Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JanKropka    0

czyli piszecie ze kasy ma starczyć na jakieś 30 tys wniosków z kwoty 718 mln zl

jak to sie ma do wczesniejszych lat, tzn duzo/malo?

bo przecie maj-czerwiec 2014 poszlo 23 tys wnioskow,

w 2011 r. poszlo 8 600 wnioskow..

Wiadomość z agroFakt.pl

ubogiwladek    1

Mln euro nie zł. Ale wymóg 70 % gruntów na własność strasznie przesieje chętnych. I bez wykształcenia too nie takie proste będzie mieć te 15 pkt

szczypka    58

freetaxi mugł byś użyć swych kontaktów i dowiedzieć się kiedy będzie ta nowa lista

rafals2    1

Jestem na liście 145** jak sądzicie dostane pieniądze z tego przesuniecia czy trzeba składać wniosek na nowy nabór ?

gabrysiek    47

Cześć cześć, składałem wniosek na MR 2014 ale jestem jakoś daleko na liście (17 tyś.) i myślę, że z tego już nic nie dostanę... Gospodarstwo przejąłem na koniec października 2014 wraz ze wszystkimi budynkami, zwięrzętami itd. I tu jest problem bo podobno mając zwierzęta na siebie i złożony wniosek o płatności obszarowe już nie mogę składać wniosku na MR 2015... Czy to prawda? Trochę mnie to irytuje bo mając 19 lat, ucząc się w szkole rolniczej, posiadając niecały rok gospodarstwo nie mogę uzyskać premii, katastrofa jak tu się rozwijać...

Też jestem w szoku i cały poddenerwowany. Mam również 19 lat i uczę się w szkole rolniczej. Chciałem wystartować w nowym naborze, ale nie wiem czy bd mógł. Na razie w ARiMR kazali mi czekać. Nabyłem w drodze spadku ok 2 ha ziemi po zmarłym ojcu. Mówiono mi, że jeżeli się uczę to mam 12 miesięcy od zbycia ziemi po zakończeniu szkoły. W rozporządzeniu jest zapis, że 12 miesięcy od pełnoletności, a minęło już 16 miesięcy. Naprawdę nie rozumiem tego. Człowiek zostaje pokrzywdzony przez los po stracie ojca, chce pracować na roli, a państwo tym bardziej utrudnia. 

freetaxi    170

Możliwości kolego masz tylko trzeba pomyśleć jak się za to zabrać o ile nie wystąpiłeś o dopłaty bezpośrednie.

Edytowano przez freetaxi

freetaxi    170

Ty kolego chyba składałeś wniosek o dopłaty bezpośrednie więc według rozporządzenia sprawę masz z głowy.

themrsakmejek    184

freetaxi mam prośbę. Możesz mi wytłumaczyć jak obliczać ile pkt będę miał z tych inwestycji ? Bo nie wiem jak do tego wzoru podstawić a konkretnie chodzi o udział wartości inwestycji w kwocie premii (nie więcej niż 1) to co pod tą literkę podstawić ? Czyli jak ta konkretna inwestycja będzie mnie kosztowała np. 8000 zl to podstawić 0.10 czyli 10% z 80000zl ? to o to chodzi ? I jeszcze jedno pytanie jak jest z tym 1 ha trzeba go mieć przed decyzją o przyznaniu pomocy czy nie bo dzisiaj byłem w odr i mówią mi że nie trzeba mieć na siebie ??

Edytowano przez themrsakmejek

Piotrek6911    0

Dziś zadzwoniła do mnie pani która prowadzi mój wniosek o płatność i wyszło że muszę jedną działke z wykazu działek wyrzucić ponieważ nie ma jej w akcie notarialnym wiec dziś wycofałem wniosek o płatność a jutro mam zamiar wysłać prośbę o zmianę we wniosku o przyznanie pomocy i wysłać już bez tej działki i mam pytanko czy tylko robie zmianę w oświadczeniu o posiadanych działkach ewidencyjnych we wniosku o pomoc czy też w planie rozwoju gospodarstwa i czy wysyłam tylko pierwszą i ostatnią stronę wniosku???

freetaxi    170

Wyrzuciłeś działkę więc zapewne zmieni się też ESU więc trzeba zaktualizować PRG.

przemo932    4

nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, tak więc zadaje je tutaj. średnia pola mojego województwa wynosi ponad 3 ha, Czy jeżeli nie mam przepisanego na mnie pola a mam podpisane umowy dzierżaw notarialne podbite na 10 lat a jest tego 5 ha to czy spełniam warunek tej średniej?

masa24    55

zaraz bo czegos nie rozumiem,  w nowym mr  jest zapis ze osoba zaczela urzadzenia gospodarstwa nie wczesniej niz 12 miesiecy przed dniem zlozenia wniosku.  czyli jak ktos nie ma ani kawalka ziemi w tej chwili na wlasnosc, to juz nie moze zlozyc wniosku w nowym naborze? bo musial ta ziemie nabyc rok temu ?

miszkiel    0

Witam,

Odnośnie rozporządzenia,

punkty przyznawane za:

"w zakresie innowacyjności za postęp biologiczny, organizację produkcji, nowoczesne technologie produkcji lub innowacyjny produkt.."    <--- może ktoś mi wytłumaczyć co konkretne ustawodawca ma na myśli ?

Kolejno, punkty przyznawane za udział w szkoleniach. Czy wystarczy oświadczenie wydane przez np. Centrale Nasienną lub firmę zajmującą się produkcją zbóż, ŚOR, nawozów że brałem udział w takim i takim szkoleniu dnia takiego i takiego ?

Ostatnia sprawa to "zobowiązanie do przygotowywania planu nawozowego". Prowadzę tylko produkcję roślinną. Jest szansa dostać za to punkty ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?