygięcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj