Polecane posty

dabrowskit    231
Kierownik napisał:

a milicjant?


akurat ta obora co byłem dzisiaj idealnie wpasowuje się w to co chciałem u siebie. Tylko na 4 roboty. możliwość pociągnięcia do tyłu na 2 kolejne będzie

też korytarze bo bokach chcesz. Ja jak rozmawiałem o oborze jak robili silosy u mnie to szef ekipy mówi że ,, korytarze bo bokach to łatwy i dobry pieniądz dla niego,, bo liczy za m² oborę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
10 minut temu, Mateusz1q napisał:

Że po 40 latach pracy powinna być emerytura to rozumiem. Ale te dzieci to chyba jacyś sadyści gnają do pracy 

Zawsze miałem jakieś obowiązki i nie był to przymus a raczej chęć by pomagać. Jak patrzę na dzisiejszą młodzież którą trudno oderwać od komputera, telefonu to myślę że świat zmierza w złym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, alfa napisał:

Miałem 200 tys swojej gotówki na koncie stwierdziłem że wezmę 200 kredytu co mi zostanie na krowy pójdzie  zaraz poszedł SAPARD rozrzutnik unia 23 tys 60 zwrotu.  Obora poszła przyjechało 10 pierwiastek weszło kilka swoich jalowek mleko było fajne wyplata szok poszło spo:ciągnik prasa i samochód jalowek. No i jak to pocielilo się zrobiło się mleka 5500 to nie chwaląc się czułem się jak jakiś car zapłaciłem śmieszny kredyt kupiłem nówkę samochód zaraz za dwa lata 2 mieszkaia  w Ełku po 60 tys 😲. I kręciło się to naprawdę fajnie była kasa maszyny jak za darmo kupiłem co trzeba na oborze przeganialem raty . I dziś mogę powiedzieć że to były czasy wyśmienite cudowne nie wiem jak to określić.  Jak ludzie zobaczyli ze mam kasę nie wieszam się to zaczęła się zazdrość.  Dziś mogę Ci powiedzieć że był strach iobawa niespane noce myślenie że albo się uda albo nie a nie akceptowałem budowy więcej pracy a na koniec 9 kolejnego miesiąca tej samej kasy.  Musiało być do przodu i szczęście że tak było.  Grunt wszystko liczyć przy cenie nawizu poli 2tys saletra 1.5 wapno 400 odsiew trawy po 22 za kg co 4 lata to wychodzi bela na własnych polach 97 zł gdxie kupisz gotową na dzierżawie wogole nie mówię nie liczyłem dopłaty licząc.  Kupić pole za 100 tys 100 lat przy obecnych kosztach plus kredyt 130 lat na kukurydzy 60 lat 

Jeśli to nie jest tajemnica, to ile masz krów, bydła, ziemi własnej i dzierżaw, bo widzę że większość traktuje ciebie jak jakiegoś potentat mlecznego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins napisał:

Co do socjalu to POLANDI nie stać na social , jesteśmy w uj biednym krajem, nie mamy niczego swojego, nawet porządnego sklepu i z czego ten social ma być dany?.. Teraz nieroby mają życie jak w madrycie ( widać to chyba u każdego w okolicy ) 

nie mamy nic bo wszystko sprzedane albo dokładniej mówiąc rozkradzione a teraz nawet władze sądy i wszystko chcą oddać i to Niemcom. oj gdyby nasi dziadkowie co ginęli za wolność naszą wstali i to zobaczyli to dali by popalić swoim potomkom za oddanie polski. a skoro Tobie tak źle a nierobom tak dobrze to rzuć to wszystko i będziesz mieć jak bułeczka w maśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Teraz to młodzi mają życie na wsi mają wszystko telefony komputery ciuchy najlepsze na 18 fura.

Mój ojciec opowiada często jak był w 2 klasie podstawówki to dziadek zrobił mu kosę do koszenia trawy bo łąk podmokłych było nad rzeką dużo i pół lata ręcznie kosili potem kopy siana nosili i stawiali stogi a zimą jak było rozlewisko i zamarzło wszystko to dopiero konia  wóz i zwozili do domu albo na rynek sprzedawać. Fakt mokre lata wtedy były. A co bąków i ślepaków tysiące. To były paskudne czasy

A teraz jednego dnia się kosi drugiego zabiera i po problemie . Jak mokro to wcale się nie kosi bo można maszyny potopić. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2204
3 godziny temu, alfa napisał:

Został największym kłamcą i złodziejem w historii Polski 

Mówisz o Kaczorze donaldzie..? No w sumie masz rację... 😏 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
49 minut temu, Polski_rolnik_arczi napisał:

Jeśli to nie jest tajemnica, to ile masz krów, bydła, ziemi własnej i dzierżaw, bo widzę że większość traktuje ciebie jak jakiegoś potentat mlecznego? 

Wydajność 11 tys sztuk 100 w doju z zapuszczonymi 115   50 ha pod roślinka 100 pod krowę 120 własnej dobrej ziemi . Nie jestem jakimś tam potentatem są dużo wieksi . Można powiedzieć nawet że maly pelch 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
2 godziny temu, greg1985 napisał:

A jak PiS suszowe wypłacał to taki był dobry A jak teraz inflacja to PiS zły. Przecież to problem całej Europy. U nas coś robią A że pośrednicy w dupe zawsze rolnika dymają to już inna sprawa . Też mi u  ich wszystko się nie podoba ale nie ma na kogo głosować A u nas na wschodzie zawsze bastion PiS był żadnego kandydata na posła z innej partii nigdy nie widziałem u nas w okolicy A żeby coś wogle o wsi wspominali to już całkiem dnoo i wodorosty 😛

Zapamiętaj to sobie bo mało kumaty jesteś , PiS nic nikomu nie daje , tylko kupuje od ciebie za twoje pieniądze głosy. Z tym dawaniem to tak jak by ci żona z twojego portfela wzięła 100 zł i dała ci i powiedziała masz to dla ciebie na piwo , a ty będziesz szczęśliwy bo dostałeś kasę od żony.

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no zobacz ale żona mu dała a donaldzik zabrał i nie dał nic. wolał jak okradali kraj obcy. ok ja milknie bo będzie że bronie PiS

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
2 minuty temu, TomaszKysiski napisał:

no zobacz ale żona mu dała a donaldzik zabrał i nie dał nic. wolał jak okradali kraj obcy. ok ja milknie bo będzie że bronie PiS

Ja nie bronę ni po nim PiSu nie psl bo to wszyscy jednego h...... warci wszyscy nas okradają , ale ci to idą na całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
7 minut temu, robert1226 napisał:

Zapamiętaj to sobie bo mało kumaty jesteś , PiS nic nikomu nie daje , tylko kupuje od ciebie za twoje pieniądze głosy. Z tym dawaniem to tak jak by ci żona z twojego portfela wzięła 100 zł i dała ci i powiedziała masz to dla ciebie na piwo , a ty będziesz szczęśliwy bo dostałeś kasę od żony.

To że tobie żona daje na piwo to świadczy o tym że jesteś mało kumaty i rozgarniety że musi ci kasę wyliczać 😉

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Tylko ci przykład taki dałem ,a że nie zrozumiałeś  , no cóż wyborca PiSu.  co się dziwić.

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
10 minut temu, robert1226 napisał:

Tylko ci przykład taki dałem ,a że nie zrozumiałeś  , no cóż wyborca PiSu.  co się dziwić.

Taki przykład chyba z książki profesora Balcerowicza. Pożyjemy zobaczymy czy ci  Tusk na piwo da z twoich pieniędzy.  A i podobno Petru wraca do Nowoczesnej . Ma doradzać w sprawach gospodarczych.  No to będziemy mieli 6 króli 😂😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

W przeciwieństwie do ciebie nie chce by mi ktoś coś dawał będę wdzięczny jak mi przestaną zabierać.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
55 minut temu, alfa napisał:

Wydajność 11 tys sztuk 100 w doju z zapuszczonymi 115   50 ha pod roślinka 100 pod krowę 120 własnej dobrej ziemi . Nie jestem jakimś tam potentatem są dużo wieksi . Można powiedzieć nawet że maly pelch 

Alfik jak ty piszesz co rusz to inne bajki.... Może trzymaj się jednej wersji. 🤔

Zgadnij kogo tu cytuje 😁

"Dzikijohn ja mam 500tys rocznie i jakos za cholerę nie może mi zostac 250 tys rocznie . Według ciebie ma mi zostac 20 tys miesięcznie a nie zostaje i nie mam robota ani nawet hali. Zobaczymy co powiesz jak spadnie i będzie ci zostawało 5 gr z litra.mnie w ostatnich 2 latach zdziesiątkowały choroby krów taki okres chorób juz odpuścili ale dalej wydaje na leczenie więcej niż zwykle i zle ci nie życzę ale kolega miał to samo ja w pewnym momencie mialem pętlę na szyi jak to się mówi przy obecnej cenie a przy zlotowce nie potrafię powiedzieć co by bylo"

"Nie dodalo mi całego postu tak wiec jak bym miał tyle zysku co mówisz to bania na koncie jak nic ponieważ od czterech lat nic poważnego nie kupiłem , a wtedy zebym miał miliona kupiłbym 4 mieszkania 3 pok w Bialym i tak jak placi siostra 600 mc wydzierzawil dla studentek wzialbym 7200 , dzierzawe i doplate. Postawilbym na srodku podworka parasol wzial zubra i krzyczał dojcie rolnicy dojcie jest luks ty dzikijohnie tez doj przecież sa takie zyski. Dla twojej wiadomości przez 2 latka wyjechalo mi 45 krówek policz strate i do tego wierz mi lub nie wet kasowal miesięcznie 10000-13000 tys co bys kochaniutki w takiej sytuacji powiedział? Teraz była sobie suszka paszki brak trzeba bulic za wszystko tak jak kolega wcześniej napisał to remont się trafi to tak jak mi choroby czy jeszcze jaka inna cholera, ale co tam przecież poddoje jeszcze 4 lata i znow mam 1000000zł. Kurcze to ja jeszcze nie rezygnuje (już mam  ) miliona a jestem młody to poddoje jeszcze 8 lat i będę miał 3000000 kurcze 12 mieszkan co ja będę z kasą robił w sumie to bez mieszkan wezme na lokacie na czysto 2,8 % a to jakies 84000 zł widziecie chłopaki jaki ja milioner będę ? I wierzycie w zyski johna ? albo ma szczęście i nie miał do tej pory zadnych nieszczesc albo pisze bo pisze bo to ."

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1
  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
55 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Alfik jak ty piszesz co rusz to inne bajki.... Może trzymaj się jednej wersji. 🤔

Zgadnij kogo tu cytuje 😁

"Dzikijohn ja mam 500tys rocznie i jakos za cholerę nie może mi zostac 250 tys rocznie . Według ciebie ma mi zostac 20 tys miesięcznie a nie zostaje i nie mam robota ani nawet hali. Zobaczymy co powiesz jak spadnie i będzie ci zostawało 5 gr z litra.mnie w ostatnich 2 latach zdziesiątkowały choroby krów taki okres chorób juz odpuścili ale dalej wydaje na leczenie więcej niż zwykle i zle ci nie życzę ale kolega miał to samo ja w pewnym momencie mialem pętlę na szyi jak to się mówi przy obecnej cenie a przy zlotowce nie potrafię powiedzieć co by bylo"

"Nie dodalo mi całego postu tak wiec jak bym miał tyle zysku co mówisz to bania na koncie jak nic ponieważ od czterech lat nic poważnego nie kupiłem , a wtedy zebym miał miliona kupiłbym 4 mieszkania 3 pok w Bialym i tak jak placi siostra 600 mc wydzierzawil dla studentek wzialbym 7200 , dzierzawe i doplate. Postawilbym na srodku podworka parasol wzial zubra i krzyczał dojcie rolnicy dojcie jest luks ty dzikijohnie tez doj przecież sa takie zyski. Dla twojej wiadomości przez 2 latka wyjechalo mi 45 krówek policz strate i do tego wierz mi lub nie wet kasowal miesięcznie 10000-13000 tys co bys kochaniutki w takiej sytuacji powiedział? Teraz była sobie suszka paszki brak trzeba bulic za wszystko tak jak kolega wcześniej napisał to remont się trafi to tak jak mi choroby czy jeszcze jaka inna cholera, ale co tam przecież poddoje jeszcze 4 lata i znow mam 1000000zł. Kurcze to ja jeszcze nie rezygnuje (już mam  ) miliona a jestem młody to poddoje jeszcze 8 lat i będę miał 3000000 kurcze 12 mieszkan co ja będę z kasą robił w sumie to bez mieszkan wezme na lokacie na czysto 2,8 % a to jakies 84000 zł widziecie chłopaki jaki ja milioner będę ? I wierzycie w zyski johna ? albo ma szczęście i nie miał do tej pory zadnych nieszczesc albo pisze bo pisze bo to ."

Będę w domu to chcesz to wstawię ci z utylizacji stada pismo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

A ponoć już 10 lat temu nie miałeś co z kasy robić 🤔

A tu takie wylewne posty nie dawno pociles 😁

Oh jak szybko do milionera doszedłeś 🤔toć to szok. 

Niczego nie musisz wstawiać... Ja ci wierzę że pisałeś prawdę 😜

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
Przed chwilą, Bogdan_ja napisał:

A ponoć już 10 lat temu nie miałeś co z kasy robić 🤔

Pamiętaj że nigdy nie łącze krów z czymś innym bo mija się z celem.  Doić krowy a dokładać z czegoś innego niezbyt fajna sprawa . A wiesz jak robią jak zutylizują stado dają parę groszy za sztukę.  Odkupisz co się da i jak ma złość wszystkie ibry bvdy pi się N dużą skalę wwala bo jak pod górę to pod górę.  Juz miała być całkowita likwidacja stada bo brak sił był.  Były miesiące że szedł przelew 25 tys do weterynarza nie liczę tego co Sam leczyłem we własnym zakresie . Był miesiąc że 2 krowy nie miało zapalenia płuc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

a liczyliście kiedyś dochód jako wzrost wartości gospodarstwa bo na gospodarswie pieniądze  szybko znikają, niekończące sie inwestycje ale te inwestycje to chcąc nie chcąc to jednak niewidzialny pieniądz, który można spieniężyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj