Polecane posty

miwigos    3530
7 minut temu, GRZES1545 napisał:

 

 

Prosta rada, nie kupować I nikt nie będzie na nas zarabiał.

Nie posiejsz azotu w tym roku, watpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

i co widzisz jak rozwalają Polską gospodarke tak ? tylko korzysta patologia z Pis najwięcej heh

  • Like 3

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja nigdy nie i też tego nie kryje. ale nie ten temat. problem jest że najpierw podpalaja A potem z wiaderkiem wody lecą i mówią że gdyby nie to wiaderko, to by nie zgasło 😂😉

4300 za mocznik to jednak trochę za bogato. I wierzę że w lutym wszystko się wyjaśni i dużo importu się pojawi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8986
Przed chwilą, miwigos napisał:

Nie posiejsz azotu w tym roku, watpie

Jeszcze nie wiem czy posieję bo nic nie mam, na rzepak chciałbym posiać jak sarny nie zeżrą a reszta upraw zobaczę w marcu co będzie. Jak będą tak z cenami odpierdalać to jare wszystko strączki będą I aby dopłaty wziac bez nakładów chemii i nawozów.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
4 minuty temu, monstercase457 napisał:

głosowałem i zagłosuje w przyszłości. przynajmniej coś widać że się dzieje.

Gołym okiem widać, że się dzieje, ale nie wiem, czy dobrze. Bo wszystko jest w hu drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
17 minut temu, dzidzia202 napisał:

Nikt na PiS nie głosował każdy się zarzeka a 2razy wygrali czyżby zafałszowane wybory. 

ja na pis jako partię nie głosowałem ale niestety głosowałem na Andrzeja w pierwszych wyborach ale nie przyznaję się nikomu bo wstyd.

co do cen gazu to tu macie dość prosto wytłumaczone jak pis nas załatwił 

 

5 minut temu, monstercase457 napisał:

głosowałem i zagłosuje w przyszłości. przynajmniej coś widać że się dzieje.

no robią robią a najbardziej to próbują nieudolnie naprawiać to co sami spierdolili 😄

co do cen nawozów saletra 3250

saletrzak znajomy kupił pare worków po 2700

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1105    4
45 minut temu, d4rek napisał:

Ktoś ogarnia co z vatem przy sprzedaży rzepaku załóżmy jak jestem vatowcem? Pewnie potrąca czy sprzedaje netto i nie  doliczają vatu i nie muszę zwracać?

Przecież nikt nie powiedział że ruszają zboża itp..

Każdy już swoje teorie dorabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56

Czytając kilka ostatnich stron odnoszę wrażenie,że jestem na forum podatkowym a nie rolniczym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11

Ja groch sieję 5ha ale na poplon go będę miał albo sprzedam innym na poplony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
21 minut temu, dzidzia202 napisał:

Nikt na PiS nie głosował każdy się zarzeka a 2razy wygrali czyżby zafałszowane wybory. 

Ja glosowalem sie nie wypieram bo na kogo niby mialem? Na PO i pana lewandowskiego  ktory wszystkie duze zaklady na pomorzu posprzedawal z 1zl swojej calej rodzinie? Czy moze na Pana z psl ktory jeszcze byl w zsl i donosil na zwyklych ludzi na ub? Czy moze na korwina ktory jest tak madry ze nawet jak strzelal sobie w leb to sie nie dal rady zabic? 

  • Like 6
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1289
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Jeszcze nie wiem czy posieję bo nic nie mam, na rzepak chciałbym posiać jak sarny nie zeżrą a reszta upraw zobaczę w marcu co będzie. Jak będą tak z cenami odpierdalać to jare wszystko strączki będą I aby dopłaty wziac bez nakładów chemii i nawozów.

Ceny łubinu wystrzeliły do góry 300 zł za metr wołają na OLX + oprysk na chwasty po siewie + oprysk na jednoliścienne i samosiewy , oprysk na dojrzewanie + koszt kombajnu , przy plonie 1000 kg i zapewne dopłata mniejsza bo na słabe gleby nie pójdzie zboże tylko łubiny to jedynie stanowisko pod oziminy dobre zostaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ale wspaniale vat 0 kupujmy jeszcze przed 1 luty i wspierajmy rząd .Po co nam generować zysk jak inflacja wszystko zeżre a nie mając kasy ne tracisz -wybawienie i problemu nie będzie . Jestem ciekaw czy są tak durni czy durnia grają ?.A mówiłem synom pier**lcie rolnictwo szukajcie  innego zajęcia w życiu  .

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202

Wezcie mi dajcie jakas alternatywe na kogo tu glosowac bo ostatnio dosc mocno rozgladalem sie w strone kolodziejczaka nawet z pol roku temu z nim gadalem i co? Wszyscy krytykuja ale jakis konstruktywnych pomyslow jak rozwiazac najprostsze problemy brak. Na tych wszystkich swoich wystapieniach mowi co jest zle i zgoda ale co dalej? Pomysly? No wlasnie brak

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
5 minut temu, RU68 napisał:

Ale wspaniale vat 0 kupujmy jeszcze przed 1 luty i wspierajmy rząd .Po co nam generować zysk jak inflacja wszystko zeżre a nie mając kasy ne tracisz -wybawienie i problemu nie będzie . Jestem ciekaw czy są tak durni czy durnia grają ?.A mówiłem synom pier**lcie rolnictwo szukajcie  innego zajęcia w życiu  .

To tez moj ojciec jak przejmowalem mowil... po co chcesz tu zostawac? Zalatwie Ci prace 8 godzin 5 dni w tyg bo na wiosce dobrze to juz bylo za komuny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56

Kołodziejczak dobrze mówi, ale co z tego jest za cienki, krzykiem nic nie zwojuje.saletra 3080 lokalny mały skład. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
4 minuty temu, RU68 napisał:

Ale wspaniale vat 0 kupujmy jeszcze przed 1 luty i wspierajmy rząd .Po co nam generować zysk jak inflacja wszystko zeżre a nie mając kasy ne tracisz -wybawienie i problemu nie będzie . Jestem ciekaw czy są tak durni czy durnia grają ?.A mówiłem synom pier**lcie rolnictwo szukajcie  innego zajęcia w życiu  .

Bo na innych to miody czekają. Robota w korporacji,  bo innej nie będzie, do tego karta kredytowa i ludzie będą żyć długo i szczęśliwie... W takich czasach ziemia to błogosławieństwo, bo przynajmniej głodny nie będziesz chodził. Gehennę to będą mieli ludzie w miastach, bo rachunki za gaz to dopiero wstęp do tego, co ich prawdopodobnie czeka.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
mich18 napisał:

i co widzisz jak rozwalają Polską gospodarke tak ? tylko korzysta patologia z Pis najwięcej heh

Ja nie wiem gdzie ta Polskę rozwalają ale wy chyba jeszcze w PRL żyjecie teraz to są na wsi złote czasy większość z was jest za młody h ale początku lat 90 reformy Balcerowicza to była bieda odsetki 70 procent miesięcznie świnie tanie zboża nikt nie chciał przypomnicie sobie jak Lepper zboże na tory wypuszczał dziś mamy dobrobyt tylko ludzie tego nie potrafią docenić

  • Like 8
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

poczekaj rok to sobie przypomnisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, RU68 napisał:

Ale wspaniale vat 0 kupujmy jeszcze przed 1 luty i wspierajmy rząd .Po co nam generować zysk jak inflacja wszystko zeżre a nie mając kasy ne tracisz -wybawienie i problemu nie będzie . Jestem ciekaw czy są tak durni czy durnia grają ?.A mówiłem synom pier**lcie rolnictwo szukajcie  innego zajęcia w życiu  .

I co kukurydzę będą siać jak tatuś 🤔

Ale Tobie przecież Lotto po ile krajowe nawozy, przecież mówiłeś że nie stosujesz krajowych środków do produkcji 🤷‍♂️ kupisz sobie tanich i lepszych  importowanych ...

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    966
1 godzinę temu, dzidzia202 napisał:

Nikt na PiS nie głosował każdy się zarzeka a 2razy wygrali czyżby zafałszowane wybory. 

Ja głosowałem na PIS ale Wiadomości to już coraz  rzadziej  oglądam😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
Przed chwilą, PerezStunt napisał:

Ja oddaje pusty głos jak mi się nikt nie podoba. Saletra Anwil 3600 u prywaciarza okolicy Koła

Pusty glos to glos zmarnowany a glos zmarnowany idzie na zwyciezce

3 minuty temu, Zbyszek3939 napisał:

Ja głosowałem na PIS ale Wiadomości to już coraz  rzadziej  oglądam😀

Ja tez nie ale tvn tez nie ogladam 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432

Demagogię  co niektórzy   tutaj uprawiają , skoro  mamy  drogie  nawozy  bo  mamy   PIS   u  władzy  to  tylko  patrzeć  jak  zaleją   nas  tanie  zagraniczne  nawozy  bo  przecież  tam  PISu  niema   i  wszystko  tanie  , no  może  poza  paliwem bo niemcy  wolą  tankować  w Polsce  . Nie będę  bronił  PISu  bo  też nie wszystko  tam  mi  się  podoba  ale  pamięć  mam  dobrą   (mimo że lubię  tłusto  zjeść a ponoć skleroza od tego  jest )   i  pamiętam  że  się  zbożem  w piecu  paliło   bo żyto było  po  200 zł/t  a węgiel  kosztował  czterysta  i  to  pomimo  że nasz chłopski PSL  był  w rządzącej  koalicji , za rządów  PO / PSL  mieliśmy  wieczną  dziurę   budżetową   mimo  że  rząd   sprzedawał wszystko   co  tylko szło sprzedać  i  ciągle  było  mało  - zresztą  obecna  oPOzycja  nie  przedstawiła żadnego  planu  czy   pomysłu  na  rządzenie  jedyne  co  słychać  to  wieszanie  psów  na  PISie  ale  to  akurat  rozumiem  bo  tęsknota  za  korytem  tam  jest  ogromna .  Saletra  na lokalnym składzie  2900 zł/t  Mocznik  4200zł/t   - jeśli  takie ceny  to  wyłączna  wina  naszego nieudolnego  rządu   no  to  dalej  kto  pierwszy   wyskoczy  do  Niemiec   nakupi  tanich  nawozów   i  pochwali  się  tutaj   dając  przykład innym  a  wtedy  wszyscy  się  skrzykniemy  i pokażemy PISowi i  Grupie Azoty  środkowy  palec  i opkupimy  się  za Odrą  .

Edytowano przez yaroslaw
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj