Polecane posty

Sadek    1127
Dnia 25.11.2022 o 09:42, Marcin133 napisał:

Moim zdaniem nie jest źle paliwo w granicach 7zl i dostępne -podstawa 

Czy 5 czy 7 to na ha maksymalnie 200 złotych różnicy tu szału nie ma (koszt produkcji tony zboża drożej o 35 złotych).

Nawozy robią różnicę w zeszłym roku a dziś to około 1500 zł/ha (koszt produkcji tony zboża drożej o 250 złotych).

A tonę zboża sprzedajemy około 600 złotych  drożej.

Środki to jakieś minimalne różnice są więc bez lamentu.

Edytowano przez Sadek
Pomyłka było 3,5 a powinno być 35 złotych.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1694
9 godzin temu, jacu napisał:

zastanawia mnie jedno ropa naftowa spada od 2 tyg a na stacjach cena ani drgnie, może już vat wrócił przed obiecanym 1 stycznia

W ciągu tygodnia zeszło na lotos do 7.32 z 7.43

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    82
Turok napisał:

miał ktoś do czynienia z firmą petromex z Opola ? bo mają b0 za 6.92zl brutto

miał ktoś do czynienia z tą firmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520
9 godzin temu, Sadek napisał:

Czy 5 czy 7 to na ha maksymalnie 200 złotych różnicy tu szału nie ma (koszt produkcji tony zboża drożej o 3,5 złotego).

Nawozy robią różnicę w zeszłym roku a dziś to około 1500 zł/ha (koszt produkcji tony zboża drożej o 250 złotych).

A tonę zboża sprzedajemy około 600 złotych  drożej.

Środki to jakieś minimalne różnice są więc bez lamentu.

Jak to policzylłeś ? Zbierasz 60 ton zboża z ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Ciekawe co napisał, aż sobie policzyłem jak to u mnie wygląda. 

Na ha 50l i plony śr. 5t i przy różnicy 1 zł na paliwie mamy 10 zł tona. 


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
3 minuty temu, limousine napisał:

Ciekawe co napisał, aż sobie policzyłem jak to u mnie wygląda. 

Na ha 50l i plony śr. 5t 

Jakim cudem starcza ci 50 l/ha?? Kombajn 15l/ha, orka 20l/ha, uprawa pozniwna 10l/ha i siew 10l/ha. To już jesteśmy ponad 50l/ha. A gdzie opryski, nawozy, przewiezienie zboża do gospodarstwa/punktu skupu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Orka u mnie do 15 l, ale faktycznie trochę mało napisałem 


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
8 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Hvjowy masz traktor

Wszystko o 5 l za duzo pali

Może nie mam hvjowej ziemi jak ty... I robię orkę zamiast podorywki... Żeby skosić 7-8t/ha też 10l/ha do twojego dzondirka nie starczy.. 

A jak jesteś w stanie w 10 l/ha zmieścić uprawę scierniska po kukurydzy, a potem uprawę pod kukurydzę i jej siew to zapraszam... Z chęcią popatrzę... 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Lepsza ziemia lepszy plon i więcej jeżdżenia. Da swoje wyliczenia a nie bijesz pianę. 

5 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Może nie mam hvjowej ziemi jak ty... I robię orkę zamiast podorywki... Żeby skosić 7-8t/ha też 10l/ha do twojego dzondirka nie starczy.. 

 


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
6 minut temu, limousine napisał:

Lepsza ziemia lepszy plon i więcej jeżdżenia. Da swoje wyliczenia a nie bijesz pianę. 

 

To niech Rysiek @Rolnik1973 leci do gminy i powie, że mu za dużo akcyzy do odliczenia dają, bo mu spokojnie 35l/ha ON wystarcza... 

Wczoraj przyjechało B0 po 7,01 . 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
13 godzin temu, tmk1974 napisał:

Co wy tylko Orlen i Obajtek? Jechać na BP, Shell, czy inne stacje jak nie pasuje Orlen. Tam pewnie taniej?

Ale bp czy shell nie kupują od Orlenu? No bo chyba nie mają własnych rafinerii w pl? 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
3 minuty temu, Bercik92 napisał:

Ale bp czy shell nie kupują od Orlenu?

oczywiście że kupują

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Jakim cudem starcza ci 50 l/ha?? Kombajn 15l/ha, orka 20l/ha, uprawa pozniwna 10l/ha i siew 10l/ha. To już jesteśmy ponad 50l/ha. A gdzie opryski, nawozy, przewiezienie zboża do gospodarstwa/punktu skupu... 

Troche zawyzyłes spalanie na ha. Orka 15l a można bezorkowo i bedzie 10l, pozniwnna 5-6l siew 6l, nawóz czy oprysk 0,5l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5625
8 minut temu, terminator1000 napisał:

pozniwnna 5-6l siew 6l, nawóz czy oprysk 0,5l.

Przyjedź i zrób mi gruberem w 5-6l/ha, agregat talerzowy się w tylu nie mieści ... Siew zresztą tak samo, nawet uprawowo-siewnym, na 3-4cm nie słyszałem, żeby ktoś zszedł poniżej 8l/ha ...

Ale jak tak mało wam palą ciągniki, to biegiem do ministra się pochwalić, po co wam 100l/ha, jak starcza 40l/ha ... xD 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
1 godzinę temu, pawelek98 napisał:

Ropa jebnie ostro do dołu w chinach covid 1/5 gospodarki stoi

Ciekawe ile wtedy groszy nasi obniżą. Jak to mówi Obajtek:

Screenshot_20221126-112635.png

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171
30 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Przyjedź i zrób mi gruberem w 5-6l/ha, agregat talerzowy się w tylu nie mieści ... Siew zresztą tak samo, nawet uprawowo-siewnym, na 3-4cm nie słyszałem, żeby ktoś zszedł poniżej 8l/ha ...

Ale jak tak mało wam palą ciągniki, to biegiem do ministra się pochwalić, po co wam 100l/ha, jak starcza 40l/ha ... xD 

Ciebie skasuje 1000zl/ha.

Pierwsza uprawa pożniwna talerzówką to 5l, agregat podorywkowy 6l. Tylko u mnie nie robie raz tylko kilka kilka razy, tak samo oprysk czy nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj