Balzak

Kiszone ziarno kukurydzy- CCM

Polecane posty

gomez181    197
dzięki,w przyszłym roku bedzie trzeba tak robic a te półki co tak przez zwierzęta przepuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
grzeje sie tylko w tedy jak zostawie worek otwarty to następnego dnia wszystko gorące,a jak zamykam i na bieżąco ubieram jest ok. myslisz zeby zalać to w worku jakimś zakwaszaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

witam czy ktoś rusza z kukurydza na ccm? dziś sprawdzałem wilgotnoscimierzem ziarno z kolby to było ok 35%, w przyszły czwartek ruszam z koszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Ja tam nie jestem specjalistą ale z powodów ekonomicznych ziarno kukurydzy zastąpiło całkowicie inne zboża. Kupuje tylko śrute rzepakową i dodatki witaminy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rolnik1111 napisał:

A CCM może całkowicie zastąpić zboże w paszy treściwej?

 

Oczywiście,jak odmiany typu fd to masz 2 rodzaje skrobi,jedna mączysta trawiona w żwaczu a druga szklista trawiona w jelitach,minimalne ryzyko zakwaszenia przy dużej dawce ccm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Tutaj jest ciekawy artykuł o karmieniu CCM-em ale to materiał producenta nasion kukurydzy.

Ciekawa sprawa bo zebrać z 1ha10t kukurydzy to nie jest taki wyczyn jak 7-8t innego zboża i nie potrzeba silosów ani budynków do przechowywania.

 

http://www.cultivent.pl/fileadmin/cultivent_mais/redakteure_pl/service_broschueren/Kukurydza_w_zywieniu_bydla_2013.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, rolstudent napisał:

Wyrazie potrzeby mogę skosic zmielic i zapakować w rekaw. Jak ktoś w mojej okolicy potrzebuje 

Bijakowy czy walcowy młynek?

 

Krzysiu spokojnie, konkurencja to to nie jest.

Rolstudent gdzieś z podlasia albo i nawet mazur. ;)

Dużo pod Rykami zostawili w rękaw? Macie kombajnistę na ten rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

konkurencji sie nie boje 

w rękaw troche będzie ale w małych gospodarstwach duże walą w sieczke(ważniejsza) a i część rolników hobbystów sprzedała QQ na sieczke 

a odnośnie kombajnu dzwonią ludzie ale nic nie umawiam nie wyrabiam sie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po ile u was sprzedawali z pola? Ja wystawiłem po piątaku za ha ale zainteresowanie marne że tak powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

zależy od QQ  od 2500- 5000 zł 

o sprzedaży decyduje położenie pola od farmera co potrzebuje sieczki  nikt nie będzie sieczki woził 50km 

a mokre ziarno podobno 350zł 30% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam ładną kukurydzę więc po 5tys. myślałem że to uczciwa cena. Ale nie ma chętnego to będzie praca.

Tu u nas na wipasz wożą a tam rżną chłopów jak tylko mogą. Cedrob mi sms śle że po 450 netto.

 

Myślę że wysuszyć w tym roku będzie warto bo się zmówią i cenę zaniżą, nakupią po 380 - 400 na te 2 miesiące a później cena się ustabilizuje.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kosiłem na sieczke w WKZ  i farmer zostawił na ziarno i dzwonił na zwoleń do jakiegoś skupu to dawali mu 350 zł 

ale myśle że lepiej suszyć jak ktoś ma czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może dzwonił do tych handlarzy tam nie wiem z których wiosek dokładnie bimar, w-trade

 

jakoś tak, pełno tych ich ogłoszeń na internecie. Mają ceny identyczne jak cena na paszarniach minus transport + ze 20 zł/t zysku.

To by się zgadzało, u chłopa kupią 350 zawiozą do cedroba w kosztach 50 - 60 zł i wraz ze 30 - 40zł/t na czysto zarobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

walą na % i mają zysk 

znajomy wilgotność mierzył i pojechała QQ do pośrednika u niego więcej wody miała o 5-10 % nie pamiętam 

mierzyli na początku przyczepy człowiek na zaczepie stał i brał w ręke QQ i w miernik 

więc kolejny transport na początek przyczepy nasypali z suszarni suchej QQ i znowu ta sama duża wilgotność i zwrucił im uwage 

to powiedzieli mu że jak mu nie pasuje to niech nie przywozi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No niestety nie pier. się w tańcu. Znajomy zawiózł raz a ten po wysypaniu na plac cenę mu obniżył wyjściową :D

I to zawiózł wynajętym autem. Więc koszta poniesione i co miał zrobić, lecieć do domu po tura i zbierać?

Tak to w większości przypadków jak koszę i mam na kombajnie średnią wilgotność u danego rolnika a później jak ten mi mówi ile mu n skupie uznali to zawsze 2 - 5 % jest różnicy na jego nie korzyść.

Na wipaszu chyba w tamtym roku się zgadzało w miarę znajomy 4 auta wywiózł i mniej więcej było ok. Ale tak to na ogół spore odchyłki na różnych skupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj