lexus9333

Świecąca kontrolka zapchania wytrząsaczy Jd 2056

Polecane posty

lexus9333    0

Świeci mi ciagle kontrolka zapchania, przekaźnik K6 bodajże od niej jest ciepły. Wymieniłem na inny taki sam z płyty i też sie robi ciepły. Ma ktoś pomysł jak sprawdzić czy czujniki są dobre? Sa ich w sumie 3, pod silnikiem, nad wytrząsaczami i nad sieczkarnią. myślałem że może jakaś kostka nie łączy, przejrzałem, przeruszałem wszystkimi i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Jeśli k6 jest załączony ( ciepły ) to najprawdopodobniej czujniki są dobre . 

Screenshot_20210729195952.png

Screenshot_20210729201019.png

Edytowano przez peugeot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexus9333    0

gdy wyciągne ten drugi przekaźnik k22 wtedy sygnał znika i dioda też zgaśnie na słupku. może być ze przekaźnik walniety albo któraś kostka nie łączy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Według schematu to wyjęcie k6 powinno zgasić kontrolkę , k22 wyłącza buzer .

Przekaźniki są odpowiednie? 

Edytowano przez peugeot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexus9333    0

jak wsunę k6 to czuje jak się załącza i zaczyna nagrzewać. ale nic nie gaśnie  na kontrolkach, czy wyjęty  czy nie. a k22 jak wyjme to gaśnie kontrolka.

 co to buzer

Edytowano przez lexus9333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Buzer to źródło sygnału dźwiękowego  - na schemacie zaznaczony jako B12 Horn .

Wcześniej było dobrze czy w takim stanie kupiłeś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexus9333    0

Kupiłem go 5 lat temu, wszystko zawsze działało. W tym roku pierwszy wyjazd w pole i swieci, na jakis czas podczas pracy zgasła na kilka sekund i od nowa. Masakra z tą elektryka w Jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Miałem problem z ta kontrolka i piszczacym brzęczykiem w tamtym sezonie bardzo losowo, najczęściej wieczorami, wiosna znalazłem odpięty kabel od czujnika nad wytrzasaczami i w tym roku spokój więc chyba tu był problem, posprawdzaj dobrze wsuwki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariusz12    0

Witam  mam pytanie bo widzę że   znacie się na elektryce tego modelu.  Wie ktoś może w którym miejscu znajduje się ten sygnał dzwiekowy (brzeczyk ostrzegawczy )  do tej pory działał  ostatnio  odpaliłem i nie piszczy  i nawet niewiem gdzie go szukać

Edytowano przez Dariusz12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj