sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Piffpaff    377

dziś byłem na pszenicy i na głównych pędach wychodzi ładny długi i gruby klos ale po rozłożeniu łanu pędy boczne mają też długi klos ale jeszcze schowany w pochwie liścia i są bardzo cienkie. Pszenica zadbana 150kgN podane plus dobra ochrona, wody nie brakuje. Ciekawe czy jeszcze nabierze czy finalnie będzie drobne ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3912

żeby było jasne 45g metko i 150g tebukonazolu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2497
20 minut temu, Piffpaff napisał:

dziś byłem na pszenicy i na głównych pędach wychodzi ładny długi i gruby klos ale po rozłożeniu łanu pędy boczne mają też długi klos ale jeszcze schowany w pochwie liścia i są bardzo cienkie. Pszenica zadbana 150kgN podane plus dobra ochrona, wody nie brakuje. Ciekawe czy jeszcze nabierze czy finalnie będzie drobne ziarno

Przecież tam jeszcze nawet ziarna nie ma tylko zalążek ziarna  , to co byś chciał żeby kłos był taki jak w żniwa , daj tej pszenicy czas , jak ziarno będzie nabierało masy , to i kłos będzie się robił coraz grubszy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    377

nie oczekuje plonu w czerwcu ale wyraźnie widać że pszenica nie rowno się klosi i to mnie dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

we wtorek pryskałem pszenicę elatusem w dawce 0,9l dzisiaj zachodzę na pole a tam mnóstwo DTR... w dole i zaczyna wchodzić na flagowy :/ Elatus jeszcze nie zadziałał ? czy jechać z azokstrobiną poprawiać ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2497

@PiffpaffAle raczej to jest normalne że najpierw kłosy pokażą się na tych pędach głównych , a dopiero chwilę potem z następnych rozkrzewień się pokażą kłosy, i tak jest wszędzie i u każdego , więc trochę zmartwienie na wyrost , Im lepiej i we właściwym czasie była pszenica skrócona , tym równiej się klosi , ale też nie to ze w ciągu 3 dni wszystkie kłosy wyjdą w 100%, 

@Renault9514 JPRD,  jedz może z powrotem 2 raz elatusem na poprawkę , . Ludzie włączcie myślenie , to po jakiego uja dawałeś tego elatusa , skoro teraz chcesz poprawiać znowu , elatus chyba działa też na dtr , spojrzyj w etykiete , bo z takim podejściem to co 3 dni będziesz poprawiał 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

@mysza103 i czego się wyzywasz na @Renault9514 poprostu zabiegł mogl nie byc skuteczny, warunki, albo poprostu dawka cieczy, dysze itp. jak dopiero flaga wychodzi a takie rzeczy no to normalne że trzebaby poprawić żeby nie zepsuć sobie zboża na samym końcu. A może ma jaka fito albo susza daje się we znaki i źle zidentyfikował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17
2 godziny temu, wojtek424517 napisał:

Panowie, jak powinna byc wypełniona kolumna 5 i 10 o zwrot do materiału siewnego? zasiane 6,11ha (3,95 + 2,16) i kupione 1000 kg pszenicy, działk ewidencyjne mają 9,39 i 4,15 ha, dobrze jest na tym zdjeciu ?

ę materiał.jpg

Niestety musisz poprawić w kolumnie nr 10 wpisać to samo co jest w kolumnie 5. Jeśli mogę coś pomóc to zostało Ci jeszcze 0,55 ha do rozpisania. masz działki ewidencyjne większe od działek rolnych więc można to rozpisać. Ale to juz od Ciebie zależy.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1218

A teraz ciekawostka był u mnie człowiek z Bayer i powiedział że t 3 jak wychodzą kłosy kolega z firmy sor że jak opadają pylniki a spotkany w sklepie przedstawiciel sor że początek kwitnienia jakie wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Przed chwilą, alfa napisał:

A teraz ciekawostka był u mnie człowiek z Bayer i powiedział że t 3 jak wychodzą kłosy kolega z firmy sor że jak opadają pylniki a spotkany w sklepie przedstawiciel sor że początek kwitnienia jakie wasze zdanie?

Faza około kwitnieniowia jest najlepsza, ale to też nie znaczy, że mamy pryskac jak wyrzuci pylniki i koniec, bo wtedy jest juz po kwitnieniu. Gdy kłos wyjdzie z pochwy odczekać 3-4 dni i jechać w mojej opini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
1 minutę temu, alfa napisał:

A teraz ciekawostka był u mnie człowiek z Bayer i powiedział że t 3 jak wychodzą kłosy kolega z firmy sor że jak opadają pylniki a spotkany w sklepie przedstawiciel sor że początek kwitnienia jakie wasze zdanie?

zależy ile dni temu poszło T2, nie widze zasadności jechać T3 poniżej 3 tygodni od zabiegu jesli brak presji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36
1 godzinę temu, ROLNIK7 napisał:

Niestety musisz poprawić w kolumnie nr 10 wpisać to samo co jest w kolumnie 5. Jeśli mogę coś pomóc to zostało Ci jeszcze 0,55 ha do rozpisania. masz działki ewidencyjne większe od działek rolnych więc można to rozpisać. Ale to juz od Ciebie zależy.

W jaki sposób rozpisać 0,55 ha ? Przecież we wniosku o dopłaty bezpośrednie mam 6,11 tak jak tutaj. ? Rozumiem, że chodzi o kupione 1000 kg / 150 ( minimum wysiewu ) to daje do obsiania 6,66 ha. 

Edytowano przez wojtek424517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17
1 minutę temu, wojtek424517 napisał:

W jaki sposób rozpisać 0,55 ha ? Przecież we wniosku o dopłaty bezpośrednie mam 6,11 tak jak tutaj. ? Rozumiem, że chodzi o kupione 1000 kg / 150 ( minimum wysiewu ) to daje do obsiania 6,66 ha. 

W takim razie to pozamiatane , ja tam zawsze cześć obsiewam swoim to mogę rozpisać. Zresztą teraz to te dopłaty to juz grosze, więc dużej straty nie będzie. A na następny sezon to może i nic z CN nie zakupie jak ceny materiału siewnego będą powyżej 3000 zł za t. Kupie drogi kwalifikat sprzedam tanio zboże za rok i z łaski dadzą półtora roku od zasiewów po 70 zł do ha  Może to i scenariusz pesymistyczny ale bardzo realny.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143

Juz mozna składać o zwrot za materiał siewny? Do kiedy termin w tym roku? Jak ktos ma moze rzucic linka na stronkę aimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2497
2 godziny temu, Mecha napisał:

@mysza103 i czego się wyzywasz na @Renault9514 poprostu zabiegł mogl nie byc skuteczny, warunki, albo poprostu dawka cieczy, dysze itp. jak dopiero flaga wychodzi a takie rzeczy no to normalne że trzebaby poprawić żeby nie zepsuć sobie zboża na samym końcu. A może ma jaka fito albo susza daje się we znaki i źle zidentyfikował

Przeczytaj jeszcze raz co on napisał , we wtorek pryskał i po 4 dniach się pyta czy poprawiać bo są choroby. To co on myśli że grzyb po oprysku zniknie jak za pomocą czarodziejskiej różdżki? I ty mówisz żeby się nie unosić , ale przecież jak się czyta takie głupie pytania to normalnie krew człowieka zalewa , bo gdyby ten oprysk był wykonany ze 3 tygodnie temu , to bym się nawet do tego nie odniósł , ale po 4 dniach to ten elatus się dopiero rozprowadził po całej roślinie , a elatus w dawce 0,9 jest już wystarczający , więc niech chłopak da se na wstrzymanie , a nie że sobie wmawia coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    521
SawekBraczyk napisał:

U was pszenice ile jeszcze liści zielonych maja ? Ja robiłem T3 w środę to dopiero co zaczynała pylniki wyrzucać . Teraz już całkiem okwitła . 

Wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

u mnie na jednym kawałku od miedzy na szerokosci 2.5 metra wywaliło miotło nie z gruchy nie z pietruchy. Na jesieni pryskałem pierwszy raz expertem zeby zrobić rotacje substancjami bo był chlorotoluron i guzik cos nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3576

Pewnie za późno pryskałeś , ja pryskam wiele lat na szpilke i działa na 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj