kaktus1996

Znikający płyn chłodniczy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaktus1996    1
Napisano (edytowany)

Witam,

Mam pewien problem z układem chłodzenia w ciągniku, mianowicie wczoraj byłem przetestować nową kosiarkę Bijakową ciągnik zrobił 1mth wróciłem, a dziś rano zobaczyłem że ubyło płynu chłodniczego z zbiorniczka wyrównawczego ( Nie zbyt dużo)- Co jest tego przyczyną?

Dodam że sprawdzałem chłodnice i nigdzie nie widać żeby z niej ciekło, pod ciągnikiem również nie ma śladów wycieku.

Liczę na pomoc bo lada chwila sezon się zacznie i chciałbym mieć dobrze przygotowany ciągnik.

Pozdrawiam.

Edytowano przez kaktus1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2368

może uszczelka pod głowicą? w oleju nie ma


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2652

może gdzieś być mała nieszczelność widoczna tylko jak się płyn rozgrzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktus1996    1
2 godziny temu, robi57362 napisał:

może uszczelka pod głowicą? w oleju nie ma

Olej sprawdzałem już i to raczej nie to, czyli w tej sytuacji pozostaje serwis rozumiem?

1 godzinę temu, jonek98 napisał:

może gdzieś być mała nieszczelność widoczna tylko jak się płyn rozgrzeje

sprawdzę to i odpisze

2 godziny temu, robi57362 napisał:

może uszczelka pod głowicą? w oleju nie ma

Co do uszczelki to wątpie bo wtej sytuacji powinna iść para z tłumika i powinien być też specyficzny zapach a tych rzeczy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

płyn zmienia swoją objętość. rozgrzany zajmuje więcej miejsca a zimny mniej. na 20l może być 2 setki różnicy więc może raz sprawdzałaś na rozgrzanym a raz na zimnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

U mnie w mtz jak poszła uszczelka na tulei to uciekał w postaci pary przez kolektor też się troszkę nachodzilismy zanim do tego doszliśmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktus1996    1
gustaww napisał:

płyn zmienia swoją objętość. rozgrzany zajmuje więcej miejsca a zimny mniej. na 20l może być 2 setki różnicy więc może raz sprawdzałaś na rozgrzanym a raz na zimnym. Ok, sprawdzę. Bardzo możliwe że masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gabriel1232
      Witam mam problem z traktorem case 42 30
      mianowicie świeżo kupiony traktor ma problem z pół biegami prąd dochodzi do cewki wkrecilem się czujnikiem w kanał pół biegu w którym powinno być ciśnienie po włączeniu niestety u mnie bez zmian 
      zdemontowałem zaworów od pół biegów z płyta z dolnej  części skrzyni sprawdziłem go na stole niby ciśnienie puszcza po dostaniu 12v wymieniłem uszczelnienia niestety dalej to samo brak cisnienia na zegarku 
      o co może chodzić ? 
       
      @andrzej78
      widzialem ze dużo podpowiedziałeś W podobnym temacie pomożesz ?  
       
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Cyganoxzzz
      Pacjent case mxu , gwizdanie na wysokich obrotach , jakieś porady ?

    • Przez Cyganoxzzz
      Pacjent case mxu , gwizdanie na wysokich obrotach z tlumnika , jakieś porady ?
    • Przez Kolibee
      Witam, orientuje się ktoś jakie powinno być prawidłowe ciśnienie oleju silnikowego w case 845xl ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj