Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymorning    2

slawek74 napisał:

narpierw zapraszam na pięcioletnie praktyki 😁 Hehe praktyk nie potrzebuje bo już parę lat doimy na konwie tak na własny użytek i dla cieląt, są sztuki z których można by to rozwinąć ale się zastanawiam czy jest sens

Strongman napisał:

Raczej nie bo krowy trzeba trzymać latami, wybierać najlepsze a tak zaczynać od zera to można coś chować na mięso a krowy to nie mięso. Krowy są już trzymane kilka lat i są dojone ale na własny użytek i dla cieląt. Mięsne trzymamy cały czas

alfa    367
Napisano (edytowany)
36 minut temu, Marcin133 napisał:

Alfa a co za rudego rządów było lepiej? 

Podniesienie zusu do niebotycznych kwot podniesienie płacy minimalnej rozlegacenie społeczeństwa podatkiod wszystkiego  np działalności powierzchni użytkowej Itp podatki od wszystkiego co leży chodzi rusza się  nowe lady zwiększenie podatków dochodowych inflacja zwiększenie opłat za śmieci  ubezpieczenia w górę kredyty w górę opłaty bankowe w górę długo. Zablokowanie fotowoltaiki i zasada 10 h dla wiatru pakowanie kasy w nierentowne kopalnie nic nie dającyz punktu ekonomi  przekop mierzei budowa cpk koniecznie w Baranowie zabicie stepki pod polski prom zerwanie umowy Tuska na gaz gdzie mielibyśmy dziś taka cene jak kiedyś a wszyscy w uni płacili by dzisiejsza podarowanie 2 mld na telewizję propagandową finansowanie ojca  rydzyk długo  by wymieniać za to wszystko płacisz teraz Ty ja i wszyscy rolnicy  to wszystko dla takiej mleczarni jest bolesne jak się zatrudnia kilka tys ludzi a kolejnych kilka tys to wozi sprzedaje produkuje opakowania itp itp.  Nawozy ok gaz ropa itp rozumiem ale jakim cudem grupa azoty PGNiG energa pge każda firma zwiększa zysk na akcje a mówią nam że nie ma kasy na tańszy nawoz prąd i nowa sieć elektryczna. .  Nas rolników to niszczy . Nie chcę nikogo tu wyzywać od pisowców ale kto nie widzi co oni robią ma klapki na oczach rudy kradł ale po cichu i trochu a ci to istne barbarzyństwo w białych rękawiczkach.  Przykład idiotyzmu ? Podatek cukrowy i opłata za radio w ciągniku  stawki mandatów oplaty paliwowe oj bez końca można mówić trzeba by usiąść i cala noc pisać mamy praktycznie najwyższy chyba 2 po kolei stosunek opodatkowania PKB gdzie żeby się szybko rozwijać trzeba być z drugiej strony . Zadłużenie rośnie niesamowicie do tego mala hiperinflacja do tego cielak glapinski podniesie do 7 8 stopy i tak skonczy sie normalne życie dla kilku mln Polaków wszystko oby tylko po cichu trochę zagarnąć 

Edytowano przez alfa
  • Like 3

Wiadomość z agroFakt.pl

greg1985    285

To wszystko  jest bolesne dla mleczarni tym bardziej że wszyscy prezesi i zarządy to PSL i nie mogą przebolec że nie są teraz przy korycie 😂😂😂 bo można by się nachapać jeszcze więcej. 

Mnie też boli jak wszystko idzie do góry A ceny mleka tylko tylko. Fakt że jak by cena mleka dla producenta wystrzeliła tak szybko jak np ceny nawozów to wielu rolników pewnie w tafiłach by nocowało aby tylko Fenda zamówić 😂😂

• Like 1
  • Haha 1

Marcin441    226
4 godziny temu, alfa napisał:

Nie o to mi chodziło że będzie premia do grudnia.  Chodziło o to że  najbliższym czasie można w sferę marzen wziąć 2.4 . Nikt też narazie nie placi w Polsce ceny zbizonej do tej kwoty W ogóle widział ktoś co biedronka robi z cenami od dzisiaj? 

Za grudzień miałem 2,42 zł brutto a Sierpc jest chyba w Polsce. Nie dawno była gadka inwestujta chłopy obniżajta koszty produkcji i inwestujta w mleko a teraz no i chłopy przeinwestowaliśta hahaha. Już kiedyś chyba pisał to komizmo że jest tak cały czas że teraz w mleczarni duże koszty, teraz nie ma popytu, teraz trzeba inwestować, teraz trzeba przejmować a ceną mleka zawsze na granicy opłacalności wtedy w to wątpiłem ale jak faktycznie te premie z końca roku mleczarnie zabiorą to śmiech na sali. Piszesz że można odłożyć w ch*j kasy? Podaj kwote ile masz krów i ile odłożysz 

• Like 1

chuck00    197
34 minuty temu, alfa napisał:

Podniesienie zusu do niebotycznych kwot podniesienie płacy minimalnej rozlegacenie społeczeństwa podatkiod wszystkiego  np działalności powierzchni użytkowej Itp podatki od wszystkiego co leży chodzi rusza się  nowe lady zwiększenie podatków dochodowych inflacja zwiększenie opłat za śmieci  ubezpieczenia w górę kredyty w górę opłaty bankowe w górę długo. Zablokowanie fotowoltaiki i zasada 10 h dla wiatru pakowanie kasy w nierentowne kopalnie nic nie dającyz punktu ekonomi  przekop mierzei budowa cpk koniecznie w Baranowie zabicie stepki pod polski prom zerwanie umowy Tuska na gaz gdzie mielibyśmy dziś taka cene jak kiedyś a wszyscy w uni płacili by dzisiejsza podarowanie 2 mld na telewizję propagandową finansowanie ojca  rydzyk długo  by wymieniać za to wszystko płacisz teraz Ty ja i wszyscy rolnicy  to wszystko dla takiej mleczarni jest bolesne jak się zatrudnia kilka tys ludzi a kolejnych kilka tys to wozi sprzedaje produkuje opakowania itp itp.  Nawozy ok gaz ropa itp rozumiem ale jakim cudem grupa azoty PGNiG energa pge każda firma zwiększa zysk na akcje a mówią nam że nie ma kasy na tańszy nawoz prąd i nowa sieć elektryczna. .  Nas rolników to niszczy . Nie chcę nikogo tu wyzywać od pisowców ale kto nie widzi co oni robią ma klapki na oczach rudy kradł ale po cichu i trochu a ci to istne barbarzyństwo w białych rękawiczkach.  Przykład idiotyzmu ? Podatek cukrowy i opłata za radio w ciągniku  stawki mandatów oplaty paliwowe oj bez końca można mówić trzeba by usiąść i cala noc pisać mamy praktycznie najwyższy chyba 2 po kolei stosunek opodatkowania PKB gdzie żeby się szybko rozwijać trzeba być z drugiej strony . Zadłużenie rośnie niesamowicie do tego mala hiperinflacja do tego cielak glapinski podniesie do 7 8 stopy i tak skonczy sie normalne życie dla kilku mln Polaków wszystko oby tylko po cichu trochę zagarnąć 

Masz tutaj sporo racji, ale chciałem się odnieść do wysokości mandatów. Może aktualne stawki nauczą ten naród poruszać się po drogach jak należy. W Polsce jeździmy jak chcemy, normalnie Dziki Zachód. Wjeżdżając do Czech czy Niemiec nagle potrafimy robić to jak należy.

Z tym gazem to chyba Pawlak podpisywał umowę i nie była wcale taka "wspaniała ". W tym roku może skończą budowę gazociągu z Norwegii, znacznie tańszego niż od Władka ale zobaczymy jak to wyjdzie. Nie chcę wyjść na obrońcę Pinokia, bo żaden z Wiejskiej nie jest tego wart. 

• Like 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Bogdan_ja    1008

A mi to wygląda na rozpacz   i tyle.. Koryto dla kolegi Alfy chyba się kończy 😁

A na prezesa giełdy nie wezmą 🤔

alfa    367
3 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

A mi to wygląda na rozpacz   i tyle.. Koryto dla kolegi Alfy chyba się kończy 😁

Chłopie ciebie to chyba trzeba na leczenie skierować 

• Thanks 1

Bogdan_ja    1008

Wisz trochi łezka się zakręciła jak czytam... ale ze śmiechu i tyle... 😁

alfa    367
33 minuty temu, chuck00 napisał:

Masz tutaj sporo racji, ale chciałem się odnieść do wysokości mandatów. Może aktualne stawki nauczą ten naród poruszać się po drogach jak należy. W Polsce jeździmy jak chcemy, normalnie Dziki Zachód. Wjeżdżając do Czech czy Niemiec nagle potrafimy robić to jak należy.

Z tym gazem to chyba Pawlak podpisywał umowę i nie była wcale taka "wspaniała ". W tym roku może skończą budowę gazociągu z Norwegii, znacznie tańszego niż od Władka ale zobaczymy jak to wyjdzie. Nie chcę wyjść na obrońcę Pinokia, bo żaden z Wiejskiej nie jest tego wart. 

Tak Pawlak ale tusk go renegocjował a koslac musiał to zmienić bo ustalone przez Tuska  przepłaciliśmy przez Pawlaka na  wszystkie lata 1.5 mld dolarów teraz pis to odzyskal za to przez rok zapłacimy nie 1.5 mld a kilkanaście mld w dłuższej perspektywie tragedia chciał koslac po cenie giełdowej w Holandii a nie historycznie to ma . Kto najwięcej zapłaci? Chlop 

moodies    0

Co do gazu, kolego alfa, to nie był bym taki pewien. Nie znam szczegółów tej umowy gazowej, ale przy takiej różnicy w cenie gazu to Putin by ją mógł zerwać i zapłacić nam co najwyżej karę. A my nie mając gazoportu pozostali byśmy bez jakiegokolwiek źródła gazu

I to wielki. z ekonomi najgorszy nie byłem i tak myślę i liczę i nie mogę się doliczyć, ktoś mi to wytlumaczy na chłopski rozum? no bo tak upraszczajac i licząc na okrągło to skoro mleczarnia płaci rolnikowi sporo poniżej 2 zł bo średnio to nie wyjdzie 1.8 i to jest ok 70% kosztów gotowego produktu czyli 100% to na okrągło niech już będzie ok 2,6 . To teraz płacąc 2.6zl tylko zaprzeszły już nie mówię więcej to jak można na nim zarabiać? co mleko przerzutowe to już nie ma kosztów żadnych dodatkowych? nie trzeba ludzi do tego energii pomieszczeń itp? spółdzielnie kroją rolnika jak się da i wmawiają jak alfa że na przerzucie po 3 zł jeszcze zarabiają i z tego dają lepszą cenę rolnikowi. rolnik ciemny to to łyknie a jak nie to się powie że to wina PiS i z głowy.

• Thanks 1

alfa    367
22 minuty temu, TomaszKysiski napisał:

I to wielki. z ekonomi najgorszy nie byłem i tak myślę i liczę i nie mogę się doliczyć, ktoś mi to wytlumaczy na chłopski rozum? no bo tak upraszczajac i licząc na okrągło to skoro mleczarnia płaci rolnikowi sporo poniżej 2 zł bo średnio to nie wyjdzie 1.8 i to jest ok 70% kosztów gotowego produktu czyli 100% to na okrągło niech już będzie ok 2,6 . To teraz płacąc 2.6zl tylko zaprzeszły już nie mówię więcej to jak można na nim zarabiać? co mleko przerzutowe to już nie ma kosztów żadnych dodatkowych? nie trzeba ludzi do tego energii pomieszczeń itp? spółdzielnie kroją rolnika jak się da i wmawiają jak alfa że na przerzucie po 3 zł jeszcze zarabiają i z tego dają lepszą cenę rolnikowi. rolnik ciemny to to łyknie a jak nie to się powie że to wina PiS i z głowy.

To jak kroją jak się da to gdzie ta kasa ? Bo na rejonowym na ścianie jak wół masz napisane wszystkie koszty i zysk . Trzeba by zapytać kolegę czareczek85 jak jest u nich on też jest radnym to będzie wiedział 

jarecki    2959
Napisano (edytowany)

Alfa  , każdy punkt z błedów które podałeś  można by przedyskutować ale podważe jeden bo dotyka rolnictwao jak rolnik możę podważać sens wprowadzenia podatku cukrowego skoro to jest pro rolnicze bo wiecej soków powinno się sprzedawać bo są bardziej konkurencyjne cenowo .        itp 

9 godzin temu, slawek74 napisał:

narpierw zapraszam na pięcioletnie praktyki 😁

nie na praktyki tylko na ,, staż '' i to z dofinansowaniem  urzedu gminy 

Edytowano przez jarecki

czareczek85    245

Są zyski muszą być i koszty... a wiec po kawałku rozłożę to na czynniki pierwsze, pierwsza większa wypłata na nowej oborze opłacone kredyty, pasze i wszystkie inne pierdoły kupione paliwo itp. Patrze zostaje 40tys na koncie myślę zrobiłem strzał życia tyle kasy z miesiaca będę zaraz milionerem he he. Kolejne miesiące zweryfikowały moje zapędy mleka w tym miesiącu okoł 60tys l już będzie ale koszty tak wzrosły że nie wiele zostaje przy tych cenach nawozów, pasz itp środków do produkcji. Pracujemy we cztery osoby to zostaje teraz pensja minimalna na głowę. Jak żyć a praca jest wymagająca. 

alfa napisał:

22 minuty temu, TomaszKysiski napisał:

To jak kroją jak się da to gdzie ta kasa ? Bo na rejonowym na ścianie jak wół masz napisane wszystkie koszty i zysk . Trzeba by zapytać kolegę czareczek85 jak jest u nich on też jest radnym to będzie wiedział 

jak to gdzie odpowiedz jest prosta w zarzadzaniu. w takich madrych decyzjach jak kupno mleka po 3 zl, przeinwestowaniu, wyprowadzaniu pieniedzy na firmę szwagra. ciotki czy kolegi.

• Thanks 1

slawek74    8464

Moderatorrrrrr ! skączcie tu z polityką ! 👿👿👿👿👿👿👿👿

krzychu121    836
9 godzin temu, chuck00 napisał:

Zeby mandaty nauczyły wszystkich normalnie jeździć to musiały by być uzależnione od zarobków jak to jest w innych krajach. Za najgroźniejsze przewinienia miesięczne zarobki i moment by się każdy nauczył jeździć. A tak ten z najniższą krajową zapłaci więcej niż swoją wypłata a jakiś dyrektor zapłaci kilka procent swojej wypłaty. Jakby zapłacił z 50 tysi mandatu wtedy i jego po kieszeni by zabolało a i byl by to dobry zastrzyk gotówki dla państwa

FarmerDyzio    630
slawek74 napisał:

Moderator! Zrób coś z nim bo oczy krwawią 👿👿👿

• Like 1
  • Haha 2

krzychu121    836
4 minuty temu, TomaszKysiski napisał:

jak to gdzie odpowiedz jest prosta w zarzadzaniu. w takich madrych decyzjach jak kupno mleka po 3 zl, przeinwestowaniu, wyprowadzaniu pieniedzy na firmę szwagra. ciotki czy kolegi.

Trochę racji masz bo skoro za niepelnowartosciowy przerzut płaci się prawie po 3 zł a robi się z niego tylko proszek i się na tym zarabia a rolnikowi za pełnowartościowe mleko z którego robi się dodatkowo innego produkty ciężko zapłacić 2 zł  to coś tu jest nie tak 

Gość   
Gość
5 minut temu, slawek74 napisał:

Sławek spokojnie , nie wiem czy zauważyłeś ale fioletowy się zrobiłeś 😛 , żeby żyłka nie pękła 

Po 1,50 zł  sprzedaje  i trzeba dokładać do interesu  :/  ale chociaż nie muszę się zastanawiać czy za mało nie zostaje  🤭🤭🤭

Primula94    308
27 minut temu, czareczek85 napisał:

Są zyski muszą być i koszty... a wiec po kawałku rozłożę to na czynniki pierwsze, pierwsza większa wypłata na nowej oborze opłacone kredyty, pasze i wszystkie inne pierdoły kupione paliwo itp. Patrze zostaje 40tys na koncie myślę zrobiłem strzał życia tyle kasy z miesiaca będę zaraz milionerem he he. Kolejne miesiące zweryfikowały moje zapędy mleka w tym miesiącu okoł 60tys l już będzie ale koszty tak wzrosły że nie wiele zostaje przy tych cenach nawozów, pasz itp środków do produkcji. Pracujemy we cztery osoby to zostaje teraz pensja minimalna na głowę. Jak żyć a praca jest wymagająca. 

No jak Ci fortuna nie zostaje? Przecież kolega Alfa twierdzi , że nadal z mleka tyle zostaje wszystkim... ciekawe czy tylko za przewodniczącego rady mleczarnia opłaca faktury za pasze , czy i za wszystkich radnych i dlatego tyle Alfie zostaje.

• Like 1
  • Haha 4

alfa    367
14 minut temu, Primula94 napisał:

No jak Ci fortuna nie zostaje? Przecież kolega Alfa twierdzi , że nadal z mleka tyle zostaje wszystkim... ciekawe czy tylko za przewodniczącego rady mleczarnia opłaca faktury za pasze , czy i za wszystkich radnych i dlatego tyle Alfie zostaje.

Nie muszą opłacać spokojnie sobie poradzę Sam I na spokojnie 600 700 rocznie odłożę 

Dream1990    95

Przerzut jest teraz w granicach 2.4 zł przeliczając że średnio 30% z tego idzie na koszty utrzymania spółdzielni to wychodzi dla rolnika jakieś 1,70 zł netto. Takich cen spodziewam się w styczniu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez superfarmer02
      Jakie są aktualnie ceny nawozów i w jakich powiatach?
      Zapraszamy do dyskusji.
      Link do kontynuacji tematu:

• Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.