Bartmk

Wyciek ze zwolnicy zetor 7211

Polecane posty

Bartmk    0

Witam wszystkich, panowie mam problem z wyciekiem przy zwolnicy prawej w moim zetorku, kwestia tego że nie wiem do końca gdzie jest przyczyna.Zrobilem kilka zdjęć aby pokazać skąd leci  zaznaczę że spore ciśnienie było w zwolnicy lewej po odkreceniu korka wlewowego,ale tam nie ma problemu z jakimkolwiek wyciekiem..., w prawej ciśnienia żadnego nie było.Kiedys z okolicznym mechanikiem wymieniłem tylko uszczelniacze i łożysko koła,ale myślę że nie ma to związku z obecnym wyciekiem. Proszę o jakąś radę z góry dziękuję. 

20211019_175108.jpg

20211019_175033.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

Umyj to i zobaczysz skąd wyłazi,a przyczyną będzie pewnie uszczelka lub simering ale bez rozebrania ciężko będzie to uszczelnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

Rozumie na moje wyciek jest z tego miejsca które zaznaczyłem na zdjęciu, widać świeży olej...Do tej pory rozbieralem zwolnice tylko po to aby wymienić hamulce, i nie jest to dla mnie jakiś problem, wiem że na osi jest uszczelniacz i gdy jest uszkodzony olej leciał by po hamulcach I wydostawal się otworami w moście. Jeśli ten uszczelniacz w tym przypadku nie jest uszkodzony to muszę rozebrać zwolnice w tym miejscu zaznaczonym na zdjęciu i tam znajdujesię też jakiś simmering?

20211019_211656.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

Okej o taką odpowiedź mi chodziło dziękuję.Gdy juz ją rozbiore w tym zaznaczonym miejscu będzie tam simmering który uszczelnia oś żeby nie wydostawal się olej ze zwolnicy czy źle myślę ? Trochę z tym roboty będzie z tego co słyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

Kolego rozkręć i powymieniaj simeringi i uszczelki,złóż na paście nie silikonie i nie będziesz miał wycieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

Znajdę chwilę czasu to się za to wezmę, jak narazie dziękuję bardzo wszystkim za pomoc pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

Panowie chciałbym jeszcze dowiedzieć się ważnej dla mnie rzeczy. Mianowicie rozebralem już wszystko i zastanawiam się czy na tym kole od blokady powinna być jakaś sprężyna ? Jak rozebralem to bynajmniej nie było. I jeszcze jedno, jak to zrobić żeby przy wjeżdżaniu ze zwolnica wpasować idealnie tak aby koło zębate później pasowało podczas włączania blokady...Jest na to jakiś sposób ?.Dodam jeszcze że po wyjęciu zwolnicy te małe koło zębate które załącza blokadę latało luźno na tych widełkach

20211023_151328.jpg

20211023_150855.jpg

Edytowano przez Bartmk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

W zetorze sprężynę masz na dźwigni widoczna na zdjęciu , a blokada to ci się dopasuje sama przecież jak masz blokadę rozłączona to to się nie zazębia dopiero się zazębia jak blokadę wciśniesz .

Tylko tobie leciało z drugiej strony tego walka , oczywiście ten też wymień ale nie zapomnij o drugim .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

Dziękuję za odpowiedź, wiem ten drugi w szczególności sporo oleju puścił. A powiedz mi czemu w katalogu zaś jest ta sprężyna...?A pozatym jak najlepiej ustawić ten tryb na widelkach żeby w miarę chciało to się zgrać podczas składania zwolnicy, bo przyznam że jak wyjalem zwolnice to ten tryb luźno tam sobie leżał i tak się zastanawiałem co będzie przy włożeniu zwolnicy żeby w miarę osiowo go ustawić.Sorry za nazewnictwo poszczególnych elementów części  ale widzę że każdy wie o co chodzi to nie szukam.

20211023_203404.jpg

20211023_150919.jpg

Edytowano przez Bartmk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Bo może być albo tak jak masz , albo tak jak jest w katalogu .

Ma być tak jak tam na zdjęciu masz ma być na widełkach i tyle nic nie ustawiasz  samosie ustawi jak brak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam ,mam podobny wyciek w tym samym miejscu w proximie 85 dziwne ze tam nie powinno byc wycieku gdyz nie ma oleju ,olej jest w bloku lub zwolnicy na dole w deklu i czy tam jest jakasc uszczelka czy wszystko skladane jest na silikonie ,czy da sie zsciagnac zwolnice tylko w tym miejscu gdzie jest ten wyciek tam jest bodajze 6 czy 8 srub takich grubszych i wytrzyscic i dac mase uszczelniajaca i skrecic od nowa zeby jie rozbierac calosci az do bloku 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek14
      Witam mam pytanie co się stanie gdy w skrzyni biegów i tylnym moście w zetorze 7211 będzie za dużo oleju do zetora wchodzi 32l co sie stanie jak bedzie 40 l ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam ,mam wyciek w tym miejscu co wytarte jest i ta dziura  w proximie 85 dziwne ze tam nie powinno byc wycieku gdyz nie ma oleju ,olej jest w bloku lub zwolnicy na dolei czy tam jest jakasc uszczelka czy wszystko skladane jest na silikonie ,czy da sie zsciagnac zwolnice tylko w tym miejscu gdzie jest ten wyciek tam jest bodajze 6 czy 8 srub takich grubszych i wytrzyscic i dac mase uszczelniajaca i skrecic od nowa zeby nie rozbierac calosci az do bloku czy zwolnice sciaga sie tak samo jak w ursusie c 360 trzeba cos podwiazywac zeby nie spadlo przy wyjmowaniu zwolnicy czy moge tylko te sruby odkrecic i zdjac czy musze cala z pochwa wyjmowac mial ktos taki przypadek prosze o pomoc to jest strona prawa gdzie sa biegi 
    • Przez mieciu110
      Witam,
      Postanowiłem założyć do swojego 7211 nowe oponki radialne 30" bo stare 28 kwalifikowały się do wymiany, zakupiłem felgi przez internet, niestety przyszły takie jak na zdjęciu poniżej. Jest jakaś szansa że opona bezdętkowa będzie trzymać powietrze na tych wżerach?  macie jakieś sposoby jak to wyrównać i uszczelnić czy lepiej od razu zamówić dętki ? Wstępnie oczyściłem to szczotką na szlifierkę, po uderzeniu młotkiem łuski rdzy dalej odpadają. 


    • Przez mati555
      Witam mam Zetora 7711 i mam opony 16,9r34 i czy na tą samą felgę da się  założyć opony 16,9r30?
    • Przez Dawidmajster
      Witam planuje wymienić komplet opon do zetor 7245 z jakiej firmy polecacie,brać diagonalne czy radialki??
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj