ENDURAK91

Agregat do uprawy bezorkowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ENDURAK91    15

Zastanawiam się nad zakupem agregatu bezorkowego 3m  (grubera 10 łapowego) myślę nad agro-liftem.

Na co zwrócić uwagę w tych agregatach, jakie polecacie, jakie zabezpieczenie, jaki wał itp.?

Gleby średnie-lekkie, klasa. 1-4 czarnoziemy, gliny, piachy.

Wiadomość z agroFakt.pl

mateo105    11

Jakies 2 lata. Ale zauwazylem ze zboze po zbozu w uprawie bezorkowej jest w gorszej kondycji jak po orce. Natomiast kukurydza lux wychodzi

mateo105    11

No to powinno fajnie to uprawiac. Ale bierz obowiazkowo z walem daszkowym

bezbarwny    638

Do trzech metrów i dziesięciu łap, to już ciągnik musi być. 200 koni i chociaż 8-9 ton, bo inaczej kupka i mielenie kołami będzie 

You Shook Me All Night Long

M&M

6465    7504

Piszesz, czarnoziemy, gliny i mówisz że 150km wystarczy 🤦 jak głęboko chcesz tym robić?

galan99    4908

Konie jak konie ale łapy na glinie szybko się urywają .

Mikruss    525

bo do glebokiej uprawy powinny byc cienkie redlice. Oglądałem mandam spec hd i wg mnie  chyba jeden z gorzej zaprojektowanych agregatow jezeli chodzi o słupice, wiec wcale sie nie dziwie ze potrzeba do niego ze 200 km zeby jakos to szło a przez to ze mamy szerokie dluta itp to po przejezdzie ziemia wyglada jak po orce a o to do konca nie chodzi, bo mamy spulchniac gleboko a nie wywalac ziemie na wierzch.

Ale oczywiscie to tylko taka moja subiektywna ocena bo o ile by moze bym przełknął elementy robocze, tak jakość wykonania wg mnie jest słaba jak za tą cenę. To juz expom wyglądał na duzo lepiej zrobiony ale znowu słupica prawie calkiem pionowa, mimo ze ma elementy robocze horscha to kąt natarcia redlicy to prawie 90 st, gdzie w horschu redlica prawie lezy na ziemi.

bezbarwny    638

Szerokość redlicy uzależniona jest od zakładanej głębokości roboczej. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to do 25cm stosuje się elementy robocze o szerokości około 80 mm, poniżej 25cm, 50mm i jest to ściśle powiązane z możliwością  równomiernego spulchnienia gleby przez poszczególne elementy, w całym pasie szerokości roboczej.

w glinie, 150 koni, to kresek narobi na głębokości 15cm, po talerzówce na 10-12cm i lepiej wymiesza buksującymi kołami, niż redlicami. 

You Shook Me All Night Long

M&M

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damian19890527
      Renault ares 620 Rz jaki ma uciąg czy z przyczepa 12 t poradzi sobie transport w żniwa po polu

• Przez kuba123456
      Dzień dobry czy dał by sobie zetor forterra 11441 z broną wirową 3 metry i wałem packera i z siewnikiem amazone d8 3metry czy dał by radę ziemię bardzo ciężkie? 
    • Przez slavo666
      Witam
      Kilka talerzy w agregacie ma spory luz. Przypuszczam ze trzeba będzie dokręcić śruby łożyskowe. Robił ktoś klucz do tego
    • Przez MafiaPstrągowa
      Witam, mam pytanie, czy struny do wałka strunowego,  z blachy 3mm nie będą za słabe? W planach miało być na całym wale (2.1m) 6 tych kółek (blacha 5mm) z nacięciami pod struny, nie wiem czy te 3mm są wystarczające, ewentualnie czy zamiast palić nowe struny z blachy 4mm lepiej będzie dopalic 2 dodatkowe kółka, i w taki sposób wzmocnić konstrukcję, dodam że wałek będzie oczywiście dzielony na dwie części, A płaskowniki które są po obu końcach, i na środku na łożysko mam upalone z blachy 10mm.

• Przez Piotrek1604
      Witam serdecznie, poszukuje informacji na temat maszyn agrotom ats XL i kompaktowy agregat uprawowy up może są użytkownicy tych maszyn i podziela się opinia czy hydropak w ats XL jest stabilny czy nic nie pęka czy się nie zapycha tak samo w up czy doprawi dobrze i czy wytrzymały. Pozdrawiam 😄
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj