KaKul

Same Dorado 86 rozłącza jazde

Polecane posty

KaKul    1

Witam. Ciagnik Same Dorado 86 z 2008r , skrzynia 45/45 z rewersem elektrohydraulicznym i 3 polbiegami na kazdym biegu, trzy zakresy szosowe terenowe i pełzające. W ostatnim czasie przy pracy z turem na srodkowym czyli terenowym zakresie zaczeło rozłaczac jazde, przy czym rewers zostaje wrzucony pokazuje kierunek jazdy na wyswietlaczu jednak znikaja kontrolki na ktorym polbiegu jest skrzynia i do tego zapalaja sie bledy T62 i T17, dzieje sie to głownie na zakresie terenowym na szosowym ciagnik jezdzi poki co normalnie. Co mogą oznaczac te bledy i co moze byc przyczyna gubienia polbiegow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25907

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaKul    1

Niestety to raczej nie są kody błędow do mojego traktora, bo tutaj jest silnik samelamborgini a nie deutz gdzie jest centralka emr3 i od niej sa kody ktore podałes, u mnie kody dziela sie na 3 grupy gdzie T przed kodem oznacza blad Transmision czyli przekladni a M oznacza Motor czyli bledy silnika, wiec dalej czekam na podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeden jest od cewki M a drugi od proporcjonalnego


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaKul    1
10 godzin temu, piotrbm_211320 napisał:

jeden jest od cewki M a drugi od proporcjonalnego

Moglbys podpowiedziec gdzie dokladnie tego szukac i jak mozna je sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak jest problem w 2-ch zaworach to raczej nie jest ich wina podejrzewał bym raczej wiązkę albo komputer 


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaKul    1

Jazdę zaczęło rozłączać na wszystkich zakresach, problemem okazał się czujnik ciśnienia odczytywał nieprawidłowe ciśnienie skrzyni i rozłączało jazdę, po wymianie czujnika za 100zł orginał traktor znowu jezdzi bez problemu. Problem więc niedrogo rozwiązany. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek1122
      Witam, mam problem z deutz fahr agrotron 120 mianowicie podczas jazdy zgasł mi z powodu braku paliwa i teraz nie wiem jak go odpowietrzyć. Proszę o szybkie porady 
    • Przez Nismo
      Witam jestem posiadaczem DXa 3.70 od kilku lat. W ostatnim czasie bardzo pogorszyło się urzytkowanie skrzyni biegów.
      A dokładnie to problem tkwi w tym że nie wchodzą biegi płynnie jak kiedyś. Najgorzej jest z drążkiem od biegów R M L H (bardziej używany od drążka 1234 ). W ostatnim czasie naprawiłem drążki od biegów. Kulki w nich były pościerane, ale nie pomógł zabieg. Coś by mogła być przyczyną? Synchronizatory?
    • Przez matrixwppl
      Witam czy można kupić chłodnice do class senator albo od czego pasuje??
    • Przez Zdzichsiemacho
      Dzień dobry, znajomy ma deutza dx 3.90. Podczas prac omsknęła mu się ręka i uderzył w dźwignie podnośnika czego wynikiem było gwałtowne  opuszczenie podnośnika z narzedziem. Od tego czasu podnośnik na wolnych obrotach prawie wcale nie podnosi, jak doda gazu to jakoś tam idzie,  i w górnej pozycji podnośnik nie opada, poradzicie gdzie szukać przyczyny? Pozdrawiam
      Edit. Wymieniliśmy zawór podnośnika ten pod deklem ale nie dało to skutku, słuchać ciągle syczenie, chcialem wymienic zawór szokowy ale po numerze z nakrętki nic mi nie znajduje, ktoś może kojarzy jaki były odpowiedni? W załączniku zdjęcie tego zaworu 

    • Przez DawidWasik
      Witam, 
      Gdzie w DF agrotron 106mk3 znajduje się zaworek żeby nie cofało się paliwo, zaworek przelewowy już zlokalizowaliśmy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj