Badek15

Mieszanka Jara (owies+jęczmień)

Polecane posty

Badek15    6

Witam.

Planuję na wiosnę zasiać mieszankę zbożową jarą składającą się z owsa i jęczmienia.

Myślałem o jęczmieniu Rubaszek oraz owsie Bingo lub Harnaś. Pytanie jak z dojrzewaniem tych odmian czy dojrzewają w miarę w jednakowym terminie ? chce uniknąć opsypywania się jednej odmiany gdy druga będzie nie dojrzała.

ktoś ma doświadczenie  z tymi odmianami ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
Badek15 napisał:

Witam.

Planuję na wiosnę zasiać mieszankę zbożową jarą składającą się z owsa i jęczmienia.

Myślałem o jęczmieniu Rubaszek oraz owsie Bingo lub Harnaś. Pytanie jak z dojrzewaniem tych odmian czy dojrzewają w miarę w jednakowym terminie ? chce uniknąć opsypywania się jednej odmiany gdy druga będzie nie dojrzała.

ktoś ma doświadczenie  z tymi odmianami ? 

Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aś mu doradził, owies się osypie a jęczmień jeszcze zielony będzie.

16 minut temu, wicia433 napisał:

szukaj późnego jęczmienia i wczesnego owsa. może być bingo i np kws vermont.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6
JarekBazydlo napisał:

Badek15 napisał:

Witam.

Planuję na wiosnę zasiać mieszankę zbożową jarą składającą się z owsa i jęczmienia.

Myślałem o jęczmieniu Rubaszek oraz owsie Bingo lub Harnaś. Pytanie jak z dojrzewaniem tych odmian czy dojrzewają w miarę w jednakowym terminie ? chce uniknąć opsypywania się jednej odmiany gdy druga będzie nie dojrzała.

ktoś ma doświadczenie  z tymi odmianami ? 

Skąd jesteś?

łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

u mnie zawsze owies dużo później dojrzewa od jęczmienia, różnica około tygodnia dlatego takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

do bingo i kozaka mam dojście A jeczmien jaki do tego ?


JarekBazydlo napisał:

To za daleko bo bym Ci sprzedał gotowa mieszankę

jakie odmiany w mieszance ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj