Polecane posty

Troker1979    566

jedno gospodarstwo na ojca drugie na syna i US może w pompkę cmoknąć jak rozsądnie się gospodarzy.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

I dopłaty teraz mają dla małych być dużo większe niz dla dużych i można rozpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

@Bugii To znaczy że jedno jest na ciebie , a drugie na kogoś innego nie obydwa na ciebie .

Edytowano przez robert1226
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

Tak tak.

6 minut temu, Troker1979 napisał:

jedno gospodarstwo na ojca drugie na syna i US może w pompkę cmoknąć jak rozsądnie się gospodarzy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
40 minut temu, Troker1979 napisał:

jedno gospodarstwo na ojca drugie na syna i US może w pompkę cmoknąć jak rozsądnie się gospodarzy.

Sam tak miałem kilka lat bezproblemowo , od kilku obaj na VAT bo szkoda było tracić kasy z maszyn na modernizację.

Znajomi już kilkanaście lat tak gospodarują , papiery grają i nikt problemów nie widzi oby wszystko z głową robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Dzisiaj dzwonił do mnie za krowami znajomy co oddaje do małej lokalnej mleczarni i jest w radzie to mówił że z mlekiem to nie za wesoło , jak do tej pory przeżut sprzedawali po 2.6-2.8 to teraz jest po 1.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

jedno gospodarstwo na ojca drugie na syna i US może w pompkę cmoknąć jak rozsądnie się gospodarzy.

Dokładnie.... 👍

1 godzinę temu, Strongman napisał:

U mnie zona ma jedne gospodarstwo a ja mam drugie.

 

No na dziś nie warto mieć więcej jk 50 ha... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 godzinę temu, Strongman napisał:

U mnie zona ma jedne gospodarstwo a ja mam drugie.

No ale to już przed ślubem chyba mieliście po przepisywane te gospodarstwa bo ja tak chciałem zrobić w zeszłym roku to agencja się nie zgodziła chyba że rozwód weźmiemy albo rozdzielność majątkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

No właśnie przed ślubem miała już gospodarstwo a w agencji ze jak tak to może tak być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
Przed chwilą, Strongman napisał:

No właśnie przed ślubem miała już gospodarstwo a w agencji ze jak tak to może tak być.

Ja muszę rozwód wziąć ze swoją  bo już 20 lat to starczy🤣

  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895
26 minut temu, Zdzinio napisał:

Dzisiaj dzwonił do mnie za krowami znajomy co oddaje do małej lokalnej mleczarni i jest w radzie to mówił że z mlekiem to nie za wesoło , jak do tej pory przeżut sprzedawali po 2.6-2.8 to teraz jest po 1.7

To rozpuda od marca 1,5 nie złapie przy max progu i parametrach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

No nie jest to prawda... Bo po pierwsze to płacili naWet 3,2 zł za przerzut.... Info z pierwszej ręki od gościa z rady 😜... 

Nikt tu tego oficjalnie nie przyzna i tyle... A taki Alfik zaprzeczy trzy krotnie że nie 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

Dzisiaj dzwonił do mnie za krowami znajomy co oddaje do małej lokalnej mleczarni i jest w radzie to mówił że z mlekiem to nie za wesoło , jak do tej pory przeżut sprzedawali po 2.6-2.8 to teraz jest po 1.7

Ten sam co mówił że w Sierpcu ch*ja mają a nie 2,30? Pamiętasz ten swój post?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 minutę temu, Marcin441 napisał:

Ten sam co mówił że w Sierpcu ch*ja mają a nie 2,30? Pamiętasz ten swój post?

Nie to inna mała mleczarnia pod Warszawą ma chyba 600 dostawców. Ja tylko powtarzam to co tamten mówił, a znam go bardzo dobrze i raczej nie opowiada bajek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

A mi się wydaje że ten sam, bo tamten pierd*lił i ten też. Śmietana przerzutowa 40% kosztuje 30 tyś/tone i drożeje, to jak chłopie mleko 4,2 tłuszczu ma kosztować 1,7? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 godzinę temu, Marcin441 napisał:

A mi się wydaje że ten sam, bo tamten pierd*lił i ten też. Śmietana przerzutowa 40% kosztuje 30 tyś/tone i drożeje, to jak chłopie mleko 4,2 tłuszczu ma kosztować 1,7? 

Nie wiem czy pierd.li czy nie , właśnie zrezygnowali z przeżutu i robią głównie śmietanę i proszek. Podejrzewam że w ciągu dwóch tygodni będzie wiadomo czy to prawda, ale to już nie będzie moje zmartwienie

Edytowano przez Zdzinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169
10 godzin temu, Marcin441 napisał:

A mi się wydaje że ten sam, bo tamten pierd*lił i ten też. Śmietana przerzutowa 40% kosztuje 30 tyś/tone i drożeje, to jak chłopie mleko 4,2 tłuszczu ma kosztować 1,7? 

Potwierdzam przerzut koło 2,4 zł teraz wychodzi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

Niech lepiej podadzą cene na przyszle miesiące bo z tym vatem to już chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj