Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
27 minut temu, wyrebski1 napisał:

Jak tak dalej będzie to w sierpniu każdy zastanowi się dwa razy nim zasieje rzepak. Mamy przecież w głowie, że cena mogła poszybować całkiem niedawno do prawie 5k, a teraz połowa!

a ja posieje jeszcze więcej , w tym roku średnia 4,5 t/ha przy cenie 2600/t to źle, to idź zarób

500kg s.a. x 4000 = 2000

400 kg poli x 4000=1600

Chemia 1500

nasiona 400

paliwo 1000

inne pierdoły 1000

4200 zostało/ z 50 ha kawał kasy

moja kobieta 50 miesiący musi pracować

więc nie pierdo..... głupot, a sprzedany po 3200

 

 

Edytowane przez pawelek98
Opublikowano
5 minut temu, pawelek98 napisał:

a ja posieje jeszcze więcej , w tym roku średnia 4,5 t/ha przy cenie 2600/t to źle, to idź zarób

500kg s.a. x 4000 = 2000

400 kg poli x 4000=1600

Chemia 1500

nasiona 400

paliwo 1000

inne pierdoły 1000

4200 zostało/ z 50 ha kawał kasy

moja kobieta 50 miesiący musi pracować

więc nie pierdo..... głupot, a sprzedany po 3200

 

 

Tanio nasiona wyrwałeś 🤔

Opublikowano
2 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Jak odmiana? Jak ja przeglądałem oferty to taniej jak 700 ciężko było coś znaleźć 

no przecież worek na 3ha, to nie kukurydza

KWS umberto, KWS Feliciano

worek sieje na 3,5 ha

Opublikowano

max 500 pln na hektar te "złote" odmiany kosztowały więc kolega dobrze liczy :)

ale żeby mieć te 50ha i sprzęt do ogarnięcia to pokolenia pracowały latami ... więc nie tak hop siup, a i 4,5 t z hektara zebrać nie tak łatwo jak się pisze

Opublikowano
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Ci co chcieli 5 koła to byli marzyciele

Przecież sam o niewiele mniejszej cenie marzyłeś i to po żniwach jak cena już leciała na łeb , na szyje to twierdziłeś że kwestią czasu jest 4- 4,5 tys

  • Thanks 1
Opublikowano
48 minut temu, pawelek98 napisał:

a ja posieje jeszcze więcej , w tym roku średnia 4,5 t/ha przy cenie 2600/t to źle, to idź zarób

500kg s.a. x 4000 = 2000

400 kg poli x 4000=1600

Chemia 1500

nasiona 400

paliwo 1000

inne pierdoły 1000

4200 zostało/ z 50 ha kawał kasy

moja kobieta 50 miesiący musi pracować

więc nie pierdo..... głupot, a sprzedany po 3200

 

 

To 4200 przy takim plonie to i tak jakoś ten wynik finansowy kiepski zostaje , bo przy 6 tonach pszenicy zostanie więcej niż te 4200

  • Confused 1
Opublikowano (edytowane)

4 a 5 tysi to duża różnica

Edytowane przez miwigos
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v