Skocz do zawartości

Polecane posty

pawelek    0

oczywiście, ze da się obejść :)

Nabór rozpocznie się 17.08.10. Załóżmy, że tego dnia złożysz wniosek. Po tym czasie Prezes ARiMR ma 90 dni na podjęcie decyzji (podstawa prawna:§15 pkt 2 rozporządzenia). Ale gdyby się pospieszył (w co wątpię) to i tak dasz rade. Zakładając, ze decyzje otrzymasz w październiku to od tego czasu masz 180 dni na przejecie gospodarstwa i dopełnienie wszelkich formalności. Czyli dasz radę w kwietniu. trzeba tylko liczyć na opieszałość Pana prezesa :)

karolu    1

A jeśli nie będzie opieszały to możesz zawiesić wniosek nawet na 18 miesięcy

sandman    0

Witam mam trochę wątpliwości odnośnie programu młody rolnik na rok 2010 i mam nadzieje ,że użytkownicy portalu agrofoto pomogą rozwiać pare nurtujących mnie kwestii. Sprawa przedstawia się tak: rodzice posiadają 29 hektarowe gospodarstwo w całości na własność beż dzierżaw itp. planują przepisać je na mnie i szwagra jednocześnie chcą skorzystać z rent strukturalnych a mieszkamy w wielkopolsce więc nie wiem czy posiadamy wystarczająca ilość ziemi aby skorzystać z tych programów ( 2x młody rolnik i renta strukturalna dla rodziców). Odnośnie wykształcenia w moim przypadku nie ma problemu gdyż ukączyłem technikum rolnicze ,a z kolei mój szwagier technikum ekonomiczne o specjalizacji rachunkowość rolna i w tym przypadku mam wątpliwości czy to aby na pewno kwalifikujące go wykształcenie. Ostatni problem to konieczność składek w krusie gdyż szwagier aktualnie jest w zusie i istnieje obawa ,że w przyszłości będąc w krusie trudniej będzie mu znaleść prace lub ew. założyć firme wiecie jak to wygląda? słyszałem ,że będąc w krusie możliwa jest praca na umowe zlecenie ale czy to prawda i tylko jedyna możliwość? będę wdzięczny za wszelką pomoc, pozdrawiam użytkowników forum.

Wiadomość z agroFakt.pl

Wacek21    35

Co mi wiadomo nie mozna gospodarstwa przepisac na dwe osoby, albo jeden bierze wszystko albo nie dostaniecie renty, A szwagier powinien miec tzw staz w gospodarstwie, wiec raczej dwaj nie dostaniecie kasy z unii, mozesz ty dostac a szwagier raczej nie ale moge sie mylic, bo z tych przepisów tak ja wywnioskowałem :)

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

luki15146    13

Chyba ze rozdziela gospodarstwo np po połowie jedną część na Ciebie a drugą na szwagra, pytanie wtedy czy łapiecie się na MR

sandman    0

Dokładnie tak luki15146 na dwóch ponieważ minimalna powierzchnia na młodego rolnika wynosi 10,15ha a na rentę strukturalną 6ha wiec całe 29 ha wystarczy. Wacek21 czy był taki przepis mówiący o tym ,żę nie jest promowane przepisywanie gospodartwa na 2 ? o ile pamiętam to dążą do tego aby scalac tzn. powiekszać średnią powierzchnie gospodarst o to Ci chodzi? tyle ,że my napewno będziemy uprawiać prawie same warzywa , które się uwzględnia w płodozmianie w wniosku o MR wiec ekonomiczna żywotnośc gospodarstwa nie będzie mała tylko nie wiadomo czy bardziej się kierują powierzchnia czy ESU..

luki15146    13

wydaje mi sie ze bardziej ESU, powierzchnie w ciągu 3 lub 5 lat(nie pamiętam dokładnie) możesz wyrównać tzn dociągnąć do średniej jaka jest potrzebna

janczar810    252

Witajcie

Mam pytanie odnoscie Młodego rolnika otóż to czy majac niecałe 11ha moge starac sie o premie ??

Zaznaczam iz wszystko jest wlasnie w trakcie przepisu w sadzie poniewaz zmarł moj tato ktory nie pozostał testamentu i jak zrobimy tak iż przepis zrobimy na mnie czy moge starac sie o dotacje z UE ??

mamy ok. 20szzt bydła

6lat temu robilismy rowniez płyte obornikową

jestesmy dostawcami mleka około 3tys litrow miesiesznie

karolu    1

Dowiedz się dokładnie, bo najczęściej tak jest że najpierw składa się wniosek a póżniej przepisywana jest ziemia, w przypadku spadku są trochę inne zasady ale musisz dokładnie się temu przyjrzeć, nabór rusza 17 sierpnia.

Boniek    1

Czy żywotność ekonomiczna gospodarstwa w chwili przejmowania ma znaczenie przy przyznawaniu MR?

Forza JUVE!!!

janczar810    252

Myśle ze z wykształcenie nie bedzie problemu ponieważ

studuje dzinnie ELEKTROTECHNIKE

i zaocznie policealne studium architektury krajobrazu i wydaje mi sie ze ten kierunek wlasnie klasyfikuje sie w ramach wyksztalcenia rolniczego

A jeszcze jedno po tym przepisie jak otrzymam decyzje założmy pozytywna i otrzymam pieniaze to przez jaki czas musze posiadac to gospodarstwo poniewaz mam jeszcze 3rodzenstwa i przepis na mnie bedzie w sensie tylko na papierku a w rzeczywistości matka bedzie zarzadała gospo. i to wlasnie ona na stare lata powie mi komu mam owe gost przepisac mama ma 44lata i Krus nadal by sie jej opłacało co o ty m sadzicie??

TheCinek    3

Dowiedz się dokładnie, bo najczęściej tak jest że najpierw składa się wniosek a póżniej przepisywana jest ziemia, w przypadku spadku są trochę inne zasady ale musisz dokładnie się temu przyjrzeć, nabór rusza 17 sierpnia.

Ale na pewno pewne jest że 17 sierpnia rusza młody rolnik :) ?? bo kogo ja w agencji czy jakims urzędzie nie zapytam to nik nic nie wie :)

poosa21    55

i zaocznie policealne studium architektury krajobrazu i wydaje mi sie ze ten kierunek wlasnie klasyfikuje sie w ramach wyksztalcenia rolniczego

A jeszcze jedno po tym przepisie jak otrzymam decyzje założmy pozytywna i otrzymam pieniaze to przez jaki czas musze posiadac to gospodarstwo poniewaz mam jeszcze 3rodzenstwa i przepis na mnie bedzie w sensie tylko na papierku a w rzeczywistości matka bedzie zarzadała gospo. i to wlasnie ona na stare lata powie mi komu mam owe gost przepisac mama ma 44lata i Krus nadal by sie jej opłacało co o ty m sadzicie??

Jeżeli dostaniesz pozytywna decyzje o przyznaniu premi to masz 180 dni na przepis gospodarstwa, następnie zanosisz do ARiMR akt notarialny i wniosek o płatność i oni mają 90 dni na wypłate dla ciebie kasy.

Jeżeli twoja mama ma wiecej ziemi to nich ci przepisze tylko tyle zeby ci starczyło na MR a reszte niech bedzie na nią bo moze bedą jeszcze kiedyć renty strukuralne i wtedy o 10 lat wcześniej przejdzie na rente.

marco1    0

Musisz jeszcze wziac pod uwage na ktorym roku studiow jestes, podejrzewam ze studiujesz po to aby znalezc jakas konkretna prace potem. Otrzymujac premie zobowiazujesz sie ze przez 3 lata od momentu otrzymania premii bedziesz na krusie, wiec nie mozesz podjac wlasciwie zadnej pracy. Jesli np jestes na 1 roku studiow to ok ale jesli sa to wyzsze lata to sprawa jest juz trudniejsza....

janczar810    252

Własnie jestem na 3roku studiów no i na 2roku owego studium wiec tak jak piszecie nie wyglada to tak dobrze jak sadzilem.

A wiec gdy obejme owe gosp. to po jakim czasie moge sie spisac gospodarki na rzecz mamy badz kogoś innego??

poosa21    55

po 5 latach od dnia w którym otrzymałeś kase na konto, z gospodarką możesz zrobic co zechcesz, ale nie wiem czy może ona wrócic do twojej matki.

pawelek    0

może, chyba że będzie pobierać rente/emeryture/rente strukturalną

Ja też mam pytanie. Do wniosku trzeba dołączyć dokument potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Obecnie jestem w III kl. LO i nie mam świadectwa ukończenia gimnazjum, gdyż leży w mojej szkole. Czy wystarczającym dokumentem mogłoby być świadectwo z klasy drugiej LO ??

lusssak    0

Witam Ja z kolei mam takie pytanie. Dostałem spadek z siostra około 10 hektarów (współwłasność) następnie po jakimś czasie siostra w drodze darowizny przepisała mi ziemie. I mam takie pytanie od której czynności będzie mi się liczyło rozpoczęcie działalnosci? Proszę o odpowiedź osoby które się w tym dobrze orientują Pozdrawiam

mtz_820    0

@pawelek po I po co ci swiadectwo ukonczenia gimnazjum? Po II Swiadectwo z LO nic Ci nie da bo po LO nie masz zadnych kwalifikacji zawodowych...

www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Boniek    1

Świadectwo może być potrzebne jakbyś chciał udowadniać staż pracy w rolnictwie. Ale to by musiało być raczej świadectwo ukończenia LO (3 klasy).

Ja właśnie jestem na takim etapie wykształcenia i zastanawiam się czy zdążę skończyć studia tak żeby się wyrobić w ustalonym czasie..? Czy będzie trzeba inaczej kombinować... To chyba najgorszy warunek do spełnienia w MR.

Forza JUVE!!!

pawelek    0

wiem o tym, że to świadectwo nie daje żadnych kwalifikacji zawodowych :)

ale nie w tym rzecz; znajomy mi mówił, ze w wniosku o przyznanie pomocy jest taka rubryczka z wykształceniem i mimo braku kwalifikacji zawodowych KAŻDY wnioskodawca musi udokumentować swoje wykształcenie

Boniek nie zdążysz skończyć studiów w terminie 3 lat, lepsza będzie szkoła policealna. Zgadzam się to jeden z najgorszych warunków do spełnienia. Krótki czas na uzupełnienie wykształcenia-trzeba nieźle nakombinować :)

ale 75 tys na drodze nie leży, więc chyba warto :)

Boniek    1

Tylko studia też bym chciał ukończyć, a szkoła policealna może trochę z nimi kolidować. No ale kombinować trzeba będzie :)

W pierwszych naborach było chyba 5 lat na uzupełnienie wykształcenia i nie wiem czemu to zostało zmienione... Chociaż dobrze, że już nie ma obowiązkowej służby wojskowej, bo wcześniej też z tym mogły być problemy.

Forza JUVE!!!

kkk2006    0

a jak sie bierze pieniadze z mlodego rolnika na maszyny to one musza byc nowe??I jeszcze jedno czy aby dostac pieniadze to musze miec skonczona szkole rolnicza czy moge byc w trakcie nauki w szkole rolniczej?

marecki171    0

Witam wszystkich. Dowiedziałem się że od 17.8 będzie nowy nabór na mr i chciałbym z tego dofinansowania skorzystać. Rodzice posiadają 23 ha gospodarstwo więc z gruntem nie będzie problemu. W lutym obroniłem tytuł inż na kierunku ogrodnictwo więc wydaje mi się że taka szkoła jest odpowiednia. Od listopada jestem zarejestrowany jako bezrobotny ponieważ po skończeniu szkoły nie mogłem być ubezpieczony w krusie przy rodzicach jako domownik ale to chyba też nie jest problem. Mam takie pytanko czy żeby skorzystać z tego dofinansowania musze mieć odpisane budynki czy wystarczy sama ziemia? Rodzice chcą mi przepisać 10 ha bo tyle mi wystarczy w województwie mazowieckim a resztę sobie zostawią bo tacie jeszcze brakuje rok do renty strukturalnej.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .