Zaloguj się, aby obserwować  
Madara01

Czy nowicjusz może uprawiać jagody? Nie jestem pewien, czy mogę to zrobić

Polecane posty

Madara01    0

Od jakiegoś czasu interesuję się uprawą jagód, ale wydają się o wiele bardziej skomplikowane niż rośliny, które uprawiałem wcześniej. Jestem w Południowej Kalifornii (strefa 10a). Po przeczytaniu poradników online mam kilka pytań:

Tak więc borówki lubią kwaśną glebę, a ludzie zalecają używanie mchu torfowego. Czy mógłbym dosłownie kupić gigantyczną paczkę torfowca, napowietrzyć ją Perlitem (z czytania online, wygląda na to, że jagody też nie lubią zbyt wilgotnej gleby?) i włożyć jagodę? Czy muszę robić dalsze zakwaszanie?

Jak często będę musiał ponownie zakwasić glebę, jeśli zrobię powyższe? Według raportu dotyczącego wody w mojej okolicy pH waha się od 7,2 do 8,5

Czym powinienem użyć do zakwaszenia gleby? Czy powinienem postępować zgodnie z harmonogramem, czy tylko okresowo sprawdzać pH gleby i stosować w razie potrzeby?

Jak w ogóle sprawdzić pH? Wygląda na to, że wiele z tych mierników pH na Amazon i Home Depot ma okropne recenzje.

Czy łatwiej będzie je hodować w pojemnikach (właściwie wolałbym je hodować w pojemnikach)? Wydaje się, że łatwiej jest kontrolować środowisko pH w jednym.

Czy są jakieś inne zabiegi pielęgnacyjne dla jagód, o których powinienem pamiętać?

Wszelkie wskazówki będą mile widziane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mateusz1555
      Witam czy ktoś może podpowiedzieć jak przygotować miejsce pod borowke? Ogólnie mój plan jest taki jesienią rozsypalem siarke około 700kg na h wiosna chce zasiać facelie gdy już się zdrewnieje przyorac zeby uprawic pole i dodatkowo wzbogacić ziemię w pruchnice w miedy czasie przygotować nawodnieniie i sierpień zasadzić borowke w bruzdach z tortem i torcina. Ktoś może podpowie jakich błędów uniknąć i poleci gdzie kupić dobrej jakości rosliny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj