WojtekiAnia

Kury nie mogą stanąć na nogi.

Polecane posty

WojtekiAnia    1
Witam! Mam problem z dwoma kurkami. Kurki ma około 6 miesięcy. Jeden to kogut rasy szabo u którego zauważyłem na początku problem z utrzymaniem równowagi (ptak po prostu wywracał się na ogon) potem niestety z dnia na dzień przestał chodzić. Nogi ma niby sprawne ale nie może na nich ustać. Czasami łapy bardzo mu się trzesą. Poza tym je i pije normalnie. Druga to kurka mieszaniec. U kurki na początku pojawiło się kulawienie na jedną łapę a potem na drugą i też już nie ustanie na nogach. Je i pije normalnie. Weterynarz już wymiękła. Wzbogaciłem im pasze dałem zastrzyki Wit B a teraz daje im duże dawki w wodzie ale to nie pomaga. Nie wydaje mi się żeby to była choroba "mareka". Proszę poradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z chorych? 

Uciąć łeb i do dołka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekiAnia    1
Dajcie spokój z takimi radami😃😉 My staramy się ocalić każdą sztukę. To są kurki ozdobne. Wiem, że się nie opłaci ale tak już mamy. Może jest jakiś Wet na forum??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4924
35 minut temu, Pafnucy napisał:

Z chorych? 

Uciąć łeb i do dołka. 

Dokładnie. Po co się ma męczyć i ładować w to niepotrzebnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farpro    12

Podaj wapno , magnez grity wapienne są może to być też salmonella stawowa .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
8 godzin temu, Chłoporobotnik napisał:

Dokładnie. Po co się ma męczyć i ładować w to niepotrzebnie...

Prosił o radę jak wyleczyć zwierzę a nie jak dobić. Po co takie komentarze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekiAnia    1
Farpro napisał:

Podaj wapno , magnez grity wapienne są może to być też salmonella stawowa .

 

Dziękuję za radę. Będziemy prubować. Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4924
7 godzin temu, KlimekPL napisał:

Prosił o radę jak wyleczyć zwierzę a nie jak dobić. Po co takie komentarze? 

A znajdziesz tu inne rady? My się nie cackamy z niczym. Efekt całkowicie do przewidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farpro    12
8 godzin temu, WojtekiAnia napisał:

Dziękuję za radę. Będziemy prubować. Pozdrawiam

Oki , daj znać czy pomogło pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekiAnia    1
Kogut po ponad miesiącu leczenia wstał. Pomógł najprawdopodobniej antybiotyk. Kurka narazie bez zmian

Dziękuję za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy podać kurce jeszcze antybiotyk..Ona słabo piję i myślę, że dlatego nie zadziałało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarvinvanG    0

Czesc, 

jaki antybiotyk podales swoim kurom gdy mialy problem z chodzeniem?

jak sie zakonczyla ta sytuacja? Czy obie kurki wyzdrowialy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZwolakPL
      Witam!
      Mam zamiar kupić inkubator półautomatyczny na 56 jaj głównie z myślą o kurach. Sprzęt będzie głównie dla własnego użytku, ale planuję także zbierać zamówienia ze swoich okolic na młode pisklaki. Nie posiadam gospodarstwa rolnego, a kury są jako w gospodarstwie domowym. Czy jest to opłacalne? Lepiej swoje jajka kupić z targu czy brać je od klienta? Odnośnie samego inkubowania macie jakies wskazówki? 
      Pozdrawiam
    • Przez Patrykhej
      Witam , zastanawiam się nad zakupem gniotownika Rivakka szukam opini na jego temat , czy jest ktoś kto posiada taki gniotownik jak to wychodzi z częściami i czy się często psuje , dziennie musiał by przerobić około 4 , 5 ton z góry dziękuję za odpowiedzi 
    • Przez ChKrzysztof
      Witam,
      Mam zamiar zacząć hodowlę 7-8 tyś sztuk kaczki rzeźnej w hali łukowej, znalazłem ciekawą ofertę hali, mam grunt pod budowę, zaczynam starania w starostwie o warunki zabudowy no i oczywiście część wkładu finansowego....
      Niestety to za mało ...
      Kontaktowałem się z miejscowym ODR-em ... niestety otrzymałem informację, że nie łapie się na żaden program, otrzymałbym dofinansowanie na zakup hali łukowej gdybym chciał hodować bydło lub świnie.... lub utwardzić, ogrodzić teren gospodarstwa...czytając program dofinansowania w mojej opinii łapie się na rozwój małych gospodarstw i dofinansowanie 120 tyś nawet na zakup hali do hodowli drobiu...Dodatkowo po kontakcie z papfu spełniam warunki na zakup takiej hali...
      Stąd moje pytanie, czy odr ma rację i żadne dofinansowaniem mnie nie dotyczy?
      Gdzie szukać jakiegoś wsparcia finansowego/ jakiegoś programu unijnego?
      Czy zostaje tylko kredyt/pożyczka w banku?
      Dodam, że jestem młodym rolnikiem i nie mam milionów monet na koncie ani nie mam rodziców co śpią na pieniądzach a chcę być na swoim i się rozwijać 😉
    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj