yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

miwigos    3526

Nie podobno tylko napewno jak bor to trzeba dobrze zakwasić wode, a to kosztuje lepiej opryskać dwa razy

Edytowano przez miwigos
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Można mieszać. Co do insektycydów i boru to nie chodzi tu o pierwiastek jakim jest bor a o wysokie pH. Podobnie sprawa ma się z krzemem. Ja do mieszanin używam boru dr Greena.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
8 godzin temu, kamil2509 napisał:

Gdzieś czytałem że nie daje się insektycydow z Borem bo osłabia działanie

Insekcydy najlepiej działają przy pH 5,5 a bor potrafi podnieść do 10 pH. 

8 godzin temu, miwigos napisał:

Nie podobno tylko napewno jak bor to trzeba dobrze zakwasić wode, a to kosztuje lepiej opryskać dwa razy. 

 Chyba sobie jaja robisz. Policz ile kosztuje najtańszy zakwaszacz czyli kwasek cytrynowy a ile spalisz paliwa i czasu zmarnujesz na nowy przejazd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Kwasek cytrynowy 25kg za 420zł. Czyli 1,6zł za 100g. Taniej ci wyjdzie paliwo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Poosa chyba dawno kwasku nie kupowałeś

Pany a co na suszę? Krzem?

Woda. Duże ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

P&L Glinojeck SMS wysyłają odnośnie pojawienia się objawów chorób w burakach.

@Andpol być może trzeba się spieszyć z kontraktacją na przyszły sezon, Glinojeck miał kontraktować już w czerwcu ale na razie cisza, czyżby widzieli co dzieje się na rynku zbóż i teraz zamiast podnosić cenę poczekają do sierpnia to i 35- 38 euro/t będzie wystarczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Nie wiem  co trzeba sobie myśleć żeby siać buraki dla ksc, a co mówić o innych tych złodziejskich koncernach.. buraki musiałyby dawac 80t, ale niechby nawet to ile to to z tej ziemi wyciągnie.. jak dla mnie to jak tak dalej będzie to w Polsce zostanie może kilka zakładów z cukrowni przy bardzo dobrych glebach i to nie koniecznie werbkowice.. niech zaczną ku rwa robić z tych buraków bioetanol to może jakoś gospodarka by przecipała te ciężkie czasy jakie nas czekają, no ale niestety nikomu chyba na tym nie zależy.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To dlaczego siejesz dla KSC?

Z nieoficjalnych źródeł wiem że prawdopodobnie bedzie duza podwyżka ceny buraka. Żeby nie okazało się przypadkiem że z buraków zostanie wiecej jak z (Burak,kukurydzia,zboże,rzepak).

Edytowano przez hardkor113
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
57 minut temu, skywalker89 napisał:

Nie wiem  co trzeba sobie myśleć żeby siać buraki dla ksc, a co mówić o innych tych złodziejskich koncernach.. buraki musiałyby dawac 80t, ale niechby nawet to ile to to z tej ziemi wyciągnie.. jak dla mnie to jak tak dalej będzie to w Polsce zostanie może kilka zakładów z cukrowni przy bardzo dobrych glebach i to nie koniecznie werbkowice.. niech zaczną ku rwa robić z tych buraków bioetanol to może jakoś gospodarka by przecipała te ciężkie czasy jakie nas czekają, no ale niestety nikomu chyba na tym nie zależy.. 

Buraki się nie opłacają, fasola się nie opłaca to może powiedz co według ciebie sie opłaca?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Dobrze, że w końcu podnoszą ceny i rentowność wzrata. Walka o plantatora wskazuje też na to, że cukier będzie drożał. Pewnie przez to, że paliwo dalej będzie drożało i sporo trzeciny cukrowej zostanie przeznaczonej do produkcji bioetanolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
25 minut temu, Ulman napisał:

Buraki się nie opłacają, fasola się nie opłaca to może powiedz co według ciebie sie opłaca?

Nadal tego nie widzisz ??????? Oddać wszystko w pizdu i żyć z socjalu, węgiel dadzą, ciepło będzie i na uj się szarpać z jakimiś np burakami... jeczmien ozimy, owies trochę rapsu i kuku I niech dalej argumentują nam tutaj sratifami i innymi cukrami z Brazylii. Burak na tą chwilę to 300zl+300kg saletry+500npk i można siać.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Siej pszenice po 1000 zł, bo podobno tak u was płacą, na ten sezon buraki 42 Euro ,czyli koło 200 zł,czyli może być lepiej niż za  pszenice, za zeszłoroczne będzie dopłata około 8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
6 minut temu, skywalker89 napisał:

Nadal tego nie widzisz ??????? Oddać wszystko w pizdu i żyć z socjalu, węgiel dadzą, ciepło będzie i na uj się szarpać z jakimiś np burakami... jeczmien ozimy, owies trochę rapsu i kuku I niech dalej argumentują nam tutaj sratifami i innymi cukrami z Brazylii. Burak na tą chwilę to 300zl+300kg saletry+500npk i można siać.

To sprzedaj ziemię i żyj z socjalu albo na etat do Janusza wyzyskiwacza i zapier...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Juz dawno pisalem koledze @skywalker89 zeby tak zrobił. Na buraku go oszukuje cukrownia, na fasoli i pszenicy  handlarze sie fortun dorabiają a on wiecznie pokrzywdzony ale sieje i co roku daje sie dymać. Rolnik masochsta męczennik k**wa mać🤣

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Po co ja mam na innych robić, chceta-róbta, prędzej czy później tak docisną sprężynę że będziecie zyski z tych buraków widzieć jak swinia niebo. Co z tego jak może i na buraku coś zostanie, jak później trzeba tej ziemi "dawac" żeby coś roslo.. paliwo po 8-10zl. Dobrze, że wspomniał, a nowe samochodziki fasolarze za pół bańki se bioro co dwa lata, Ulman Ty jesteś taki dziwny że drugiego takiego tutaj nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Pszenica ozima po burakach rośnie bez grama nawozu.I jest chyba najładniejsza że wszystkich które mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Nie którzy pielenia może nie lubią, ja swoje trochę przelecieć musiałem chociażby ze względu na burakochwasty, pośpiechy - rosną w redlinach czyli w nasionach się trafia, przejazdem widziałem kawałek cały tym dziadostwem zarośnięty ale foty nie zrobiłem. Fakt kawałek przesianych to dopiero 4 liście.

Można i tak

https://www.bednar.com/pl/blog/pielenie-buraka-cukrowego-prawie-ukonczone/

 

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj