OliwerNowak

Amazone UG 3000-Ustawienie dawki cieczy

Polecane posty

OliwerNowak    1
Witam mam taki problem ostatnio i już przeczytałem cała instrukcje i tak dalej, mój problem jest taki gdy w trybie automatycznym powinen komputer dostosowywać sobie dawkę cieczy ustawione jest 250l przykładowo i właśnie tu się zaczyna problem bo komputer pryska 120-130l (a pokazuję 250l) i więcej nie chcę i ciśnienie nie chcę być większe niż 1.1 bar. Jeśli przejdę na tryb manualny to mogę osiągnąć ciśnienie nawet 5.5 bar bez problemu. Nie wiem czy to wina komputerka Amaspray. Już wszystkie filtry sprawdziłem są wyczyszczone, przepływomierz sprawdziłem ok, rok temu był wymieniany silniczek od regulacji ciśnienia. Już sam nie wiem gdzie szukać problemu według mnie może ponosić komputer chyba, że jest coś źle ustawione, ale już nie wiem sam co. Może ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OliwerNowak    1

Andrz_ napisał:

Widocznie przepływomierz nawala albo błędnie wprowadzone  imp/litr

To może być wtedy wina czujnika, ale kalibrowałem opryskiwacz właśnie na imp/litr i się zgadza zrobiłem przejazd na 100m i wyszło 231 i ponownie zrobiłem i tyle samo wyszło. Przeplywonierz myślę, że czujnik też może być winnien według mnie. Ostatnio pryskałem na manualnym ustawieniu i idzie tylko chodzi o to, żeby dokładnie pryskał w przybliżeniu 250l a nie raz 240-255l na manualnym. Przejrzę się temu Przepływomierzowi już go sprawdzałem i według mnie jest wszystko w porządku no chyba a, że go od kręcę i pojadę do serwisu jest obok zaraz oni mogą stwierdzić czy działa prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

to musisz zrobic kalibrację przepływki   wartość  + -  750 imp/litr   , a impulsy na 100 metrów   to inna ale też sprawa  ważna sprawa  potrzebna do zdefiniowania poprawnej prędkości. 
Jak masz komputer ?

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OliwerNowak    1

Te 231 impulsów to na 100 metrów i to się zgadza bo prędkość jest taka sama jak ciągnika. Czyli muszę skalibrować wartość przepływki w jakiś konkretny sposób czy tylko wpisać +- 750?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

 Trzeba skalibrować  , strona  23  
Dalej Pinokio idzie sam 🙃😄

Amaspray.pdf

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OliwerNowak    1

dzięki akurat nie mam przy sobie Instrukcji bo pracuje w Niemczech i tak to wygląda pierwszy raz styczność z tym modelem mam


Jeszczę raz dzięki moją instrukcja nie zawierała tej strony 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
Napisano (edytowany)

Podepnę się , muszę zwiększać i zwiększać liczbę impulsów na litr (praktycznie co beczka o 1-2%) żeby pryskał zadana ilość , czy to znaczy że umiera przepływomierz?

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OliwerNowak    1
strzechu napisał:

Podepnę się , muszę zwiększać i zwiększać liczbę impulsów na litr (praktycznie co beczka o 1-2%) żeby pryskał zadana ilość , czy to znaczy że umiera przepływomierz?

Za mało pracuje jeszczę na tym opryskiwaczu nic nie doradzę, ale może warto odkręcić i sprawdzić przepływomierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 3Perkins
      Witam Wszystkich.
      Potrzebuję kilka rad co do tego komputera. Czy ktoś ma opryskiwacz z takim komputerem, i jak się nazywa ten komputer?? Nie wiem jak mam go skalibrować, ponieważ mam ścieżki na 15m a opryskiwacz ma belkę 21m. Belka jest rozsuwana więc z ustawieniem szerokości nie ma problemu. W komputerze mam zapisane dawki 200, 300 i 400l/ha tylko czy jeśli skrócę belkę do 15 metrów i chcąc wypryskać 200l/ha to ta dawka zapisana w komp (200l) będzie odpowiednia do wydatku cieczy na hektar??? Jeśli ktoś mógł by mi opisać przyciski na komputerze był bym bardzo wdzięczny.
      Z góry Wszystkim dziękuję za pomoc.

    • Przez adasku10
      Witam. 
      Moj opryskiwacz stary pilmet 400 L z pompą p60. 
      Remontuje pompę p60 nowy typ. Mam dwa zapytania odnosnie skladania pompy. 
      1. Jak dobrze dokrecic te boczne membrany ? Na forum multum tematow, ze po wymianie membran i ich dokreceniu woda idzie do oleju, jak wiec to skrecic zeby bylo dobrze, czy jest to jakas wyzsza szkola jazdy  ? (Fotka w zalaczniku ). A moze zostawic stare membrany, niektórzy też  piszą ze trzeba wymieniac jakies podkladki ja tam zadnych nie widze ..........
      2. Odkrecajac tylna pokrywe (zdjecie zalacznik) niestety sruby padly. Są gdzies one dostepne czy trzeba dosztukowywac zwykle ? 
      Proszę o jakies wskazówki. 


    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez yacenty
      Witam,
      jest taki oto problem.
       
      Brat kupił nowy opryskiwacz. Przy zakupie jeśli chodzi o dokumenty dostał tylko fakturę i 2 instrukcje.
      Nie ma dokumentu - certyfikatu atestacji. Na opryskiwaczu nie ma żadnej naklejki z atestem.
      Sprzedawca stwierdził ze teraz nie potrzeba atestacji - wystarcza faktura, a po 3 latach trzeba atestować.
       
      Dziś u wujka był facet, który robił mu atestacje. Pytaliśmy go i twierdzi ze każdy opryskiwacz musi mieć atest i naklejkę. Za przeproszeniem guzik go obchodzi faktura.
       
      Jak to jest? Gdzie jest prawda?
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj